1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Playboy Club'lar dünyaya açılıyor


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Playboy Club'lar dünyaya açılıyor
  Palyboy Latin Amerika ile ayağa kalkacak


  [​IMG]

  Dünyaca ünlü erkek dergisi Playboy, krizden çıkmak için gözünü gelişmekte olan pazarlara çevirdi. Playboy Enterprises CEO'su Scott Flanders, yılladır zarar yazan ve piyasa değeri 111 milyon dolara kadar gerileyen şirketi ayağa kaldırmak için Latin Amerika, Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlara odaklanacaklarını açıkladı. Flanders, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, Playboy'un markasına en güçlü rönesansı yaşatacaklarını belirterek, yeniden yapılanma planı kapsamında 2001 yılını kârla kapatmayı hedeflediklerini söyledi.


  Playboy Club'lar açılacak


  Lisanlı ürünler, yeni televizyon şovlarıyla gelirleri artırmayı beklediklerini belirten Flanders, Playboy Club'ların sayısını ise başta Brezilya gibi ülkelerde franchise vererek artırmayı planladıklarını kaydetti.

  Playboy, 2009 yılını 51.3 milyon dolarla kapattı. Şirketin bir önceki yıl zararı ise 160 milyon dolardan fazlaydı. Playboy'un 2009'daki toplam gelirleri ise 292 milyon dolardan 240 milyon dolara geriledi
  [​IMG]

  Annesinden aldığı bin dolarla 1953'te kurdu

  ABD'li erkek dergisi Playboy, 1953 yılında Hugh Hefner ve arkadaşları tarafından kuruldu. Annesinden aldığı bin dolarla Chicago'da kuran Hefner, Playboy'u dünyanın en tanınan markalarından biri haline getirdi. Playboy'un siyah beyaz basılan ilk sayısında kapak kızı dünyaca ünlü yıldız Marilyn Monroe'ydu. Monroe, aslında Playboy'a poz vermemişti, kapaktaki fotoğraf bir takvimden alınmıştı. Monro'lu ilk sayı Playboy logosu olan tavşanın da kullanılmadı tem sayı olma özelliğine de taşıyor.

  1981

  Playboy Club casinolar şirket için önemli bir kâr kapısı oldu. 1981 yılında Playboy Club'ların vergi öncesi kârı derginin kârın 6 katına çıktı.


  [​IMG]

  1953'te derginin ilk kapak kızı Marilyn Monroe olmuştu