Jigsaw

Aileden
Bu rehberde Photoshopta nasıl gerçekçi ateşler yapabileceğinizi anlatacağım.

-Resim Silinmiş.

1) Öncelikle herhangi bir boyda yukarıdaki özelliklerde bir boş resim oluşturuyoruz. Ben 600x500'de oluşturdum.

-Resim Silinmiş.

2) Daha sonra menümüzden "Filter > Render > Clouds" seçiyoruz.

-Resim Silinmiş.

3) Daha sonra da Difference Clouds seçiyoruz. Ateş, patlama gibi bir görüntü oluşana kadar (siyah beyaz tabii ki) Ctrl+F yaparak efekti tekrarlıyoruz. Görüntümüz yukarıdakine benzemelidir.

-Resim Silinmiş.

4) Şimdi yumuşak ve büyük bir brush alarak kabaca ateşin üst kısmını siyaha boyuyoruz. Resimden de görebileceğiniz gibi.

-Resim Silinmiş.

5) Menüden Liquify seçiyoruz. Kısaca Shift + Ctrl + X, bu tür kısayollara elimizi alıştırırsak ilerde daha hızlı çalışabiliriz hotkey kullanmanızı öneririm hep.

-Resim Silinmiş.

6) Liquify efektiyle ateşimize gerçekçilik katıyoruz. Uçları sivriltiyoruz.

-Resim Silinmiş.

7) Liquify işlemini bitirdikten sonra ateşimize renk vermemiz gerekiyor. Yukarda gösterdiğim menüden girip Gradient Map'i seçiyoruz.

-Resim Silinmiş.

8 )Otomatik seçili siyah beyaz gradientimizin üstüne tıklayarak gradientimizin renklerini değiştiriyoruz. Bir tane belirgin turuncu bir tane de parlak sarı seçtikten sonra yerlerini resimdeki yere getiriyoruz. Renkleri seçmek için renkli bölgeye tıklayıp seçimi sürükleyebilirsiniz.

-Resim Silinmiş.

Resmimizi kaydediyoruz işte ateşimiz hazır. İmza gibi bir sürü yerde kullanabilirsiniz.

Jigsaw

Extraloob Global Moderator

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
teşekkürler kardeşim ama ronin bana demişti bence doğruda :

Plugin kullanmadan yapılan efektler pek inandırıcı olmuyor :lol:

yinede eline sağlık extraokk

Jigsaw

Aileden
nuk3r_tr demiş ki:
teşekkürler kardeşim ama ronin bana demişti bence doğruda :

Plugin kullanmadan yapılan efektler pek inandırıcı olmuyor :lol:

yinede eline sağlık extraokk
Pluginler yaratıcılığınız ve yeteneğinizi köreltir. Kendiniz başarmalısınız bence.

haklısın gerçi bi plugin bulup deneyemedim ronin in sölediği plugin i aradım hep trial leri var full ünü bi türlü bulamadım

Jigsaw

Aileden
nuk3r_tr demiş ki:
haklısın gerçi bi plugin bulup deneyemedim ronin in sölediği plugin i aradım hep trial leri var full ünü bi türlü bulamadım
Hangi pluginleri istiyorsan sen söyle ben de çok var ama kullanmıyorum hiç. Hatta yüklü değil çoğu.

mesela bi saç kesimleri için pluginler var bi onu arıyorum bi de böle ateş efektleri veren pluginlerden arıyorum upload edersen çok sevinirim extrabeer

herkesten özür diLiyorum önce Ps ye yeni ba$Ladım bu yüzden pek anLamıyorum

Jigsaw dedikLerini yapıyorum ama aLev rengini vermeye çaLı$ırken btün arkapLan turuncu sarı oLuyor anLamadım yaaa=( yardımcı oLursan çok sewincem Embarassed

Jigsaw

Aileden
_cem_07_ demiş ki:
herkesten özür diLiyorum önce Ps ye yeni ba$Ladım bu yüzden pek anLamıyorum

Jigsaw dedikLerini yapıyorum ama aLev rengini vermeye çaLı$ırken btün arkapLan turuncu sarı oLuyor anLamadım yaaa=( yardımcı oLursan çok sewincem Embarassed
Anladım sorunu orda var olan aşağıdaki iki karenin rengini değiştirmeyeceksin. Sen siyahın rengini değişmişsin onun yerine aşağıda iki renk oluşturman lazım. O altta onlarla aynı hizada olan yere tıkla.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
helal olsun diyorum wallahi tebrikler jig çok mutlu ediyorsun beni bu güzel paylaşımlarınla ellerin dert görmesin gözlerinden öpüyorum güzelim extrabeer

nuk3r_tr demiş ki:
mesela bi saç kesimleri için pluginler var bi onu arıyorum bi de böle ateş efektleri veren pluginlerden arıyorum upload edersen çok sevinirim extrabeer
Jigsaw yardım edebilirmisin ? Rolling Eyes

Jigsaw

Aileden
KaRa_pRiNCe demiş ki:
YA AGA GUZELDE ben ates efectını nı de verdıkten sonraa renkk veremıomm hepp sıyahh beyazz oluyoo renk verılmıoo????????*
Rehberdeki her şeyi doğru sırayla dediğim gibi yaparsan renk verebilmen lazım kardeş.

Yukarı Alt