Büyük holdinglerin patronları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın 'cumartesi de mesai yapılsın' önerisini değerlendirdi.

Zorlu Holding Başkanı Ahmet Nazif Zorlu:
Sonuna kadar destekliyorum. Türkiye'nin verimli ve çok çalışan bir ülke olması gerekiyor. ABD bu şekilde çalışıyor. Biz onlardan çok mu ileriyiz ki, bu kadar tatil yapıyoruz. Ben de her gün 06.30'da işe başlarım.

Sanko Holding Başkanı Abdulkadir Konukoğlu:
Yıllarca saat 06.00'da uyandım. Birkaç yıldır yaşın da verdiği sebeplerden dolayı 07.00'de uyanıp, işbaşı yapıyorum. Başbakan bile birkaç saat uyuyor. Ne kadar ihtiyaç varsa o kadar uyunmalı. Avrupa Birliği tembelliğin cezasını çekiyor.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu:
Bir patron olarak Cumartesi değil, Pazar günleri de çalışılsın isterim. Hayatım boyunca 7'yi 1 geçe kalktığımı hatırlamam. Mesai saatleriyle bu şekilde oynamak yerine, daha verimli ve enerji kaynaklarını da daha etkin kullanacak başka öneriler bulalım.

Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir:
Ben çalışma saatlerinin uzamasından yanayım. Cumartesi günü Türkiye çalışmalı. Cumartesi kamu dairelerinin de çalışması taraftarıyım. En azından saat 14.00'e kadar. Türkiye'nin bütün sıkıntılarından kurtulması için üretmesi gerek.

Fenerbahçe eski Başkanı, Bosphorus Gaz Başkanı Ali Şen:
Spor yapmak gibi bir şey erken kalkmak. Daha dinç oluyorsunuz. Daha verimli ve daha sağlıklı düşünüyorsunuz. Ben yıllardır sabah 6, akşam 11 arasında hayatımı yaşarım. Bir Rumeli atasözü vardır; 'Erken kalkan işine, altın takar dişine' diye...

[img=center]http://substatic.milliyet.com.tr/d/i/_subV2/logo4.png[/img]

Ülkemizde çalışma saatlerini takan isveren mi var? Daha az paraya daha çok çalıştırıyolar zaten, çoğu insanda iş olmadığından işsiz değil düzgün iş bulamadığından işsiz. Millet eşek yerine konmaktan sırtına binilip faydalanılmasından bıkmış herkes masabaşı iş peşinde.

Kamuya gelisek kamu işçilerinin tek düşüncesi yan gelip yatma yolları aramak.. Hele o iş yerinde bi stajer çalışıyosa memur o basit işlemlerin hepsini stajere öğretir ve işin %70 ini stajere yıkar. Kendide oyalanır bişeylerle ki şefin gözünde iş yapmıyo gözükmesin.

Yukarı Alt