NiGHTMaRe

Aileden
Kayıt
8 Kasım 2008
Mesajlar
7.529
Beğeniler
0

PNG AVATAR YAPMAK


Aşama 1:

Resmimizi herhangi bir photoshop sürümünde açıyoruz ( Ben CS3 kullanıyorum ancak genelde hepsinde aynıdır ).

Aşağıdaki resimde kırmızı dikdörtgen içine aldığım yere gelip sağ tıklıyoruz ve açılan menüden layer from background seçeneğine basıyoruz. Karşımıza resimdeki Layer 0 menüsü geliyor OK diyoruz ve ikinci aşamaya geçiyoruz.Aşama 2:


Bu aşamada resmimizde silmek istediğimiz kısımları seçiyoruz. Bunun için Quick Selection Tool (kısayol u W dur) u kullanıyoruz. Bu resimde beyaz kısımları istemiyoruz. QST ile beyaz kısımları tıklayarak seçiyoruz. Kendisi otomatik olarak büyük alanları seçer.


Aşama 3:

Şimdi ise seçtiğimiz alanları siliyoruz. Bunun için seçme işlemi bittikten sonra klavyedeki DELETE tuşunu kullanıyoruz ve resmimiz aşağıdaki gibi arkaplanı satranç tahtası gibi görünüyor.


Aşama 4:

Şimdi ise resmimizi forumda belirtilen standartlara uygun hale getiriyoruz ( Yani 150x150 pixel büyüklüğe). Bunun için yukarıdaki image menüsüne giriyoruz ve image size a tıklıyoruz.


Aşama 5:

Son aşama artık resmimizi kaydetmeye geldi. Bunun için standart kayıt yöntemini kullanmıyoruz. Klavyeden Ctrl+Shift+Alt+S tuşlarına basıyoruz ve karşımıza alttaki menü geliyor. Burada dikkat edilmesi gereken resim formatını kare içinde gösterdiğim gibi PNG8 olarak ayarlanmasıdır. Aksi takdirde resmin boyutu fazla olacağından forumda istediğimiz gibi görünmez. ( Forum standartlardan büyük avatarların özelliklerini göstermez. )
PNG8 olarak ayarladıktan sonra sağ üstteki Save tuşuna basıyoruz ve kayıt yerini seçtikten sonra işlemimiz tamamdır artık avatarımız hazır.


Resmin son hali:Special thx to Extraloob.Com :kalp:


- Resim Silinmiş.

 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kayıt
13 Temmuz 2009
Mesajlar
3.500
Beğeniler
0
Sağol ama bu elmanın hatları çok belli ve düz renk rahatlıkla seçilir fakat diğer fotoğraf gibi nesneler için Filter>Extract özelliğini kullanın :beer:
 
Yukarı Alt