Bu konuyu açma sebebim geçen gün yeni hesap açıp eski günler hatrına Eğitim Kampına girdim çoğu kişinin savaşma şekillerinin berbat olduğunu gördüm. Forumumuzdaki Point Blank oyuncularına birkaç taktik vermek istedim .

Birincil (AnaSilah)

Ana Silah rakip oyuncuyla karşı karşıya geldiğinizde ilk kullanacağınız silahtır.

Anasilahlar 4 kategoriye ayrılır ;

Hafif Makinalı

Taarruz Tüfeği

Pompalı Tüfek

Sniper

Hafif Makinalı Tüfek İncelemesi

Hafif Makinalı Tüfekler HeadShot atma ihtimali diğer silahlara göre daha fazla olan silahlardır.Neden derseniz seri atış hızı çok fazla olduğu için hedefi doğru alırsanız rakibin kaskının içini mermi ile doldurur.
Avantajları : Seri Atış Hızı , Mobilitesi , Hareket Hızı Yüksek.
Dezavantajları:Verdiği Hasar ve Menzili Düşük..

Taarruz Tüfeği İncelemesi

Taarruz Tüfekleri yüksek hasar veren silahlardır çoğunun seri atışı düşüktür (Aug çelişkili bir silahtır.)

Avantajları : Yüksek Hasar , Uzun Menzil.
Dezavantajları : Seri Atış Düşük , Mobilite Düşük , Hareket Hızı Düşük.

Pompalı Tüfek İncelemesi

Anektod: Uzun süreli pompalı tüfek kullanımı istatistiklerinizdeki HeadShot Oranını Düşürecektir.

Pompalı Tüfekler Hasarları %100 olan silahlardır yani ortalama karın yada göğüse atılan bir pompalı tüfek mermisi vurulan kişinin canını %100 düşürür kısaca öldürür.

Avantajı : Yakın mesafeden tek atışta öldürür .

Dezavantajları : Seri Atış Hızı söz konusu değildir. Seri atışı yoktur , pompalıdanda beklendiği gibi yavaş ateş eder .

Sniper (Keskin Nişancı Tüfeği)

Sniperlar bildiğimiz gibi uzak mesafe silahlarıdır. Karın - Göğüs bölgesine atacağınız bir sniper mermisi rakibi öldürür.
Avantaj: Uzak-Yakın mesafe tek mermide rakibi öldürme .
Dezavantajları : Kısa mesafede rakip yanınızdayken zoom yapıp rakibi öldürmeniz gerekir. Zoom yapmadan atılan sniper mermisi çok seker merminin nereye gideceği belli olmaz. Vurma olasılığı azdır. Seri atışı yoktur. Seri Atışı olan sniperların tek atışta rakibi öldürme olasılığı azdır.

Kişisel Önerilerim

En çok tercih edilen tarruz tüfeği Aug dur Aug 93 Seri Atış hızına sahiptir yani taarruz tüfeği olmasına rağmen hafif makinalı kadar hızlı ateş eder..
Aug (Taarruz Tüfeği) İncelemesi
Avantaj: Seri Atış , Yüksek Hasar , Yüksek Mobilite , Orta Düzey Menzil.
Dezavantaj : Düşük Hareket Hızı.

Kriss

Favorim Olan Silahtır. NG ile Aldım 40 mermilik tek şarjörü mükemmel saldırı hızı düşük tepme ve orta düzey hasarı var. Mermileri toplam 240 mermilik 6 şarjörden oluşuyor.
Ayrıca En Önemi Özelliği olan DUAL KRİSS seçeniğinde 60 mermilik tel şarjörü var.
(Dipnot Dual Kriss nedir ? Dual Kriss İki Elde Tutulan İkili Krisstir. Kriss dual olduğu zaman teş şarjörü toplam 60 mermisi olur. Dual kriss yakın mesafede tüm silahlardan daha etkilidir. ancak uzun mesafede hedef tutturmak zordur.

İkincil Silahlar Ana silahın mermisi bittiğinde bizim kurtuluş yolumuz olabilir. Özellikle Sniper Kullanacaksanız Sağlam bir ikincil silah bulundurmak zorundasınız. Ancak silah seçiminizi kendi kullanış hızınız reflekslerinize göre seçmelisiniz.

Sniper kullanıyorsanız iyi nişan alıyorsanız size uygun ikincil silah Colt'tur.
Avantajı:Colt Yüksek hasar verir 1 mermisi 45 -50 hp alabilmektedir.
Dezavantajı:Seri Atışı Düşüktür.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt