Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Adnan Polat açılan 20 sandıktan 17'sini kazanarak büyük ölçüde 2010-12 döneminde Galatasaray başkanlığını garantiledi.

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy kullanımı tamamlandı, sandıklar açılmaya başlandı. İşte sonuçlar...

1. SANDIK

Adnan Polat: 152
Adnan Öztürk: 66

2. SANDIK

Adnan Polat: 132
Adnan Öztürk: 57

3. SANDIK

Adnan Polat: 146
Adnan Öztürk: 80

4. SANDIK

Adnan Polat: 133
Adnan Öztürk: 88

5. SANDIK

Adnan Polat: 124
Adnan Öztürk: 108

6. SANDIK

Adnan Polat: 127
Adnan Öztürk: 96

7. SANDIK

Adnan Polat: 115
Adnan Öztürk: 99

8. SANDIK

Adnan Polat: 122
Adnan Öztürk: 101

9. SANDIK

Adnan Polat: 101
Adnan Öztürk: 104

10. SANDIK


Adnan Polat: 115
Adnan Öztürk: 104

11. SANDIK

Adnan Polat: 95
Adnan Öztürk: 116

12. SANDIK

Adnan Polat: 91
Adnan Öztürk: 109

13. SANDIK

Adnan Polat: 105
Adnan Öztürk: 102

14. SANDIK

Adnan Polat: 106
Adnan Öztürk: 95

15. SANDIK

Adnan Polat: 135
Adnan Öztürk: 76

16. SANDIK

Adnan Polat: 115
Adnan Öztürk: 101

17. SANDIK

Adnan Polat: 164
Adnan Öztürk: 71

18. SANDIK

Adnan Polat: 143
Adnan Öztürk: 76

19. SANDIK

Adnan Polat: 127
Adnan Öztürk: 81

20. SANDIK

Adnan Polat: 133
Adnan Öztürk: 80

TOPLAM

Adnan Polat: 2481
Adnan Öztürk: 1810

Toplam 24 sandık var, oy sayımı devam ediyor...

YÖNETİM KURULU LİSTELERİ

Genel kurulda başkan adayları Adnan Polat ile Adnan Öztürk'ün yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler bulunuyor.

Adnan Polat
: Yiğit Şardan, Cemal Özgörkey, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Haldun Üstünel, Işın Çelebi, Mehmet Helvacı, Selim Sayılgan, Emir Sarıgül, Hakan Üstünberk, Vedat Eşkinat, Doğan Yalçınkaya, Yalçın Orhon, Taner Aşkın, İbrahim Çağlar.

Adnan Öztürk
: Hayrettin Kozak, Hamdi Yasaman, Murat Ece, Ömer Kayalıoğlu, Osman Hattat, Abdürrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Mehmet Saruhan Cibara, Reşit Sinanlı, Emre Alkın, Fatih Gökşen, Emre Erdoğan, Cem Ersan, Necati Demirkol, Kaan Boyner.

ADNAN ÖZTÜRK: "24 SAAT GALATASARAY'IN HİZMETİNDEYİZ"

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın başlangıcında konuşan başkan adayı Adnan Öztürk, seçilseler de seçilemeseler de 24 saat Galatasaray'ın hizmetinde olacaklarını kaydetti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda genel kurul üyelerine hitap eden başkan adayı Adnan Öztürk, seçim sürecinde son 2 aydır, göreve gelmeleri halinde neler yapacaklarını aktardıklarını belirtirken, özellikle Özhan Canaydın'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşadıklarını vurguladı.

Tüm seçim çalışmaları süresince, Yunan filozof Aristoteles'in 3 temel prensibini kullandıklarını anlatan Öztürk, "Bunlar, (Logos) zeka ile mantık, (Patos) yürek ve (Etos) da ahlaktır. Ben burada ekibim adına, seçilsek de seçilemesek de 24 saat Galatasaray'ın hizmetinde olacağımızı teyit ediyorum" dedi.

ADNAN POLAT: "PROJELERİ BİTİRME DÖNEMİ OLACAK"

Galatasaray Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın açılışında konuşan başkan Adnan Polat, görev yaptıkları iki dönemde önemli projeler başlattıklarını, önümüzdeki iki yılın bu projelerin bitme dönemi olacağını söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan kongrede, Galatasaray Kulübü'nün tarihi bir gününü yaşadıklarını anlatan mevcut başkan ve yeni dönem için de başkan adayı olan Polat, "Seçimlerin en güzel tarafı, bütün dostlarımızı, kardeşlerimizi ve ağabeylerimizi bir arada görme imkanı bulmamızdır. Biz kulübün denetlenmesi, kurumsallaşması, şeffaflaşması konusuna önem verdik. Dışarıda bir arkadaşımız bana şeffaf olan sandıkları gösterip, 'Biraz abartmadınız mı' diye sordu. Bundan sonra Galatasaray sandıkları şeffaf olacak" dedi.

Mart ayı içinde, görev yaptıkları 24 ayın en yoğununu yaşadıklarını kaydeden Adnan Polat, şunları söyledi:

"Başlatmış olduğumuz projelerin hepsi mart ayının içine denk geldi. Biz de zamanımızın büyük bölümünü kulübün peşinde koşmakla geçirdik. Projeleri başlattık, şimdi iki sene öncesine kadar çok daha ekonomik olarak istikrarlı döneme girdik, sportif olarak yapılanmaların neticelerini almaya başladık. Dilerim ki, iki sene sonra daha iyi bir tablo olur. Dört sene önce seçimde aday bulamazken, 2 sene önce listemize insanları ikna etmek için zorlanırken, bugün yönetimime girmek isteyen 100'den fazla arkadaşımız oldu. Bu, şunu gösteriyor; biz Galatasaray'da iyi şeyler yaptık ki, yönetime girme isteği arttı. İnşallah iki sene sonra seçimde 2 değil, 4 başkan aday olur. Bu, Galatasaray'ın iyi yönetildiğinin göstergesidir."

Polat konuşmasını, "Bu seçimlerin sonu ne olursa olsun, göreve gelecek başkanı hepimizin başkan ve yöneticileridir. Hepimiz Galatasaray'ı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız, bu da benim size sözüm olsun" diyerek biterdi.

Öte yandan, başkan Adnan Polat'ın "Sandıkları şeffaflaştırdık" açıklamasının ardından, Kongre Divan Başkanlığı'na seçilen İrfan Aktar'ın, "Sandıklar, yeni Dernekler Kanunu'na göre yenilendi" demesi dikkati çekti.​


 
Yukarı Alt