Jigsaw

Aileden
-Resim Silinmiş.
1) Resmimizi açıyoruz resmimizin kenarlarından biraz boşluklar bırakıyoruz efektimiz için paint de bile yapabilirsiniz.
2) Magic Wand tool ile beyaz bölgeyi seçip "Delete" basıyoruz.

-Resim Silinmiş.
3) Background layerımıza tıklayıp "Duplicate Layer" seçeneğini seçiyoruz ve layerımızı kaydediyoruz.
4) Aynı şekilde Magic Wand ile bu layerımızın da etrafını siliyoruz.

-Resim Silinmiş.
5) Yansıma Layerımız seçiliyken "Edit > Transform > Perspective" seçiyoruz.

-Resim Silinmiş.
6) Daha sonra Yanlardan çekerek resimdeki şekli veriyoruz ve herhangi bir toola tıklayarak kaydediyoruz.

-Resim Silinmiş.
7) Resme sağ tıklayıp "Free Transform" u seçip resmi biraz kısaltıp aşağıya geçiriyoruz yani en üstteki kareyi aşağıya kadar sürükleyeceksiniz.

-Resim Silinmiş.
8 )Transform işlemi bittikten sonra Layer pencerimizden yansımayı seçip Opacity'sini %50 kadar azaltıyoruz.

-Resim Silinmiş.
9) Sonra kenarları soft herhangi bir brush seçip Hardness ayarını %0 ve Opacity ayarını %50 yapıyoruz.

-Resim Silinmiş.
10) Daha sonra brush ile resmin altını düzgünce boyuyoruz ve daha gerçekçi yapmış oluyoruz resmimizi.

-Resim Silinmiş.
11) Evet resmimiz tamamlandı. Eğer farklı renk bir zeminde çalışacaksanız zemini önceden o renge boyayabilirsiniz.

Jigsaw,
The Playboy

P.S: Sorularınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Sen bu işi hakediyorsun Jigsaw.
Bunları bilmiyordum çok teşekkürler.
Eline emeğine sağlık..

Jigsaw

Aileden
Çok güzel yapmışsın Sons4hn3. Tebrikler. Wink Brushla beyaza boyamayı biraz daha kas ama. Sıra sıra boya. DC yazısında olduğu gibi.

SonSAHNE

Bilgiliyim
Jigsaw demiş ki:
Çok güzel yapmışsın Sons4hn3. Tebrikler. Wink Brushla beyaza boyamayı biraz daha kas ama. Sıra sıra boya. DC yazısında olduğu gibi.
bu resmde çalışırken ilk yansımanın heryeri aynı tondaydı sonra aklıma geldi sonları daha saydam yaptım :)

paylaşımın için saol..

bide bişi daha sorcam mesela bu resimin yansıması saydam ya, saydam olan yerde arkadaki arkaplan ın gözükmesi için ne yapmam lazım

kaç saat uğraştım olmadı...

Jigsaw

Aileden
S0NS4HN3 demiş ki:
Jigsaw demiş ki:
bu resmde çalışırken ilk yansımanın heryeri aynı tondaydı sonra aklıma geldi sonları daha saydam yaptım :)

paylaşımın için saol..

bide bişi daha sorcam mesela bu resimin yansıması saydam ya, saydam olan yerde arkadaki arkaplan ın gözükmesi için ne yapmam lazım

kaç saat uğraştım olmadı...
Arka plan rengini beyazdan kullanmak istediğin renge çevirceksin. Arkaplan eğer renk değil resimse en alta önce o resmi koyman lazım. Beyaza boyayacağına da arkaplan rengine düşük bir brush opacity ile boyarsan olur bence.

SonSAHNE

Bilgiliyim
ya ilk resmi koyuyom alta sonra yanıma yapıcam ama ilk sihirli değnk le beyazlıklara delete yapmak lazım oda olmadı. bide başka bi resm koycam altına bir photoshop uygulaması deil mi ne yazıodu :lol: hallederim bunu ama background ın üstüne resime yansıma yapmayı beceremedim :)

yardımın için teşekkürler...

Jigsaw

Aileden
S0NS4HN3 demiş ki:
ya ilk resmi koyuyom alta sonra yanıma yapıcam ama ilk sihirli değnk le beyazlıklara delete yapmak lazım oda olmadı. bide başka bi resm koycam altına bir photoshop uygulaması deil mi ne yazıodu :lol: hallederim bunu ama background ın üstüne resime yansıma yapmayı beceremedim :)

yardımın için teşekkürler...
O zaman arkaplanı farklı layera koy. O zaman magic wand kullanınca o layera etki etmez. Bu olabilir mi acaba? Rolling Eyes

Jigsaw

Aileden
Şimdi dikkatimi çekti. Gaymax Disconnected to the server yazıyor. Halbuki Disconnected from the server yazması lazım. Gaymax işte. Connected to, Disconnected from u bilmiyolar. T_T

Yukarı Alt