Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Point of View, MOBII Tablet Cihazlarını Tanıttı

Grafik kartı üreticileri arasındaki önemli konumunun dışında netbook türevi cihazlar da üreten Point of View firması, şimdi de tablet cihazlarını pyasaya sunmaya hazırlanıyor. Android işletim sisteml kullanan Mobii serisi tabletlerini tanıtan Point of View, 7 inç ve 10.2 inçlik iki farklı seçenek sunmakta.

7 inçlik Mobii, Telechips TC8900 işlemci ve Android 2.1 işletim sistemiyle gelmekte. 800x480 piksel çözünürlüğündeki dokunmatik ekranının yanısıra 256MB bellek de bulunduran tabletin 4, 8 ve 16 GB'lik NAND flash sabit disk seçenekleri mevcut. 10,2 inç boyutundaki Mobii ise Tegra tabanlı bir tablet. Tegra 250 çipini kullanan 10,2 inçlik Mobii, 1GHz hızındaki çift çekirdekli Cortex A9 işlemcisini ve Android 2.2 işletim sistemini içeriyor. Videoları ve 3 boyutlu uygulamaları donanımsal hızlandırmayla çalıştırabilen ve Adobe Flash desteği sunan tablet, bu sayede yüksek çözünürlüklü video izlemeyi de mümkün kılıyor. 1024x600 çözünürlüğündeki dokunmatik ekranı, 512MB belleği, 32GB boyutuna kadar MicroSD kart desteği, HDMI çıkışı ve 1.3 megapiksellik web kamerası bulunan cihazın ağırlığı ise 730gr.

Kasım ayında satışa sunulması beklenen Mobii serisi tabletlerden 7 inçlik modelin fiyat bilgisi yok. 10,2 inçlik modelin fiyatı ise yaklaşık 320€.

Yukarı Alt