1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Pokemon Crater Rehberi


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  [​IMG]


  Pokemon Online Resmi Sitesi
  Oyun Türü: Ücretsiz

  Site üzerinden onine olarak oynanabilen bir pokemon oyunu. Oyunun yaşa göre türleri de mevcut mesela 18 yaş üzeri ve 18 yaş altı gibi...

  [​IMG]

  Amaç:

  Elimizde bulunan 5 farklı haritada gezerek pokemon avına çıkıyoruz. Yakaladıklarımızı ister öldürüp tecrübe puanı ve para kazanıyoruz ya da saldıramaz hale getirip koleksiyonumuza ekliyoruz. Daha sonra istersek satış listesine koyabiliriz. Satılması için karşı tarafta online olan diğer bir kişi satın almak isterse satılabilir. Elimizde olan pokemonları ve özelliklerini de geliştirebiliyoruz. Pokemonlar en fazla 100 level'e kadar gelişebildiği gibi özellikleri ve saldırı çeşitleri aldığımız puan miktarlarına göre farklılık gösterebiliyor. İstersek sadece haritalarda dolaşıp pokemon avlayıp koleksiyon yapabileceğimiz gibi istersek pokemon eğitmen listesindeki eğitmenlerle teker teker düello yapıp rozet kazanabiliyoruz. Tüm eğitmenleri yenip tüm rozetleri alınca haritalarda efsane pokemonlar açığa çıkıyor. Mew ve Mewtwo gibi. Oyunun bitiş süresi yok oyuncu istediği sürece devam edebiliyor. Tek başına gezinti ve eğitmen savaşları ilk başta çok eğlenceli gelse de bir süre sonra sıkabiliyor. İşte burada devreye karşılıklı kullanıcı savaşları giriyor. Nedir bu ? Aynı anda sitede online olan diğer üyelere online maç teklifi yapabilme imkanımız var. Eğer onlarda kabul ederse bu kez pc ye karşı değil gerçek bir insana karşı kapışabilmek imkanımız var. Başarılı oldukça en iyiler listesine girmek te mümkün. Site de Türk oyuncularında olduğunu söylemekte fayda var.  Nasıl oynanır ?

  3 tür savaş türü var:
  *Pokemon eğitmenlerine karşı savaş
  *Online diğer bir kullanıcıya karşı savaş
  *Bilgisayar kontrollerindeki rakibe karşı savaş

  - Resim Silinmiş.  Haritalar :

  - Resim Silinmiş.
  Kendi hesabınız :

  *Kendi pokemon takımınız
  *Tüm pokemon takımları
  *Pokemon eğitimi
  *Geliştirme ve sağlık araçları
  *Hesap bilgilerinizi bulabileceğiniz bir menü

  - Resim Silinmiş.
  Örnek oynanış:


  Savaş penceresi. Buradan seçtiğiniz bir saldırı türünden sonra Attack butonuna basarak saldırıya geçiyorsunuz. Her kullanıcının birer hakkı bulunuyor sırayla ama eğer çok etkili bir saldırı gerçekleştirirseniz ki mesela dondurma saldırısı. O zaman iki kez üst üste saldırabiliyorsunuz. Savaş alanı oluşturmak için haritada bir kullanıcıya, bulduğunuz bir pokemona ya da pokemon antrenörünün resmine tıklayıp battle butonuna tıklamak yeterli.

  - Resim Silinmiş.


  Savaş esnasında kullanabileceğimiz yararlı araçlar. Bu envanter listeyi daha önceden item seçeneği altındaki listeden paranız doğrultusunda değiştirmek sizin elinizde. Mesela bir pokemonu yakalamak istiyorsanız 15-10 gibi bir healt seviyesine getirdikten sonra great ball, super ball, poke ball gibi araçları kullanarak yaralı pokemonları yakalama şansınız var.

  - Resim Silinmiş.

  @Emeği geçen eHia'ya teşekkürlerimi sunuyorum...

  Saygılarımla ;

  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017