arkadaslar bende asus p5kpl-am se anakart var pc de 1 tane ram takılı 2. ram takcam kabul etmıyor mh z leride aynı eski ramı söktüm diğerini taktım gene olmuyor arkasın pc sinden ram kopardım benım pc ye taktım gene olmuyor kısacası eski ramından baska hiç ram kabul etmıyor pc:) xp yüklü pc de eski ram 1 gb dır baska denediklerimde 1g vede ddr2 ama olmuyor:=) bazıları bios güncellemesi yap diyolar acaba düzelirmi vede bios güncellemesi nasıl olur::)

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
SONBAHAR demiş ki:
Redd demiş ki:
ram i taktıktan sonra bilgisayar açılıyor mu ?
malesef acılmıyor ama fanların hepsi calısıyor ekranı gelmıyor siyah kalıyor

ram i tam olarak taktınmı ? bende dün yeni ram aldım ve ram i tam takamamışım aynı ekran bendede vardı onun için ram i tam taktıgına emin ol. dün aynısını bendede oldu çünkü ondan biliyorum :) eğer sorun onda da yoksa ramların birbirne uyumsuz. iki ram i nide al bilgisayarcına git aynı uyumlu ram versin:) olmadı kasayı götür :)

Redd demiş ki:
SONBAHAR demiş ki:
Redd demiş ki:
ram i taktıktan sonra bilgisayar açılıyor mu ?
malesef acılmıyor ama fanların hepsi calısıyor ekranı gelmıyor siyah kalıyor

ram i tam olarak taktınmı ? bende dün yeni ram aldım ve ram i tam takamamışım aynı ekran bendede vardı onun için ram i tam taktıgına emin ol. dün aynısını bendede oldu çünkü ondan biliyorum :) eğer sorun onda da yoksa ramların birbirne uyumsuz. iki ram i nide al bilgisayarcına git aynı uyumlu ram versin:) olmadı kasayı götür :)
2 ramla derdim yokki tek ramı da kabul etmıyor yanlıs takmaktan olsa eskisinide yanlıs takarım.d

Yukarı Alt