Jigsaw

Aileden
Bu rehberde yansıyan yazı efektiyle küçük buton hazırlamayı öğreneceksiniz. Ben 200x80 ufak bir banner düşündüm. Boyut önemli değil, kafanıza göre seçin.

- Resim Silinmiş.

1) Önce hoşumuza giden bir renk ve bu rengin daha koyusunu seçiyoruz. Ben yeşil ve koyu yeşil seçtim. Daha sonra gradient tool ile yukardan aşağı düz bir çizgi çekerek resimdeki gibi bir arkaplan elde ediyoruz.

- Resim Silinmiş.

2) Text tool ile yazımızı yazıyoruz hoşumuza giden bir font ile. Ben Trebuchet MS 24pt ile yazdım. Yazıyı hizaladıktan sonra resimdeki yazıya sahip oluyoruz.

- Resim Silinmiş.

3) Sonra yazı layerına sağ tıklayıp duplicate i seçiyoruz. Image > Modify'den "Flip Vertical" seçip yazıyı dikey olarak çeviriyoruz ve orjinal yazıyla arasında 1px boşluk bırakıyoruz ok tuşlarını kullanarak.

- Resim Silinmiş.

4) Yazının yarısını seçiyoruz resimdeki gibi ve Select > Modify'den Feather'ı seçiyoruz.

- Resim Silinmiş.

5) Seçili alanı sildikten sonra resimdeki görüntüye sahip oluyoruz.

- Resim Silinmiş.

6) Yansımanın olduğu layerın opacitysini biraz düşürerek arkaplana karışmasını sağlıyoruz veee...

İşte bannerımız hazır. Sonra zevkimize göre çizgi patternlerimizi veya daha önceki userbar rehberimde anlattığım metoddaki gib parlaklık efekti vererek birbirinden şeker bannerlarımızı hazırlıyoruz. ?!!!!!!... Renkleri de Image > Adjustment > Hue & Saturation'dan ayarlayabilirsiniz. İşte size fikir verecek hazırladığım bir kaç banner..

- Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Jigsaw,
The Playboy

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Wicked

Game Designer
offff cem şunlara bak allahım cem çok saol paylaşımların süper sen 1 tanesin mucX mucX mucX minik fare muse 'um benim mucX

Wicked

Game Designer
culuculu tanıdık ben soyledim indirsin diye gidip cs3 ü indirdi :lol: neyse onuda öğrenir canım extraokk

Eline sağlık. Çok güzel çalışma olmuş. :muck: Bende yaptım ufak bi operasyon :mrgreen:

- Resim Silinmiş.

Berbat oldu. Öylesine yaptıydım zaten :D
Ps: .jpg olarak kaydetmemişim hemde :mrgreen:

Jigsaw

Aileden
dR.NooB demiş ki:
Eline sağlık. Çok güzel çalışma olmuş. :muck: Bende yaptım ufak bi operasyon :mrgreen:

- Resim Silinmiş.

Berbat oldu. Öylesine yaptıydım zaten :D
Ps: .jpg olarak kaydetmemişim hemde :mrgreen:
Güzel olmuş yazının anti-alias ayarını none da bırakma ama, kenarları tırtıklı olmasın.

Yukarı Alt