Yazı bana aittir.

Bilgisayarınıza bir boot diski mi uygulayacaksınız? Format mı atacaksınız? Eğer bunları yapmak istoyorsanız fakat bilgisayarınız bu diskleri görmüyorsa okuyun.

*Öncelikle bilgisayarımızı açıyoruz.
*Ardından sürekli DEL(delete) tuşuna basıyoruz.
*Karşımıza BIOS ekranı geliyor, menüden Standart BIOS ayarlarına giriyoruz.
*Orada boot device'ler bulunmaktadır. First boot device yazan yere giriyoruz.
*Ardından hangi aygıtla yapacaksak (örn:CD) oradan CD-ROM seçeneğini seçiyoruz ve BIOS'tan çıkıyoruz.
*Çıkarken işlemleri kaydetmemiz için soruyor. Y yazıp enter'a basıyoruz. Gördüğünüz gibi tekrar başlatmada diskimizi okuyor.

Sorunuzu anlayamadım fakat girmenizi söylediğim bölümde tüm depolama aygıtları var.

Güzel bilgiler fakat BIOS ayarları çok tehlikelidir anlamıyorsanız kurcalamamanızı öneririm

ZeeR demiş ki:
Güzel bilgiler fakat BIOS ayarları çok tehlikelidir anlamıyorsanız kurcalamamanızı öneririm
Evet, söylediğiniz bilmeyenler içindir. Biliyorsanız bir tehlike oluşturmaz, kendinizi aşan durumlarda yetkili servislere başvurmalısınız.

AzteC'in Karşısındaki evde 'sigaramı' içiyorum. ≠
Takımı
Fenerbahce
Braunx demiş ki:
peki hddmiz sata olursa ne olucak
HDD'n Sata ise Sp3 kullanmalısın format Cd'si olarak Yani Sp3leri Sata HDDler Otomatik görüyor.

Konu sahibi için ;
Bu konu için f9 tuşunuda ekle istersen Oradan Boot Device Seçeneği cıkıyor kimi bilgisayarda değişik oluyor f10 da olabiliyor. Oradan seçebiliyorsun Bios ayarlarına girmeden. Bios'u defaulta dönderdigindede o ayarlar geçerli oluyor zaten :) Sırasıyla kontrol ediliyor pc Açılmadan önce.

İyi forumlar.

Yukarı Alt