joysro

Kayıt
21 Kasım 2008
Mesajlar
1.949
Beğeniler
0
geym
Masaüstümden bir görünüm :P

25f7e39.jpg


geniue.jpg


Orjinallik testinden geçiyor tabi her zamanki gibi.
===EKLENENLER===

*DONANIM-DRIVER(SÜRÜCÜ) PAKETLERİ*
*Sürücüler Günceldir*

chipset.jpg
#ANAKART(CHIPSET)#
* ATI* ASUS (the 'Overclocking engine')* ALi/ULi* AMD* Fujitsu (ACPI controllers)* Intel* SiS* nVidia* SMC (onboard IRDA)* VIA üreticilerine ait 27 sürücü eklenmiştir.

sata.jpg
#SATA/RAID#
Bazen sorunlara yol açabildiği bildirildiği için driverpacks'deki paket eklenmemiştir.ALi/ULi, ATI/AMD, Intel, Jmicron, Nvidia, SiS, VIA, NVIDIA_SMU, ASUS_ATK.. gibi yaygın üreticilerin ATA, SATA, RAID, AHCI driverları entegredir. Böylece birçok masaüstü ve laptop Sata sistemlere XP kurma derdi, disketle sürücü yükleme gibi dertler bitiyor.

lan.jpg
#ETHERNET/LAN#
Ethenet(lan) driverları windows'un kendi sürücüleridir. Zaten kendisi yeterli olmaktadır, driverpaketi ekleyince bazı sorunlara yol açtığı bildirilmiştir, özellikle nvidia çipsetli anakartlarda. O yüzden ekstra paket eklenmedi, standart bırakıldı. Zaten Xp'nin içerisinde işe yarayan tek sürücü paketi ethernet driverları idi, iyi oldu.

wlan.jpg
#WLAN(WIRELESS)#
Piyasadaki neredeyse tüm wireless kartlarını(253 model) tanır. Laptop olsun, masaüstü olsun Wireless denetleyicilerin hemen hepsini tanır. Şu markaları içerir:
*Intel* 3Com* Accton* Agere (also supports ARtem, Avaya Communication, MELCO INC, D-Link, ELSA, LANCOM Systems, Enterasys, IBM Corporation, LEGEND, Lucent Technologies, TOSHIBA, NEC Corporation, NEC Aterm, Samsung, Siemens, FUJITSU, Fujitsu- Siemens, 2Wire and Wireless.)* Airlink101* Asus* Atheros* Avaya* Belkin* Blitzz* Broadcom* Buffalo* Cisco* corega* Conceptronic* D-Link* Edimax* Entersys* Linksys* Lite-On* Microsoft* Minitar* Netgear* Orinoco* Packard Bell* Ralink* Realtek* Senao* SiS* Sitecom* SMC* Surecom* U.S. Robotics* Zonet.

graphic.jpg
#EKRAN KARTLARI#
Piyasaki birçok yaygın üreticiye ait ekran kartı driverlarını içerir. Onboard olsun veya harici olsun ekran kartlarını tanır. DriverPack Graphics A ve B paketleri eklenmiştir. C paketi eklenmemiştir sebebi sadece tasarımcılara özel üretilen ekran kartı sürücülerin içerdiği için hemen hemen hepimiz için gereksizdir. A ve B paketi yeterlidir, * ATI* nVidia, *Intel * 3dfx* Asiliant* ATI* Matrox* S3* SiS* TRITTON* VIA* XGI sürücülerini içerir.

sound.jpg
#SES KARTLARI#
DriverPack Sound A ve B paketleri ile piyasadaki birçok ses kartını tanır. Şu markalara ait sürücüleri içerir:
* Creative* nVidia* Realtek* VIA, * ALI/ULi* C-Media* Conexant* Creative* Hercules* M-Audio* Sigmatel (includes Dell, Fujitsu, Samsung, Toshiba)* SoundMAX (includes Dell, Gateway, HP, IBM, Intel, Sony)* SiS* Terratec* Turtle Beach* Yamaha.

#AYRICA#

cardAIO.jpg

#KART OKUYUCULARI#
Bu paket sayesinde ister Usb, ister laptopa entegre olan, ister kasaya takılı kart okuyucu olsun sürücüleri kuracaktır. Listesi şu:webcam.jpg
#WEBCAM'LER#
Webcam sürücü paketi ile gerek usb'den bağlanan, gerek laptop'a entegre olan birçok webcam'in driverları da otomatik kurulacaktır. Oldukça geniş bir pakettir. Tam marka/model listesini görmek isteyen olursa:Temel bileşenlerden tutun dahili Webcam ve kart okuyucuya kadar hepsini gördü, sonuç %100:
aygitYonetcisi111.jpg*YAZILIM*

sp3.jpg
#SP3 Sonrası Güncelleme Paketi
SP3 sonrasında çıkan veya SP3'ten önce çıkmasına rağmen opsiyonel olup SP3 içerisinde olmayan faydalı update'ler dahildir, sistemi daha kararlı hale getirir, SP3'ten bile güncel ve sağlam bir sisteminiz olacak bu paketle. SP3 için şu hotfixleri içerir:
* KB898461 * KB944898* KB946554* KB949127-v2* KB950162* KB951615-v2* KB951624* KB952079-v2* Microsoft Update TR v7.0.6000.381* QfeCheck* ResetWMI* KB931125* KB942763* WGA - KB892130* WinXP EU Font Update.

Ve tabiki tamamen güncel MP11 ve IE7 de var.
ie7.png
#Internet Explorer 7 (sürüm 7.0.5730.13)
Tam günceldir.
* KB928090* KB938127 * KB947864 hotfixlerini içerir. Ayrıca IE7, reg ayarları ile optimize edililip daha hızlandırılmıştır.

wmp11.png
#Windows Media Player 11 (sürüm 11.0.5721.5237)
Tam günceldir.
* KB928090* KB938127 * KB947864 hotfixlerini içerir.

framework.jpg
#.NET FRAMEWORK AIO
.NET Framework All In One Paketi ile .NET Framework ile ilgili bütün paketler eksiksiz yüklenmektedir:
*.NET 1.1 SP1,
*.NET 1.1 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 2.0 SP1,
*.NET 2.0 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 3.0 SP1,
*.NET 3.0 SP1 Türkçe Dil Paketi,
*.NET 3.5,
*.NET 3.5 Türkçe Dil Paketi.

dx9.jpg
#DirectX 9.0c Mart 2008 yani son sürüme güncellenmiştir. Oyun ve multimedyada daha fazla performans için en önemli, elzem Microsoft güncellemelerinden biridir.

java.png
#Java 6 Update 6 Son sürüm Java entegredir.

Klite111.jpg
K-Lite Codec Pack Standard 3.9.0 Son sürüm entegre kodek paketi ile altyazılı filmler de dahil olmak üzere her türlü video ve ses formatını sorunsuz oynatabileceksiniz.

silverlight.jpg
#Silverlight v1.0.30401.0 Microsoft'un Adobe Flash karşısında geliştirdiği standart. Internet Exploer ve Mozilla için son sürüm silverlight eklentisi entegrelidir.

flash.png
#Flash Player ActiveX Internet Explorer için flash içerikli sayfaları görüntüleyebilmeniz için son sürüm flash eklentisi entegrelidir.

ccleaner.jpg
#CCLEANER v2.07.575 TR
Artık her bilgisayarda olmazsa olmaz temizlik ve optimizasyon yazılımlarından CCleaner'ın son sürümü, türkçe.

winrar.jpg
#WinRar 3.71 TR Son sürüm Winrar Türkçe. Full sürümdür.

unicode.jpg
#XP için Vista Unicode Desteği, Sürüm 1.626.6001.18000(USP 10) Windows Xp'ye windows Vista SP1 Türkçenin unicode desteğini kazanadırır.

openal.jpg
#OpenAL Çalışma Kitaplığı Eklentisi-OpenAL Yükleyicisi Bu eklenti, OpenAL v1.1 çalışma kitaplıklarını bilgisayarınıza yükleyerek, temel OpenAL operatörleri ile EAX ve EFX gibi bileşenler için destek sağlayacaktır.

# Microsoft Hesap Makinesi + Bu eklenti standart Windows XP hesap makinesini, "Hesap Makinesi +" ile değiştirecektir, size çok daha fazla hesaplama seçeneği sunar: (İsterseniz menüsünden standart görünüme geçebilirsiniz.)
hesap.jpgnotepad-logo.jpg
#NotePad2 2.1.19 Türkçe
Standart Windows not defterinden herkes için çok daha fazla özellik ve kullanışlılık sunar.

device.jpg
#Unknown Device Identifier
Bilinmeyen donanım tanımlayıcı. Biliyorsunuz windows'un kendi aygıt yöneticisi sürücüsü yüklü olmayan aygıtlar hakkında bilgi vermiyor bu da modelini bilmeyen kullanıcıların sürücü bulmasını çok zorlaştırıyor. Veya sürücü yüklü olsa bile bir donanımının modelin öğrenmek isteyen kullanıcıya doğru dürüst bilgi vermiyor. Bu program bunların hepsini çözüyor, sürücü yüklü olmasa bile donanım bilgisini veriyor. Driverları bulmanıza da yardımcı oluyor. Ayrıca donanım listenizi text olacak kaydedebiliyor, yazdırabiliyor vs...
udi.jpgvistaAIO.png
==EXTRA GÖRSELLİK==

#Mavi Görev Yöneticisi Sisteminize görsellik katar. Görev yöneticisi çok daha şık ve renkli:
GorevYoneticisi-1.jpg

Arkadaşlar resimde gördüğünüz ram kullanımı normali yansıtmamaktadır, ben kullanırken birçok program açık o yüzden öyle:)

drive.jpg
#VistaDriveIndicator v2.2 Harddisk ve CD-rom ikonlarınız Vista'daki gibi görünür. Doluluk oranlarını da gösterir:
VistaDrive.jpgses.jpg
#Vista Sesleri Sıkıcı Windows XP sesleri Vista sesleri ile değiştirilmiştir.

cursors.jpg
#AIO Cursors Pack 1.9
Birçok yeni imleç paketi. Denetim Masası-Fare-İşaretçiler-Düzen altında görebilir ve uygulayabilirsiniz. İçerdiği imleç paketleri:
Aero, Aero II, BlackSpins V3 (9 Flavors), Chrome Glass, Conrast Black & White, Fedora, Fedora Inverse, Gant cursors 2006 vol 1, Gant cursors 2006 vol 2, Mac OS X Aqua, Mac OS X Aqua Swirl, Mac OS X Graphite, Mac OS X Graphite Swirl, Mac OS X Radioactive, Mac OS X Rainbow Swirl, OSX4XP, VistaPlastic (S&W), xFree, XZ-B-ONE, XZ-B-ONE Light Cursor Paketleri.

sidebar.jpg
=EXTRA TEMALAR VE KOMPLE YENİ XP GÖRÜNÜMÜ=

Not: Eklenen temalar bildiğimiz .theme ve .msstyles uzantılıdır. Yani Microsoft temaları ile aynı yapıda ve sistemi hiç yormaz.
Sadece tema değil tüm ikonları vesaire aklınıza gelen tema hariç her yeri derinlemesine, güvenle ve sisteme yük bindirmeden direkt
değiştiren, Türkiye'de yapılan ve ilk defa uygulanan paket ile birlikte temalar oldukça iyi uyum sağlamaktadır görünüm açısından.
Çeşitli tarzlarda ve zevklere göre toplamda +21 tane tema eklenmiştir. Temaların içinde bazılarının ayrıca extradan kendilerine ait
çeşitli görünüm seçenekleri ve duvar kağıtları da vardır.Luna Element 5.1
Ünlü, mavi LE temasının yeni versiyonu!

Luna Element Black 5.1
Mavi Luna Element temasına siyah görünüm tema seçeneği de sağlar!

Vista AIO Tema Paketi 12 tane Vista teması ve çeşitli görünüm seçenekleri olan tema paketi.
Çokça gördüğümüz ve görmediğimiz, beğenilen Vista Paketlerinin hepsi bir arada!
(İlk resimde gördüğünüz default gelen tema bu paketin içerisindeki temalardan biridir sadece)

Black AIO Tema Paketi
Özellikle siyah tema sevenler için içerisinde birkaç tane şık siyah tema içeren tema paketidir.

Temalar.jpg

Tema menüsü bu şekilde. BlackGold temasını kullanmanızı tavsiye etmiyorum zaten çirkin bir temadır:) Ve bu temayı kullandığınızda program ekle/kaldıra girerken bir hata alıyorsunuz.(sisteme bir zararı yok) Sp3 ile alakalı bişey sanırım, önemli bişey değil.


downloadko6.png


http://rapidshare.com/files/117148442/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part1.rar
http://rapidshare.com/files/117158218/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part2.rar
http://rapidshare.com/files/117165937/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part3.rar
http://rapidshare.com/files/117273433/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part4.rar
http://rapidshare.com/files/117287522/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part5.rar
http://rapidshare.com/files/117301985/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part6.rar
http://rapidshare.com/files/117316518/PERFECT_XP_SP3__DRIVERS.part7.rar

Boyut Bilgileri:
boyutre5.png


Toplamda 676 mb. indireceksiniz. Çıkarınca(Bütün partları indirdikten sonra herhangi birine sağ tıklayıp buraya çıkart deyince yani) tam 699 mb.'lık iso dosyası elde edeceksiniz(rar ikonu şeklinde gözükebilir aldırış edip 2. kere çıkarmayın sakın) yazdırmayı anlattım... Bileşenlerle fazla oynanmadan, silinmeden bu boyut elde edildi. Kulanılan programlar az yer kaplar ve sıkıştırma yapıldı.Her part'dan sonra uzun süreler beklememek için modeminizi kapatıp açın biliyorsunuz... Tek link yapmak isterdim download linklerini ama cok ugrastiriyor... :twisted:

CdYaz.png
CD'ye yazma:
Standart prosedürü bilenlerin okumasına gerek yok. Bütün partları indirdikten sonra herhangi birine sağ tıklayıp buraya çıkart (Extract here) derseniz 1 tane iso dosyası çıkacaktır tam 699 mb. boyutunda. Çoğu kişi çıkardıktan sonra hala winrar ikonu şeklinde gözüktüğü için ikinci kere çıkarıyor bunu yapmayın, winrar Iso dosyasını ilişkilendirmiş olabilir o yüzden öyle görünebilir 699 mb'lık tek dosya cd'ye yazdıracağımız dosyadır tabi anlattığım şekilde. Hata yapmamanız için indirdiğiniz partlar PERFECT_XP_SP3+_DRIVERS.part1,2,3,4,5,6,7 olacak şekilde isimlendirdim. Her hangi birine sağ tıklayıp Çıkart dediğinizde çıkardığınız dosyanın adı farklı olup anlaşılacak PERFECT_XP_SP3+_DRIVERS_CD.iso adında tek bir 699 Mb'lık dosya oluşacak, bunu anlattığım şekilde CD'ye yazdırın.(veya dvd) Nero'dan kalıp/tasarı/dosya menüsünden disk kalıbı veya kayıtlı tasarı seçin. Açılan pencerede çıkardığınız iso dosyasını seçip aç deyin. Ve son olarak yazma penceresinde hızı seçip yazma işlemine başlayabilirsiniz.(16x tavsiye ederim yavaş yazmak daha iyidir) Resimle anlatayım bir de. Yeni ve eski sürüm Nero'da menüler farklıdır o yüzden önce yeniye sonra eskiye göre göstereyim:

yazma1.jpg


Veya
kalibi_yazdir.jpg

Kalıbı diske yazdır deyip iso cd imajımızı seçip yazdırıyoruz yine.


install.jpg
===KURULUM===
*Bu standart prosedürü de bilmeyenler için anlatıyorum zaten bilenlerin okumasına gerek yok...*
NOT: Kurulum devam ederken müdahele etmeyin programlar otomatik kurulacak özellikle 13. dakika ekranında kurulduğu için takılmış gibi görünebilir ama dert etmeyin kurulum ilerliyor aslında! Kurulum tamamen bitip masaüstü gelene kadar müdahele etmeyin. Masaüstü geldikten sonra bilgisayara bi reset atrasanız iyi olur, atmasanız da olur tabi.
ISO İmajınızı CD'ye yazdırdıktan sonra bilgisayarınıza takıp CD'den başlatın(boot edin). 15 saniye içinde herhangi bir tuşa basın. Ön Yükleme tamamlanıp kurulum ekranına geldiğinde yönergeleri izleyerek C sürücüsünü silin. Ve burayı NTFS veya FAT32 seçerek kurulumu yapın(NTFS, hızlı biçimlendirme tavsiye ederim). Formatlamaya başlacak ve hemen ardından dosyaları kopyalamaya başlayan ekranı göreceksiniz. Artık bilgisayar başında beklemenize gerek yok geri kalan tüm işlemler otomatik yapılacaktır... Sisteminizin hızına göre 30-45 dakika arasında biter ve sizi hazır masaüstü bekliyor olacak! Şunu da belirteyim mesela F12 ile(bu tuş değişebilir) sadece 1 kere CD'den başlatma seçmek yerine Bios'tan temelli ilk sıraya CD-rom getirdiyseniz kurulumun yarısında falan bilgisayar kendine reset çektiği bölümden sonra yine cd'den başlamak isteyip 15 saniye içinde yine bir tuşa basmanızı isteyecektir, BASMAYIN. Dediğim gibi kendisi halledecektir bu ekranı geçin müdahale etmeyin yani kuruluma hdd'ye kopyaladığı dosyalardan devam edip bir yandan da cd'den gerekli dosyaları okumaya devam edecektir ve kurulumu tamamlayacaktır. Yani kurulum bitene, masaüstü gelene kadar hiçbir müdahalede bulunmayın ve cd'yi de çıkarmayın. Kurulum bittikten, masaüstü geldikten sonra çıkarabilirisiniz. Bu kadar basit, bilmeyenler için tekrar edeyim dedim yoksa değişik bişey yok her windows kurulumu bu şekildedir.

Kurulum bitiminde masaüstünün gelmesi uzun sürebilir 3-5 dakika kadar, ekran siyah sadece mouse gözüküyor olabilir sabredin bekleyin bu sırada driverları görüyor sistem o yüzden ilk açılış uzun sürebilir. Sadece ilk seferde böyledir, ondan sonra sisteminiz gayet hızlı çalışacaktır. Kurulum artık tamamen bitip masaüstü geldiğinde bilgisayara bi reset atmanız iyi olur.


 
Kayıt
10 Mayıs 2007
Mesajlar
967
Beğeniler
0
Şehir
Antalya
download link yokmu okadar guzel hazirlamissin etmissin agzimi sulandirmissin konu sonu link yok :mrgreen:
 
Kayıt
21 Kasım 2008
Mesajlar
1.949
Beğeniler
0
ayipsiniz download linklerini upload ediyorum ilk basta koymustum download linklerini
bazilari kırık cikti yarim yamalak is olsun demedim sildim suan tekrar düzgün linkleri koyucam :thumbsup:
 
Yukarı Alt