1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

PKK düğün bastı!


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
  PKK yaşadığı finansman krizini aşmak için Türkiye-İran sınır bölgesinde Kürtlerin yaşadığı köylere baskınlar düzenliyor.

  [​IMG]

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve İran güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonlarında ağır kayıplar veren, uyuşturucu ticaretinde büyük darbe alan terör örgütü PKK'nın yaşadığı finansman krizini aşmak için Türkiye-İran sınır bölgesinde Kürtlerin yaşadığı köylere yönelik haraç toplama faaliyetlerini yoğunlaştırdığı bildirildi.

  Türkiye-İran sınırındaki Begale köyüne gelen ''Hogir'' kod adlı teröristin elebaşlığını yaptığı bir grup Berivan K. ve Emrah S'nin düğününü bastı. ''Örgüt adına vergi toplamakla görevlendirildiklerini'' söyleyerek, köylülerden hane başına 1500 lira haraç isteyen teröristler ile köylüler arasında tartışma çıktı. Köylülerin güç şartlarda yaşadıklarını ve bu parayı veremeyeceklerini söylemesi üzerine teröristlerin bir hafta sonra yeniden geleceklerini para vermeyenlerin çocuklarını alacaklarını söyledikleri kaydedildi.

  Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine gelin Berivan K. ve damat Emrah S'yi yanlarında götürmeye çalışan teröristlere köylüler karşı koydu. Çıkan arbedede teröristlerden birinin silahını kapan Emrah S. teröristlerin elebaşı ''Hogir'' ile ''Dijvar Muş'' adlı teröristi öldürdü, bir teröristi de yaraladı.

  Teröristler çatışma sırasında damat Emrah S'yi öldürdü. Olayda Zeynep, Ali, Firuz, Resul adlı çocuklar da yaralandı. Güvenlik güçlerinin olaydan sonra kaçan teröristleri yakalamak için operasyon başlattıkları kaydedildi.

  Irak ve Suriye'de yaşayan Kürtler ile PKK'lı teröristler arasında geçtiğimiz aylarda benzer haraç kavgası yaşanmış, çıkan çatışmada 3 örgüt mensubu ile 5 köylü ölmüştü.

   
 2. ExtacyOfGold_

  ExtacyOfGold_ rank8

  Kayıt:
  28 Eylül 2008
  Mesajlar:
  355
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Barış elçileri onlar yaşasin halkların kardeşliği açılımı zedelemeyin :oldie: