1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

PKK'nın Özrüne Tokat Gibi Yanıt


 1. Laistrogon

  Laistrogon rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Karşıyaka 35½ Takım : Karşıyaka SK

  Siirt'teki saldırıda kızını kaybeden Hüsam Olgaç'tan özür dileyen terör örgütü PKK'ya tokat gibi cevap...
  [​IMG]

  Siirt'te PKK'lı teröristlerin otomobile düzenlediği saldırıda bir kızı ölen bir kızı da yaralanan İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni'nin taziye ziyaretinde terör örgütü PKK'nın saldırıyla ilgili özür dilemesine ilişkin, "İnşallah son özür olur. İnşallah bundan sonra kan akmaz, bütün dileğimiz kan akmasın özür de dilenmesin yani umudumuz o" dedi.

  Siirt'te geçen salı akşamı PKK'lı teröristlerin otomobile el bombalı ve silahla saldırıda düzenlediği ve Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç'ın hayatını kaybettiği Nuran Evin ile Gülcan Olgaç'ın da yaralandığı olayın ardından ailelere taziye ziyaretleri sürüyor.  Siirt'te daha önce Vali olarak görev yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugün kente gelerek saldırıda ölen genç kızların yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Vali Mutlu, Nurcan Olgaç için Bahçelievler Mahallesi'nde kurulun taziye çadırına giderek İl Gençlik ve Spor Müdürü olan baba Hüsam Olgaç'ı teselli etmeye çalıştı. Baba Olgaç ile birlikte çalıştıklarını anlatan Mutlu, Olgaç'ın gençleri sporla buluşturmak için büyük çaba harcadığını belirtti. Vali Mutlu, şunları söyledi:

  "Devleti, milleti, hükümetiyle, Siirt'iyle istiyoruz ki bu şehirde insanların yüzü hep gülsün ve rahat mutlu yaşasın. Bütün dileğimiz o ama bugünlerde böyle acılarda yaşıyoruz. Siirt'imize de bu vesile ile başsağlığı diliyorum. Bundan sonraki ziyaretlerimize inşallah Siirtimiz'i mutlu ve huzurlu günlerde ziyaret etmeyi arzu ederim. Ancak bugün ki ziyaretimiz bu taziye vesilesi ile oldu. Ancak yine de birlikte olmaktan o güzel gözlerinizi görmekten güzel yüzlerinizi görmekten ve kucaklaşmaktan elbette ki mutluyum. Siirtimiz'e de başsağlığı diliyorum.

  Rabbim bu saldırılarda hayatını kaybetmiş olan bütün insanlarımıza gani gani rahmet etsin ve hiçbir şekilde bu tür olaylar bir daha yaşanmasın. Neticede bu ülkenin askeri de polisi de insanı da hepsi mukaddes hepsi değerli Allah milletimizin içine yayılmak istenen o fitneye vesile olanlara sebep olanlara fırsat vermesin. Dökülmek istenen kanın kardeş kanının yoğunlaştırmak isteyenlere arttırmak isteyenlere de fırsat vermesin. Mekanları cennet olsun bu yavrularımızın nur içinde yatsınlar. Allah cennetinde buluştursun ailelerinize ve sevdiklerinize başsağlığı diliyorum"


  "İNŞALLAH SON ÖZÜR OLUR"

  Saldırıda kızı Nurcan Olgaç'ı kaybeden Gülcan Olgaç'da ağır yaralanan Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, PKK'nın saldırıyla ilgili özür dilemesini gündeme getirdi. Olgaç, "İnşallah son özür olur. İnşallah bundan sonra kan akmaz, bütün dileğimiz kan akmasın özürde dilenmesin yani umudumuz o" dedi.

  CHP'Lİ TANRIKULU: HİÇ BİR ÖLÜMÜN ÖZRÜ OLAMAZ

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da saldırıda yaşamını yitiren gençlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Olayın çok acı olduğunu belirten Tanrıkulu, şöye dedi:

  "Yakınlarının açılarını paylaşmak için buraya geldik. Buradan tek bir dileğim var, bir siyasetçi olarak, insan hakları savunucusu olarak şunu söyleyebilirim Türkiye bu açıları yaşamayı haketmiyor siyaset koluna düşen görevde bu açılara son vermektir. Hiçbir ölümün özrü olamaz bu nedenle bize düşen görevde ölümlerin olmayacağı ortamı yaratmak. Şiddet, çatışma, silahın hiçbir biçimde meydanda olmayacağı bir siyaset ortamı yaratmak. Dolayısıyla özür hiçbir zaman ölümleri geri getirmez. Özürün, ölümlerin olmayacağı, insanların yaşamların devam edeceği ortamı yaratmak siyasetçilerin ortak dileğidir."