Resminizi açın ve aynı şekilde Channel bölümünü açın. Yeni bir kanal oluşturun. Resminizde daha fazla ön plana çıkarmak istediğiniz kısmı araç paletindeki dilediğiniz bir araçla (Magic Wand Tool, Lasso Tool vb.) seçin.

Ardından bu alanı beyaz renkle boyayın. Az önceki örneğimizde olduğu gibi bu şekilde resimde Lens Blur filtresi için öne çıkacak ve bulanık (arka planda kalacak alanlarımızı belirlemiş olduk.

Bu arada öne çıkarmak istediğiniz objeyi kadrajlarken doğallığı engelleyecek bir seçim yaparsanız (örneğin bu örnekte çiçeklerin sap kısmı gibi) tekrar Alfa kanalına gelip siyah - beyaz dengesini sağlayacak ara tonlarla boyama rötuş yapıp gerçekçiliği bozacak görünüm kusurlarını giderebilirsiniz.

Ardından tekrar Lens Blur efekt ekranını açıp kapatarak çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

Alıntıdır..

Arkadaşım ben mi anlatamıyorum bilmiyorum ama bunlar alıntı başka bir yerden ve başka bir yerden aldığımın üzerine www.extraloob.com yazamam dimi?

Konuşucam :mrgreen: Peki yazınca emek hırsızlığı olmuyormu? Question

BaTTeRST demiş ki:
JasonWalker demiş ki:
BaTTeRST demiş ki:
hiç görselleri eklemiyorsun
baktımda her konuda görsellerden bahsediyosun .. 2 resmi bile olan konuda görsel eklenmemiş diyorsun .
eğer emek harcanmışsa 1 resim 2 resim farketmes bence ama neyse ben uyarıyodum sadece
ama her konuyada yazılmaz . alıntı yapılabilinecek konulara yazılır . bunu google da arat 50.000 tane aynı konudan çıkar.

ps : polemik çıkmasın lütfen . gerginleşiyor sanki ortam :lolmuch:

SonSAHNE

Bilgiliyim
sakin olun konuya son noktayı koyayımda. www.extraloob.com sitesindeki resimli anlatım topiclerinde görsellerin olması şart...

bu yeterli olur umarım...

Tamam koyulucak oraya akdar doğru ama başka yerden alıntılaradamı yazılıcak.

Yukarı Alt