bilgisayarım açılmıyor. windostan kaynaklı değil bios bile gelmiyor. 2 defa tamire gitti orda çalışıyor fakat eve gelince çalışmıyor. tamire gittiğinde ekran kartını değiştirdik çalışmadı, ram değişti çalışmadı, power değişti çalışmadı. bütün parçalar sökülüp temizlendi ve çalıştı ama eve geldiğimde yine çalışmadı. pc yi biraz salladım ve açıldı. tahminim sorun ekran kartı, ram ve powerde değil. bunların dışında sorun nerde olabilir. sorun olan parçayı sanırım değiştirmem gerekecek..
yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
tamircide çalışıyor evde çalışmıyor diyorsun demek ki donanımsal bir sorun yok.

sorun bilgisayarın dışında ya sende ya da evin şebeke hatlarında yetersiz güç geliyordur prizden.

sorunun donanımsal ise adam gibi bir tamirciye götür 30sn de sorunun nerede olduğunu bulurlar.

extraloob demiş ki:
tamircide çalışıyor evde çalışmıyor diyorsun demek ki donanımsal bir sorun yok.

sorun bilgisayarın dışında ya sende ya da evin şebeke hatlarında yetersiz güç geliyordur prizden.

sorunun donanımsal ise adam gibi bir tamirciye götür 30sn de sorunun nerede olduğunu bulurlar.
söylediğim gibi tamircide büyük uğraşlar sonucu çalıştı. yani tamirciye götürdüğümdede ilk önce çalışmadı. sonra ana kart söküldü ve temizlendiğinde pc çalıştı. sonra eve geldiğimde çalışmadı. sinirlendim bi tekme attım :lolmuch: şu anda evden yazıyorum. benim de demek istediğim bir çalışıp bir çalışmamasının nedeni ?

parçaları kasayı götürürken sallanmış ve bu yüzden temasını kaybetmiş olabilir tekme atıncada parçalar salnanıp düzelmiş olabilir :lol:

sorun sanırım anakarttan kaynaklanıyor bu yüzden anakart-işlemci-ram-ekrankartı değişiyo bakalım yarın hazır olcak pc
1,6 core duo işlemci-asus anakart-512 ekrankartı-1GB ram takılıyo bakalım performans nasıl olcak

Yukarı Alt