1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

PKK'nın gövde gösterisine dönen mitingde kırmızı plakalı ara


 1. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre
  1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Adana'da düzenlenen miting, atılan sloganlar ve asılan bayraklarla terör örgütü PKK'nın gövde gösterisine döndü.

  DTP'li milletvekillerinin TBMM'ye ait iki kırmızı plakalı resmi araçla katıldığı mitingde, DTP'li Selahattin Demirtaş, bölücü örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'a 'sayın' diye hitap etti. Bir ailenin Atatürk posterli Türk bayrağıyla göstericilere tepki gösterdiği mitingin sonunda, polis ekipleri dağılan gruba copla müdahalede bulundu, birçok kişi gözaltına alındı.
  Çeşitli sendika ve partilerin oluşturduğu Adana Barış Meclisi'nin organize ettiği Barış Mitingi, Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde başladı. DTP Grup Başkan Vekili ve Diyarbakır Milletvekili Selahattin Demirtaş, Van Milletvekili Fatma Kurtulan, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Bilici, Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis, Bitlis Milletvekili Nezir Karakaş, eski DEP Milletvekili Selim Sadak, DTP'li belde belediye başkanlarının da bulunduğu mitinge Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay'dan gelen yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Sözde PKK flamalar ve bayrakları açan grup, terör örgütü ve Abdullah Öcalan lehine attıkları sloganlarla mitingi PKK'nın gövde gösterisine dönüştürdü.


  Mustafa Kemal Paşa Bulvarından Uğurmumcu Meydanına Doğru yürüyen gruba, Kasım Gülek Köprüsü yakınındaki bir apartmanda yaşayan aile tepki gösterdi. 4 kişilik aile, terör örgütü lehinde slogan atan gruba Atatürk posterli Türk bayrağı açıp, salladı. Bunun üzerine, mitinge katılanlardan bazıları, apartmandaki aileyi yuhaladı. Yürüyüş sırasında polis ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken, bazı yerlere keskin nişancılar yerleştirildi. Polis kordonu eşliğinde yürüyen gruptan birkaç kişi, polis panzerini taşlamak istedi. Bunun üzerine, tertip komitesi üyeleri panzerin önüne geçerek, taşlamayı engellemeye çalıştı. Tertip komitesinden bir kişi, "Aramızda bazı provakatifler var. Onları aramızda barındırmamız lazım" dedi.
  Yürüyüş sonunda Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan grup, polis kontrolünde tek tek aranarak içeri alındı. Mitinge katılanlar, burada da PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan atmayı sürdürdü. Vatandaşları tek tek selamlayan milletvekillerinin beyaz kıyafet giymesi dikkat çekti. Mitingde konuşan DTP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'a 'sayın' diye hitap etti. 'Türkiyeli' kavramına vurgu yapan Demirtaş, Türkiye'de barışı, Çerkez, Kürt, Arap ve Türk halklarının getireceğini söyledi. Barış için meydanlara çıktıklarını kaydeden Demirtaş, "Sayın Öcalan'ın barış çağrıları dikkate alınmıyor. Bunun yanısıra ülkedeki aydınların ve sanatçıların da barış çağrıları dikkate alınmıyor. Ama buna rağmen Türkiye'de barışı sağlayıp kardeşçe yaşayacağız" dedi.
  Konuşması sık sık terör örgütü lehine atılan sloganlarla kesilen Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Eğer siz 1 Eylül'de, 1 Mayıs'ta, 8 Mart'ta barış diye haykırmasaydınız, Türkiye çoktan kan gölüne dönmüştü. Bunu siz durdurdunuz. Ne mutlu size. Bu devleti yönettiğini sananlar bu sese kulak verselerdi, ne 2008 yılında akan kardeş kanından söz ederdik, ne her gün Türkiye'nin her bir evine gencecik bedenler tabut içinde girerdi. Biz barışı hükümetten, başbakandan istemiyoruz, dilenmiyoruz. Bedelini ödeye ödeye, söke söke, sokakları arşınlaya arşınlaya barışı kazanacağız. Başbakan hala kendi ülkesindeki çatışmaları görmezden geliyor. Halen bunu basit bir terör sorunu olarak görüyor. Kürt sorunun siyasal, sosyal, kültürel, ekonomik yönlerini görmezden gelerek, savaş politikalarında ısrarcı oluyor. Dünyanın başka ülkelerinde asimilasyonları suç olarak kabul ederken, kendi ülkesinde halkının gözünün içine baka baka yalan ata ata, asimilasyon politikası uyguluyor. Biz, bu hükümetin maskesini düşürdüğümüz oranda barışı yakalayacağız. Artık AKP hükümeti bir demokrasi ve barış hükümeti değildir. AKP artık tam anlamıyla bir savaş hükümetidir. Başka hiçbir politikası yoktur. Akan kandan, gencecik bedenleri toprağa düşmesinden birinci sorumlu Tayyip Erdoğan'dır. Çünkü uzatılan diyalog elini tutmamakta ısrarcı oluyorsa, bunun başka anlamı yoktur. Savaştan beslenen hükümet haline gelmiş durumda. Önceki hükümetler gibi bu savaşın altında kalmaya ve tarihin çöplüğüne gömülmeye mahkum olduğunu bir kez daha ilan ediyoruz."  Milliyet
   
 2. StarkDrache

  StarkDrache Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.958
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kuzey Yarım Küre
  Verilen Vergiler Bunların Altındaki Arabaya Bunların Üstündeki Kıyafete Bunların Boğazındaki Lokmaya Gidiyorsa Çok Yazık...
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Ne yazık ki öyle oluyor...
   
 4. RoyalFlush

  RoyalFlush Bilgiliyim

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.479
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  jeofizik mühendisi
  Şehir:
  asthenosphere

  O sayın dediği şahsın barış anlayışını 20 seneden fazladır görüyoruz.Daha neyin savunmasını yapıyorlar anlamıyorum.

  Ayrıca bu ülkenin milletvekilleri o savundukları "halkların kardeşliği" görüşünü gerçekten benimseselerdi türklerle kürtler den siz ve biz diye bahsetmezlerdi!
   
 5. dR.NooB

  dR.NooB rank8

  Kayıt:
  13 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  3.025
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  lise ögrencisi...
  Şehir:
  ora bura şura bide ora
  Bir film posteri vardı o.. cocukları film posterini editlemişlerdi onu bulursam koycam da bulamıyorum :cry:
   
 6. BrendiBelle

  BrendiBelle rank8

  Kayıt:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.827
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  BrandiBelle İle Özel Bir mekanda ^^
  ya bizim ülkemizde yaptıklarına bak.bizim ülkemizi sevmiyolar ama milletvekili oluyolar.bide bizim vergilerimizle alınan araba vs olsun onlara binip apo lehine konuşup gövde gösterisi yapıyolar.hayır bunları adam diye dinlemiyceksin bile.bunlar şimdi böyleyse 1kaç yıl sonra bu devlet aponun demeye başlarlar
  yazıklar olsun . . .