1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

PKK'lılar Askeri Helikoptere Ateş Açtı


 1. Hayta35

  Hayta35 Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  3 Bank

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde jandarma karakolu etrafında tespit edilen PKK'lılara yönelik operasyonda askeri helikopterlere PKK'lılar tarafından ateş açıldı.

  Ovacık ilçesindeki Kuşluca Jandarma Karakolu'na saldırı girişimi son anda önlendi. Gece 23. 00 sularında Kuşluca Jandarma Karakolu etrafında saldırı hazırlığında olan bir grup PKK'lı karakoldaki Termal kamera tarafından fark edildi. Bu gelişme üzerine bölgede operasyon başlatıldı. Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı'ndan kalkan 2 kobra helikopter, karakol etrafındaki alanı yoğun bir şekilde bombaladı.

  Dağlık ve ormanlık alan ile kaplı bölgede fark edilen PKK'lılar kobra bombardımanından kurtulmak için helikopterlere uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Bölgeye, Hozat 51. Motorize Piyade Tugayı ve 4. Komando Tugayı'ndan çok sayıda profesyonel birlik indirildi. Helikopterlerin indirme yaptığı sırada ormanlık alandan tekrar ateş açıldı Helikopterler operasyon birliklerini bölgeye yakın başka bir alana indirdi.

  Bölgede gece başlayan çatışmalar Hozat ve Ovacık sınırında bulunan Karaoğlan ve Cevizlik kırsal alanında devam ediyor. PKK, son iki ay içinde Bingöl, Hatay ve Şırnak illerinde ağır kayıplar verdi. PKK'lıların misilleme yapmaya çalıştığı bildirildi.