1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Piramitlerin en eskisini Türkler yapmış!


 1. Hallow Heart

  Hallow Heart Öğreniyorum

  Kayıt:
  21 Ocak 2010
  Mesajlar:
  118
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - Resim Silinmiş.

  Çin'de, Mısır piramitlerinden daha eski ve daha büyük Türkler tarafından yapıldığı iddia edilen piramitler bulundu. Çamur ve toprak piramitlerin içerisinde Mısır medeniyetinden daha ileri teknikle mumyalanmış cesetler var.

  Çamur ve topraktan yapılan piramitlerin içerisinde Mısır medeniyetinden çok daha ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ile Ön-Türkçe yazıtlar bulunuyor.

  Çin'in Xian (Şian) şehrindeki bu piramitlerin en büyüğü ise Beyaz Piramit adında ve Mısır piramitlerinin iki katı olan 3 yüz metre yüksekliğinde. Şian şehrine 100 km uzaklıkta Qin Ling Shan dağlarında bulunan ve Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edildiği söylenen irili ufaklı 100'den fazla piramit bulunuyor. Bu piramitlerle ilgili birçok iddialar ortaya atılıyor. Beyaz Piramitler ilk kez ABD Hava kuvvetleri pilotu James Gaussman'ın İkinci dünya Savaşı sırasında Hindistan'dan Çin'e olan uçuşu sırasında beyaz bir piramit gördüğüne dair söylentilerle ortaya çıktı. Bu piramidin fotoğrafı The New York Sunday News'in 30 Mart 1937'deki sayısında yayınlandı. Ancak bu fotoğraftaki piramidin daha sonra Han imparatoru Wu'ya ait olan anıtmezarı olduğu ortaya çıktı.

  Bölgeyle ilgili en sağlıklı bilgi ise Alman tur operatörü ve yazar Hartwig Hausdof 'a ait. Bu bölgeyi araştırmak üzere1994 yılında Şian bölgesine bir araştırma gezisi yapan Hausdof, bu piramitler hakkında detaylı bilgi ve foto elde etti. Bunları da Beyaz Piramit kitabında yayımladı. Hausdorf'a göre piramitlerin yapım tarihi en az M.Ö. 2 bin 500 civarı. Alman bilim adamına göre söz konusu piramitler içerisinde, Mısır medeniyetinden çok daha ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ile Ön-Türkçe yazıtlar bulunuyor.[\i]

  ÇİN KAYNAKLARINDA BU PİRAMİTLERLE İLGİLİ BİLGİ ÇOK AZ

  Söz konusu piramitlerle ilgili Çin kaynaklarında bilgi yok denecek kadar az. Çinliler bu piramitleri M.Ö 202 ve M.S 9 yılları arasından Batı Han (Xi Han) döneminde yaptırılan mezarlar olarak nitelendiriyor. Çin'deki bazı internet sitelerinde bu piramitlerle ilgili resimler de mevcut. Google Earth'de koordinatları 34°21'44.48"N 108°37'50.88"E olarak verilen bu piramitleri internet üzerinden tespit etmek mümkün.

  Çin'deki kaynaklarda bölgedeki piramitlerin üstünün kapalı olduğu, ağaç yada otlarla kaplı tepeler şeklinde olduğu görülüyor. Söz konusu piramitler (Mezarlar) ile ilgili '' http://military.china.com/zh_cn/bbs/11018441/20050322/12185362_8.html'' internet sitesinde bazı resimler bulmak mümkün. Bu sitede Hanwudi hanedanlığına ait piramit şeklindeki anıt mezar resimleri bulunuyor. Bölgedeki bazı piramitlerin çevresinde parklar ve müzeler yapılmış ve turistlere açık bulunuyor.

  Türkçe wikipedia sözlükte de Çin piramitlerinin Türk boyları tarafından inşa edildiği yazılıyor. Bölgede bulunan piramitler çamur ve topraktan yapılmıştır ve Mısır piramitlerinden çok höyüklere benziyor. Bölgedeki birçok piramidin henüz keşfedilmediği belirtiliyor. Bu piramitlerin Mısır piramitlerinden farkı ise Mısır piramitlerinde Firavun'un mezarları piramidin içinde, Çin piramitlerinde ise hükümdarların mezarları yerin altında bulunuyor. Şekil olarak ise Mısır piramitlerinin ucu sivrilirken, Çin piramitlerinin tepe noktası düz kare şeklinde bulunuyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  Biliyordum bunu da, bilmiyorum herşeyi Türkleştiriyoruz.