1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Popmundo Kurallar


 1. WingsOfWind

  WingsOfWind olduser

  Kayıt:
  15 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.228
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Bilgisayar Müh.(Öğr.)

  Popmundo Kullanım Şartları

  Oyunculardan her zaman medeni kurallara uygun davranmaları beklenir. Diğer oyunculara saldırgan ve istimari davranış sergileyen oyunculara tolerans gösterilmeyecektir. Oyunculardan oyun içi özgürlüklerini istismar eden kişileri bize bildirmekten çekinmeyin. Onları ya ceza listesine alacağız ya da daha kötüsü, oyundan kovacağız.

  Sıradakiler tolere edilmeyecektir:

  • Oyunculara kişisel saldırı ya da hakaret.

  • Politik, ırksal, seksüel ve kültürel ayrımcılık.

  • Spam; Bir parça bilgi veya isteği (örn. para, nesne, oy vs.) birden fazla kişiye yaymak amacıyla defalarca mesaj gönderme hali.

  Bu aynı zamanda istenmeyen her tür reklamı da kapsar.

  • Telif hakkı ihlali/İntihal: Oyun içinde, gerçek hayatta haklarına sahip olmadığınız yazı veya grafikleri yayınlamaktır. Bunlara kamuya ait materyal de dahildir. Eğer sizin sözleriniz değilse, lütfen onları kullanmayın. Bu oyunun, kendine özgü ve yaratıcı kullanıcılardan oluşan bir topluluğa sahip olmasını arzuluyoruz, insanların milyonlarca defa görüp okuğu şeylerin dönüp durmasını istemiyoruz.

  • Hile. Oyunda avantaj kazanmak için sisteme yapılacak her müdahale hile sayılır. Hile yapmak ve hile yollarını oyun geliştiricilerine bildirmemek oyundan atılmanıza sebep olabilir.

  Eğer hile yöntemleriyle ilgili herhangi bir kanıtınız varsa, bunları forumlarda ya da halka açık herhangi bir yerde tartışmayın. Sadece ilgili formları kullanarak bildirin.

  • Birden fazla Karakter ve Hesap: Oyuna birden fazla Oyuncu Hesabı ile kayıt olmak yasaktır. Bu, oyuna başlarken seçtiğiniz karakterle devam etmek zorunda olduğunuz anlamına geliyor. Başka bir karakter almanızın ya da birden fazla karakterle oynamanızın tek yolu ilk karakterinizin ölmesi ya da oyun içinde çocuk sahibi olmasıdır. Birden fazla hesapla hile yapan oyuncular ya da birden fazla hesapla giriş yapan oyuncular oyundan atılma ve karakterlerinin ölme risklerini arttırırlar.

  • Oyun için eşyalar veya oylar karşılığında diğer oyunculara VIP Üyelik almak yasaktır.

  • Gönüllü çalışanlarımıza (Forum moderatörleri, Editörler, Tercümanlar ve Engizisyon üyeleri gibi) ve onların kararlarına saldırı (bloglar, forumlar vs yoluyla).

  Rol Yapma Şartı

  Oyundaki rol yapma politikanızı gerçek hayattaki politika, hassas dini konular, ayrımcı felsefeler vb. şeyler üzerine ya da katiller vs. gibi suçlu karakterler üzerine yapmayınız. Nefret suçlarını, Seksüel suçları ve şiddet tanımlarını aşikar şekilde kullanan içerikten uzak durunuz. Oyunda bunları istemiyoruz. Bu şartı ihlal eden kullanıcılar uyarı almadan oyundan çıkartılacaktır.

  Rolünüzü oynarken lütfen oyundaki diğer oyunculara saygıyla yaklaşın. Eğer bir başka kişi tarafından saldırgan bulunacak bir rol sergilerseniz, bunu seviyeli ve nükteli bir tarzda yaptığınıza dikkat edin ki bütün bunların sadece eğlence için olduğu unutulmasın.

  Bütün oyuncularımızın, oyunu sağduyuyla oynamalarını rica ediyoruz. Oyun içerisindeki bir takım şeylerin kesinlikle yasak olmaması bunların affedileceği ya da sizin oyundan atılmayacağınız anlamına gelmez.

  Oyun mekaniği dahilinde olmayan bir şekilde rahatsız ettiğiniz birisi için "Sadece rol yapıyordum" demek asla kabul gören bir mazeret değildir.

  Kişisel Bilgi


  Oyundaki diğer oyunculara kişisel bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ederiz.(Hangi okula gittiğiniz, hangi şehirde yaşadığınız, kaç yaşında olduğunuz, vs.) Başkaları hakkında kişisel bilginin üçüncü kişiler tarafından yayılması kesinlikle kabul edilemez ve bu durum kullanım şartlarının ihlali demektir. Lütfen internetteki herkesin güvenliğini göz önünde bulundurun.

  Kullanıcı adınızı ve şifrenizi hiçbir şekilde diğer oyunculara vermeyin. Oyunun yönetiminden olduklarını iddia etseler bile. Eğer hesabınızın bir başkası tarafından ulaşılıyor olduğunu hissederseniz lütfen hemen şifrenizi değiştirin.

  Üçüncü şahıs ürünleri


  Popmundo herhangi bir yazılım veya program kullanılmadan oynanacak şekilde dizayn edilmiştir. Şu anda kullanabileceğiniz resmi bir yazılım bulunmamaktadır ve size bu tür programları kullanmanızı önermiyoruz.

  Birçok yazılım, hilekarlar tarafından oyunda yapmalarına izin verilmeyecek şeyleri yapmaları için düzenlenmiştir. Birçoğunuz bu yazılımların "perde arkasında" neler olduğu hakkında bir fikriniz yok. Bilmeden hile yapıyor ya da bir hileye alet oluyor olabilirsiniz. Hatta sizin hesap bilgilerinizi bile bu yolla alıyor olabilirler.

  Yetkililerimiz tarafından bu ayrımın yapılması oldukça zor olduğu için, bütün uygunsuz yazılım kullanıcılarını aynı şekilde hilekarlar olarak değerlendirir ve ona göre davranırız.

  Oyuna veya oyuncularımıza zarar verecek herhangi bir yazılım geliştiren, kullanan veya dağıtan oyuncuların hesapları kapatılacaktır.