Arkadaslar pc de su anda trojan ve bi kaç tane yuksek derecede virüs var ve siilemıyorum..casus yazılım programım var virüsü buluyor sılıyor ama o anlık oluyor.kapatıp acınca pc yı tekrar çıkıyor ortaya..Fortma attım 5 tane yıne sılınmedı ve sroyu açamıyorum anca Runtıme Error hatasını alıyorum....bazı programları yuklerkende hata alıyorum hep yardım lutfen

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
spydoctor ve kaspersky öneririm komple taratın sorun kalmaz.

programları bir cd yada flashbellege toplayıp formattan sonra tekrar yüklersen flash bellek veya o topladıgın seyin icine sızmıs olan virüsler o programlarla birlikte tekrar bilgisayarına kurulur.Sana tavsiyem yukarıdaki arkadasın dedigi gibi Combo Fix kullanman.Eger flash bellekde topladıysan formattan sonra flashbellegi tak icinden hic birsey yapmadan combofix i calıstır temizlesin flashbellekdeki virüsleri

Bence İp adresinhacklenmiş...
ip ni değiştirmeni öneririm...
PS:Anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım...Geçmiş olsun :muck:

Kesin çözümü fdisk.
Yani harddiski komple formatla ve eski cd yada flash belleğinden program yada başka bişey yükleme çünkü yine bulaşır.

Bu sorun bendede vardı format attım düzeldi hem dye hem cye attım ama sende öyle yaptıysan genede olmadıysa bilemicem :(

aynı sorunu bende yaşıyordum , ama çözdüm , ilk önce AVG yi yükle tüm pcyi tarat , ve bulunan tüm virüsleri sil , hiçbir sorun kalmaz , daha sonra tekrar bulaşmasınıda istemiyorsan avast home programını indir

kaspersky yükle ve bilgisayarını düzenli olarak tarat silkroadı yeniden indir ve sorun çözüldüğünde norton ghost indir o anı kaydet ve böylece eğer yine böyle bir sorun cıkarsa temiz haline cevirebilirsin

aynı sorun bende de var fakat ilerlemiş haliyle

reader_s:
C:\documen and settings\user'(MİCROSOFT CORPORATİON)diye tanıtıyor
C:\Windows\system32\'a yapışmış durumda(MİCROSOFT CORPORATİON)diye tanıtıyor.
C:\Windows\3361 klasörü açıp içine svchost dosyasını atıyor,kendisini MİCROSOFT CORPORATİON diye tanıtıyor ve %100 işlemci kullanımı sorununu yaratıyor yapışmış durumda elle silinmiyor,hiç bir antivirüs kaldıramıyorcombofix işe yaramıyor.
liser:
\\?\C:\program files\ buraya yapışmış durumda ilginç olanda (\\?\C:)Böyle birşey nasıl oluyor anlamıyorum ve henüz zararını görmedim

Sanırım 10 kez format atmışımdır,komple HDD silmek çözüm biliyorum ama pc aile kullanımı oldugu için dokunamıyorum(Evin küçük kardeşi olmak ta cabası)bana format dışında bir çözüm bulun lütfen,arkadaşın dediği gibi exe'lerin çoğu açılmıyor ve büyük harfle gözüküyor,sro ya girememekte cabası,reader_s yapıyor bunu(Microsoft Runtime Library C++)
son olarak combofix ve özellikle kaspersky kullan demeyiniz...şimdiden teşekkürler

Yukarı Alt