"Pele müzesine dönsün"
Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Diego Armando Maradona, Güney Kore maçına sakatlığından endişe duyduğu Veron'un yerine Maxi Rodriguez'in alacağını, açıkladı. Rodriguez'in Gutiérrezle iyi bir uyum yakalayacağına inandığını belirten Maradona, Pele ve Platini'ye de çattı. "Pele müzesine dönsün, Platini'yle de işim olmaz"

Güney Kore maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Maradona, Veron'un sakatlığının ciddileşebileceğinden korktuğu için kadroya almadığını onu yerine Maxi Rodriguez'in oynayacağını belirerek, "Veron gibi büyük oyuncuyu bu maç için kaybetmemize rağmen onu boşluğunu Maxi dolduracak" dedi.
Maradona, Güney Kore için sorulan soruyu şöyle yanıtladı: "Güney Kore çok hızlı bir ekip bu yüzden maçın kaderi duran toplara kimin hakim olacağına bağlı. Orta sahaya çok iyi hakim olmamız ve aptalca top kaybedip onlara hızlı çıkış imkanı vermememiz lazım"
"Nijerya fiziki olarak çok güçlüydü. Her atakta duvara çarpıyor gibiydik ama Güney Kore ile fiziki durumumuz hemen hemen aynı"
24 sene sonra Güney Kore Teknik Direktörü Huh Jung-Moo ile yeniden biraya gelecek olan Maradona bu sefer Korelilerin Kung Fu yapmalarına izin vermeyeceğini, özellikle Messi'ye yönelik bir hareket olursa Fair Play'a gideceğini açıkladı. 1986 Meksika Dünya Kupası'nda Huh Jung-Moo'nun olduğu Güney Koreli oyuncular Maradona'ya ünlü kung fu hareketlerini yapmıştı.
Messi'nin Nijerya maçında çok iyi oynadığını ve en büyük kozu olduğunu bir kez daha belirten Maradona, "Podolski, Özil, Maicon" gibi oyuncuları nasıl buluyorsunuz sorusunu "İyi oynuyorlar, çok iyi dönemindeler ama hiçbirisi Messi'nin yanına bile yaklaşamaz. Messi'nin %40'ı kadar oynayabiliyorlar" diye yanıtladı.
Çok hafif olduğu bu yüzden kontrol edilmesi zor olduğu söylenen Jabualini tartışmalarına katılmak istemediğini söyleyen Maradona yine Pele ve Platini'ye çatmaktan da geri durmadı:" Platini ve Pele baksın toplara, zaten onlar deneyip onay vermişti. Bıraksınlar benim hakkımda saçma sapan konuşmayı da baksınlar bakalım top iyimiymiş, kötümüymüş."
Pele'nin kendisi hakkında parası olmadığı için teknik direktör oldu sözlerine "Pele müzesine dönsün" yanıtın veren Maradona Platini için de "Platini'yle işim olmaz, merhaba merhaba o kadar. Hepimiz Fransızların nasıl olduğunu biliriz. O da bir Fransız ve kendini tüm dünyanın üstünde sanıyor. Platini'den ricam dikkatini bana değil topa (Jabuani) versin" yorumunda bulundu.​

nedir yahu bu ikisi arasındaki, didişme. pele'de geçen; maradona parasızlık ve işsizlik yüzünden milli takımın başına geçti, ben ona yardım etmiştim beni unutmasın gibisinden açıklamalar yapmıştı vs. :p

Yukarı Alt