1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Pny Nvidia Quadro 4000 2GB GDDR5 Pci-e x16 Profesyonel Ekran


 1. DesertRose

  DesertRose rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.234
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  PNY nVIDIA Quadro 4000 256 Bit 2 GB GDDR5 PCI-E x16 Profesyonel Grafik Kartı
  [​IMG]

  AutoCAD ve diğer 3 boyutlu tasarım programları için tavsiye edilen performans grafik kartı Quadro 4000 ile tasarım ve video işlemenin sınırlarını zorlayın!

  Quadro serisi Fermi Gücüne Kavuştu! 256 CUDA işlemcisi!
  Quadro 4000, nVIDIA'nın geliştirdiği yeni nesil grafik işlemci tabanı olan Fermi'nin gücünü barındıran, ultra yüksek performanslı 3D modelleme, animasyon ve video hızlandırıcı profesyonel grafik kartıdır. Standart grafik kartları ile yapılan profesyonel üç boyutlu modelleme çalışmalarında, tasarımdaki her değişikliğin ardından sonucu görebilmek için render yapmanız gerekir. Quadro 4000 gibi performans sınıfı bir profesyonel grafik kartı ile render yapmaya ihtiyaç duymadan tasarımdaki her değişikliği gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Quadro kartların bir diğer özelliği ise, kullanılan profesyonel yazılımlarda standart kartlarda bulunmayan; çift taraflı ışıklandırma, üst üste geçebilen pencereler, çizgisel antialising, programlanabilir OpenGL, vb. donanımsal özellikler sunmasıdır.

  2GB GDDR5 Bellek ve 256 Bit Bellek Arayüzü
  Quadro 4000, 2GB GDDR5 yüksek hızlı bellekler 256 Bit bellek arayüzü kullanarak anakartınız ile ışık hızında haberleşir, en yüksek çözünürlüklerde dahi takılmadan, yavaşlamadan 5 kata kadar hızlı işlemler sunar. Üzerinde bulunan 2GB GDDR5 bellekler 89.6 GB/s yüksek bant genişliği ile verimli çalışma imkanı sunar.

  Donanımsal Tessellation ve Shader Model 5.0, OpenGL 4.0, DirectX 11 Destekli
  Quadro 4000 serisi beraberinde pek çok donanımsal hızlandırıcı ve yazılım dil desteği getiriyor. Quadro serisi Fermi'in gücü ile DirectX 11, OpenGL 4.0 desteğine sahiptir. Donanımsal Tessellation, 16x16K doku kaplamaları ve 16x açı bağımsız anisotropic filtering ve 128 bit kayan nokta performansı ile en karmaşık modellerinizi dahi zorlanmadan render edebilecek, ışık, açı değişimi yapabilecek, çalışmanızı gerçeğe dönüştüreceksiniz.

  AutoCAD'de En İyi Gerçek 3D Modelleme İçin PNY Quadro
  AutoCAD'in yeni 2010 versiyonunda 3D modelleme için listelenen sistem gereksinimleri arasında "Microsoft Direct3D destekli iş istasyonu sınıfı grafik kartı" da istenmektedir. Burada açıkça görülüyor ki, AutoCAD 3 boyutlu tasarım çalışmalarıyla uğraşan kullanıcıların standart grafik kartları yerine sistemlerinde "Profesyonel sınıf" Quadro FX çözümlerini tercih etmeleri gerekmektedir

  Quadro'nun Standart Kartlara Göre Performans Kıyaslaması
  PNY Quadro grafik kartlarının profesyonel uygulmalarda standart grafik kartlarına göre oldukça yüksek performans farkları vardır. Altta bulunan tabloda, AutoCAD yazılımında yapılmış testler sonucunda ATI'nin standart grafik kartı ailesinin yüksek performanslı üyelerinden olan ATI Radeon HD 4870X2'nin bir önceki nesil PNY Quadro giriş seviyesi modeli olan FX570'e karşı performansı gösterilmiş. Burada açıkça görülüyor ki Quadro serisinin giriş seviyesi kartı, standart oyuncu kartlarının yüksek modellerini dahi AutoCAD'de açık ara fark ile geride bırakabiliyor.

  Profesyonel Kullanıcılar Quadro Ekran Kartı Kullanır !
  Profesyonel kullanıcıların bildiği gibi oyunlar için tasarlanmış standart grafik kartları ile profesyonel uygulamalarda maksimum verimli çalışmak mümkün değildir. Profesyonel iş istasyonları bu işlere özel sürücü ve firmware'e sahip profesyonel ekran kartları ile kurulur. Siz de diğer bileşenleri için yüksek paralar harcadığınız sisteminizin AutoCAD, 3D Studio Max gibi uygulamalarda düşük performans göstermesini istemiyorsanız çalışma alanınıza yönelik bir nVIDIA Quadro serisi grafik kartı alarak profesyonel yazılımların getirdiği tüm özellikleri yüksek performans ile kullanın.

  NVIDIA Quadro SLI - Çoklu İşletim Sistemi İmkanı!
  NVIDIA'nın yeni nesil Quadro kartları, bir iş istasyonu üzerinde çift işletim sistemi ile ayrı ayrı çalışmanızı mümkün kılmaktadır. Profesyonel kullanıcıların daha verimli çalışabilmeleri için bir iş istasyonuna takacakları SLI konfigürasyonlu iki adet NVIDIA Quadro grafik kartı sayesinde, aynı anda iki işletim sistem üzerinden ayrı ayrı 3 boyutlu grafik çalışmalarınızı yürütmeniz mümkündür. Böylelikle bir iş istasyonu üzerinden, iki iş istasyonu ile yapabileceğiniz çalışmaları yürütebilirsiniz.

  Autodesk 3D StudioMax: Özel Sürücüler İle Daha Verimli Çalışma
  NVIDIA ve AutoDesk'in ortak çalışması ile geliştirilen "MAXtreme" sürücüsü sayesinde, 3ds Max yazılımında Quadro ekran kartları ile daha yüksek performans alınmakta ve gerçek zamanlı işlemlerde standart grafik kartları ile kullanılamayan pek çok gelişmiş özellik kullanılabilmektedir. 3D Studio MAX ile yaptığınız tasarım çalışmalarınızda nVIDIA Quadro'nun yüksek kapasitesinden yararlanarak, iş akışınıza yüksek kaliteli ve kompleks 3D modeller ekleyebilirsiniz. Profesyonel Quadro çözümleri ile OpenGL destekli uygulamalarda hem daha oturmuş sürücü ve firmware desteği ile daha uyumlu bir çalışma hem de standart DirectX destekli kartlara göre çok daha yüksek performans elde edebilirsiniz.

  Adobe Creative Suite 5: Şimdi nVIDIA GPU Hızlandırma Destekli!
  Photoshop CS5 : nVIDIA Quadro ekran kartları ile görüntü çevirme, yakınlaştırma, kaydırma gibi görünüm değişimlerini çok hızlı ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Photoshop CS5, Quadro ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu kompozitleme imkanı sunar ve yüksek-kaliteli antialiasing yeteneğiyle (32x'e kadar) yazı ve resimlerdeki kırılmaları giderir.
  After Effects CS5: Quadro ile alan derinliği, iki yönlü bulanıklık etkisi, su akışı veya bayrak dalgalanması gibi düzensiz ses ve çizgi film efektlerini nVidia'nın CUDA teknolojisinin desteği ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilir.
  Adobe Premiere Pro CS5: nVIDIA Quadro ekran kartları ile Premiere Pro CS5'te hareket, opasite, renk ve görüntü distorsiyonu gibi yüksek kaliteli efektlerin uygulanmasında GPU hızlandırma özelliği ile maksimum performans alabilirsiniz.

  Yeni Nesil DisplayPort Çıkışı2009 itibariyle son teknoloji LCD'lerin yeni nesil görüntü arabirimi DisplayPort olacak. Yeni 30-bit görüntü teknolojisine sahip bu arabirim ile daha mükemmel ve canlı görüntüler elde edebilirsiniz. Dijital olarak ses ve görüntünün aktarıldığı
  DisplayPort, aynı zamanda USB arabirimini de desteklemektedir. Yani DisplayPort ile bilgisayara bağlanan LCD'nizin üzerinden USB çıkışı alabilir, istediğiniz USB cihazları bağlayabilirsiniz.

  Teknik Özellikler

  İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7/Vista/XP (64-bit /32-bit), Linux, Solaris,
  Bellek Miktarı ve Tipi: 2GB - GDDR5
  Bellek Arayüzü: 256 - bit
  CUDA Paralel İşlemci Sayısı: 256
  Belek Bant Genişliği: 89.6 GB/s
  Görüntü Çıkışları: 2 x DisplayPort + DVI-I (2 dijital veya 1 dijital + 1 analog monitör destekler)
  Maks. Çözünürlük: 2560 x 1600 (60Hz), Maks. 64x FSAA (SLI modunda 128x FSAA)
  Güç Tüketimi: 142 Watt
  DirectX 11.0, OpenGL 4.0, Shader Model 5.0
  NVIDIA CUDA, HDR, PureVideo HD ve nView Multi-Display Teknolojilerini destekler
  MPEG-2, MPEG-4 Part 2 Advanced Simple Profile, H.264, MVC, VC1, DivX (version 3.11 ve sonrası), and Flash (10.1 ve sonrası) için donanımsal hızlandırma destekler
  Blu-ray Dual-Stream destekler
  Cg ve Microsoft HLSL için optimize derleyicidir, CUDA C, CUDA C++, DirectCompute 5.0, OpenCL, Java, Python, ve Fortran için API desteği bulunur.
  30 Bit Renk (Kırmızı, yeşil, mavi kanal başı 10-bit)
  HDMI Audio : Dolby Digital (AC3), DTS 5.1, Multi-channel (7.1) LPCM, Dolby Digital Plus (DD+), ve MPEG-2/MPEG-4 AAC
  Paket İçeriği

  PNY nVIDIA Quadro 4000 grafik kartı
  Bir adet DisplayPort - DVI-D dönüştürücü
  Bir adet DVI-I - VGA dönüştürücü
  6-pin PCI-E güç dönüştürücü
  Windows 7, Vista ve XP için sürücü CD'si
  Detaylı Kurulum Kılavuzu (PDF formatında sürücü CD'sinde)
  Hızlı başlangıç için Kurulum Kılavuzu
  Quadro Program uygulamaları - CD (MAXtreme, POWERdraft)
  PNY Hakkında
  Merkezi New Jersey, Amerika'da bulunan PNY firması 1985 yılında kurulmuştur. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında toplam 7 satış ofisi ve kendi üretim tesisleri bulunan, alanında lider bir grafik kartı üreticisidir. Özellikle profesyonel grafik kartları üretiminde uzmanlaşan PNY, nVIDIA'nın Quadro serisi profesyonel çözümlerinin Avrupa ve Amerika'daki tek yetkili dağıtıcısıdır. Grafik kartlarının yanı sıra bellek modülleri, flash kartlar ve flash belleklerde de Avrupa'da önemli bir pazar payına sahip olan PNY, OEM olarak farklı firmalara sağladığı ürünler ile de tüm dünyada 500'ün üzerinde bilgisayar markası tarafından kullanılmaktadır.

  Ürün Özellikleri :

  Slot Tipi: PCI-Express x16
  Chip Seti: NVIDIA
  Overclock: Yok
  Grafik Bellek: 2GB
  Bellek Tipi: DDR5
  Bit Değeri: 256 Bit
  DirectX Desteği :11
  DVI Çıkışı: 1 Adet
  HDMI Çıkışı:Yok
  TV-Out Çıkışı: Yok
  Çekirdek Hızı: Yok
  Soğutma Fanlı: Soğutma
  Display Çıkışı: 2 Adet
  Mini Display Çıkışı: Yok
  Garanti Süresi (Ay): 24

  [​IMG]

  Fiyat: Yaklaşık olarak 2 Bin TL