1. Reklam


  1. r-silkroad
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   rew
   rappelz
   park
   ddgame

Paywant Hakkında Yapılan Asılsız Suçlamalara Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Öncelikle bu mesajı yazmamızın sebebi; Bizi karalamaya çalışan şahsın üzerimize oynadığı oyunları, son zamanlarda giderek artan iftira, yalan ve karalamalarını artık sabrımızı taşırdığı için ortaya çıkarmak ve gerçekleri sizlere aktarmaktır.

  Bu konu ve içerdiği görsel materyalleri okumak vaktinizi alacak o yüzden şimdiden sizden alacağımız zaman için özür diliyoruz. Ayrıca bu konu, olumlu olumsuz herkesin yorumuna açıktır. Ü.D. gibi hakkımızda yapılan olumlu yorumu silip, olumsuz yorumları silmeme gibi bir politikamız olmadı, olmayacaktır. Her söylediğimiz şeyi olabildiğince kanıtlarla destekleyeceğiz. O yüzden bu konu kendisinin sallayıp, yalan yanlış uydurmaları gibi kalitesiz olmayacak.


  İlk sürtüşme ne zaman başladı?

  Bildiğiniz üzere SilkroadEpin.com ile Paywant yayın hayatına başlamıştı. Bu domain adresini hatırlayan bilirler, biz bu işe girdiğimizde Ü.D. sitesinde sadece kendi oyununun ürününü satıyordu ve biz piyasaya girerken henüz yeni batmış bir site vardı bu yüzden hızlı bir büyüme yakalamıştık bu konuda bizimle ilk çalışan ve güvenenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. İlk sürtüşme işte tam bu noktada muhteşem dehamız, bize sözde yol gösterdiğini iddia eden ancak yaptığımız bannerlardan, sitemizde yanıp sönen "Siparişlerim / Kodlarım" yazısını bile özenip sitesine dahil eden Ü.D.'unda ne hikmetse birden diğer oyunlara erişmesi ile başladı.


  Biz kimdik, nereden bu günlere geldik?

  SilkroadEpin.com ile başlayan yolculuğumuzdan sonra daha global olma adına TurkPayment.com adresine geçmeyi, odak noktamızı tamamen ödeme sektörüne çevirmeyi kararlaştırdık. Bu adımla birlikte artık TurkPayment olarak anılıyorduk. TurkPayment ile hizmet kalitemizi, komisyonumuzu rekabetin etkisi ile düşürdük ve daha hızlı, daha kararlı çözümler üretmeye başladık.
  Her zaman en doğru olanı, en doğru şekilde aktardık. Müşterilerimize ne istedilerse sunduk, onlar istemeden dahi ihtiyaçları olan çözümleri belirleyip yayına aldık.
  Mikrocard'da bunlardan biriydi, bizden hemen önce başka bir site böyle sistemi devreye almıştı. Ancak Mikrocard fikri daha önce büyük bir firma ile görüşülmüş onlara anlattığımız bir fikirdi. Bizden önce yayına alan kişiler ise hizmeti bu firmadan alıyorlardı. Kısaca bizim fikrimiz bu firma tarafından başkasına pazarlanmıştı. Biz buna ses etmedik, hiç bir yerde itirazımızı görmediniz. Şuan bunu ilk defa dile getiriyoruz.


  Peki Ü.D. kimdir, ne başardı ne yapabildi?

  Kendisi öncelikle adaletsiz bir forum sitesi sahibi/yöneticisi ardından ise vergi lehvasız, şirketsiz ödeme işi yürüten bir satış sitesinin sahibi. Tek mesleği ve işi bu, bu yüzden piyasada bizler gibi daha düzgün ve kaliteli iş yapan kişilere bu tür karalamalarda bulunuyor.
  -Vergi lehvası yok;
  Her zaman vergi lehvasının bulunduğunu iddia ediyor ancak böyle bir şey yok.
  Zamanında da bu iddiasını yenilemişti:
  http://www.emrahozdemr.com/Extraloob/maxigame_vergi_yok.jpg
  Vergi lehvasının olmadığına kanıt: ( Kendisi şikayet sonucu Vergi cezası yemiş, bunuda bizi yıkıyor doğal olarak) . Kendisi vergi vermediği için maliyeden ceza alacak:
  **** Kanıt , karşı tarafın gizlilik hakları ihlal şikayeti nedeniyle extraloob yönetimi tarafından kaldırıldı.****

  Ü.D. neler yaptı ? ( Kronojik sıraya göre)

  - Biz Mikrocard'ı devreye aldıktan sonra Ü.D.'un müşterisi neredeyse bitti, 2-3 oyun vardı sitesinde. Ardından kendisi, bilirsiniz komisyonu %3'e çekti ve bir madde ekledi. ( Komisyon değişebilir adı altında. ). Ticaret ahlakı gereği komisyonun anlaşma süresince bozulmadığı takdirde yukarı doğru değişmemesi gerekiyor. Ancak bu şahıs %3 ile toplayabildiği oyunları %7'e çektikten sonra ilerleyen zamanda tekrar bizimle aynı komisyon oranı olan %10'a çekti. ( Çoğu kez kendisi ve bizzat onunla iş yapmış kişi tarafından bize %20 - %25 seviyelerine komisyonu çekmemiz, piyasadan az kazandıklarını bu şekilde bu işin yapılmayacağı konusunda teklifler geldi. Ancak biz bildiğiniz gibi herkese olabilecek en iyi oranı veriyoruz ve ayrımcılık gözetmiyoruz.).

  Kanıt: %3 ile Maxicard'ı piyasaya sokmaya çalıştığı dönem:
  Facebook linki: Extraloob
  Silerse diye aldığımız yedek: Extraloob

  - Mikrocard sisteminin kopyalayıp Maxicard ismiyle pazarlamaya başladı.
  Kanıt:
  Mikrocard'ın yayına başlama tarihi: 5 Aralık 2014 Türk Payment
  Maxicard'ın yayına başlama tarihi: 1 Nisan 2015
  Kendi sitesindeki duyuru: Screenshot
  Silerse diye aldığımız yedek: http://web.archive.org/web/20151226...kroad-e-pin-bayiligi-maxicard-yayindadir.html


  - Hakkımızda Paywant'ın ne kadar daha denemede olduğunu söylememize rağmen kullanmak istediğini belirten, ve önüne gelen yeni sistemi kullanamayan M.D adlı şahsın gaza getirmesi ile kendi forumunda "TurkPayment Dolandırıcılığı ve Rezilliği Hakkında Bilgilendirme" başlığı altında bir konu açtı bizimle çalışmayan insanlar ve yandaşçılarının yorumları ile bu konuyu mesajlarla doldurdu. Ancak kendisi ile telefonda görüşüp varsa bir hatamız kusura bakmamasını, ancak bahsettiği ve iddia ettiği konuların asılsız olduğunu, M.D'nin iddia ettiği şeylerin asılsız olduğunu ispatladık. Aynı zamanda konusunda yorum yapmamıza izin vermediği için facebook sayfamızda "Konuya yorum yapamayanlar buraya yapabilir." mesajını içeren bir paylaşım yaptık ardından bu paylaşıma gelen 50'den fazla olumlu, kendisine ait 1 olumsuz yorum. İyi niyetine sığınıp konuyu silmesi karşılığı bizde duvarımızdaki paylaşımı kaldıracağız dedik. Kendisi konuyu gizleyip, bize kaldırdım dedi, bunu bugün tekrar aynı konuyu aktif etmesiyle görüyoruz.

  Kanıt:
  Paywant'ın açık denemeleri sırasında açtığı konu, sol tarafa banner hazırlatmışlığı bile var: http://www.emrahozdemr.com/Extraloob/maxigame_bannerjpg.jpg (Şuan amacı sözde sizlere zarar gelmemesiymiş, peki zamanında neden facebook'a gelen yorumlar sonrası bizimle anlaşıp konuyu kaldırdı? Şimdi tekrar ödeme sağlayacağı müşterisi kalmayınca konu ve iftiralar ortaya çıktı.)
  Açtığı konu: Screenshot
  M.D'nin gelip Özür dilemişsiniz demesi ( Özür dilenmedi, varsa hatamız kusura bakma denildi. ): Screenshot
  Facebook'da paylaştığımız görsel ve gelen yorumlarla ilgili bir kanıtımız yok, çünkü biz tamamen şahsın iyi niyetine güvenip sildik. Bugün aynı konu tekrar aktif edilmiş. Ne kadar hassiyetli siz karar verin.

  - Paywant'ın sunduğu reklam çalışmaları, ödeme çeşitliliği ve kolaylığı sonrası forumunda Paywant kullananlardan reklam almama kararı aldı. Rekabet anlayışına yeni bir boyut getirip, kendi kumunda oyun oynamaya başladı.

  Kanıt:
  Forum sitesindeki konu: Screenshot
  Silinirse diye aldığımız yedek: https://web.archive.org/save/http:/...want-ile-calisanlar-icin-onemli-bilgilendirme

  - Biz hali hazırda müşterisi olan oyunlara teklifler götürdük ve teklifimizde o ana kadar geçerliliğini koruyan eksikliklerden bahsettik hiç bir şekilde kötüleme içermeyen bu teklif mesajlarımız kendisinin zoruna gitmiş olmalı ki gelip Şirket ortağımıza hakaretlerde bulundu ve yalan yanlış mesajlar yazmaya devam edeceğini belirtti. Bunu bizimde kendi sitemizde yapabileceğimizden bahsetti.(Biliyor ki biz onun gibi değiliz ve böyle bir şey yapmayız.) Ayrıca kendisiyle görüşmeye gitmek istedik bize adres attı, teyit için konum içeren adres istedik nedense gelmenize gerek yok deyip vazgeçti bu görüşmeden. Oysa bizi öldüreceğine dair tehditkâr mesajları atan kendisi değil miydi?

  Kanıt:
  **** Kanıt olarak yer alan özel mesajlaşmalar , karşı tarafın gizlilik hakları ihlal şikayeti nedeniyle extraloob yönetimi tarafından kaldırıldı.****

  - Webmaster forumu olan r10'a 9 sayfa olumlu yorumumuz olmasına rağmen gelip benzeri karalamaları mesaj attı, sonuç olarak forumdan süreli uzaklaştırıldı ve Moderatörden arkadaşıyla birlikte uyarı yedi:

  Kanıt:
  Yazdığı karalama mesajı: Screenshot
  Moderatör'ün uyarısı: Screenshot (Keşke kendiside forumunda bu kadar adaletli olabilse.)


  Şimdi de gelelim forumunda paylaştığı iftiraların cevaplarına.

  -Konu Adı: Paywant & Turkpayment Dolandırıcılığı Hakkında Bilgilendirme

  -Konu içeriği ve her iddiasının altında cevabımız:
  Merhaba arkadaşlar,

  Bizimle birlikte çalışan bazı arkadaşlarımızdan son günlerde giderek artan bazı şikayetler almaya başladık. Gelen şikayetlere göre Paywanttan Zeyd denen insan gibi görünen ama insanlıkla hiç bir alakası olmayan müsvedde sürekli olarak kendilerini yüceltip bizi kötüleyip müşterilerimizin onlara geçmesi konusunda büyük baskılar kurmaya başlamışlar. Öyele ki adamlar bunalmış durumdalar Zeydin yazdıklarından dolayı.

  Cevap: Öncelikle giderek artan şikayetler olsaydı bunu bizim müdahale edemediğimiz Facebook değerlendirmelerde açıkça görebilirdiniz. Ancak böyle bir şey olmadığı gibi kendisinin sayfasında bu değerlendirmeler bölümü yok. Çünkü sayfasının türü Eğlence Sitesi. Bu kasıtlı olarak yapılmış bir şey.

  Paywant için facebook değerlendirmeler ; Paywant
  TurkPayment için facebook değerlendirmeler ; Türk Payment

  İFTİRA : Paywantın kalitesi ve hizmeti = Extraloob'i kötüleme politikasına dayanıyor. Başka hiç birşeyileri yok ellerinde. Tamamen bizi kötüleme planları üzerinden rant sağlıyorlar ve insanları kandırıyorlar.

  Cevap : Böyle bir şey yok, eğer Extraloob'i alalen kötülediğimizi iddia ediyorsa gelsin görselle paylaşsın. Arkadaş kendi eksiklerini dile getirdiğimizde kötülediğimizi düşünüyor. Biz sanki sadece Silkroad sektöründeymişiz gibide, bizden rant sağlıyorlar demesi ise gülünç.

  İFTİRA : Bizimle çalışan tüm arkadaşlardan ricam lütfen bunların dediklerine kanmayınız emin olamadığınız bir konu varsa gelin bana sorun size detayları ile açıklamasını yapayım.

  Cevap : Emin olmadığınız bir konu varsa kendisine giderseniz çok güzel karalayacaktır. Emin olmadığınız konuları lütfen bizimle çalışmış / çalışan müşterilerimize sorun. Tarafsız facebook değerlendirmelerimizi inceleyin.

  İFTİRA : Bu olaylar üzerine bu konuyu açmak durumunda / zorunda kaldım. Bu konuda Paywant ile ilgili bazı bilmediğiniz gerçekler ve bilgiler yer almakta. Bu bir karalama konusu değildir katiyyen. İnsanları durduk yere karalamak bana yakışmaz ve asla yapacağım bir iş değildir. Bu konuyu açmadan önce kendileri ile Whatsapp üzerinden günlerce konuştuk yeri geldi rica ettim, yeri geldi yalvardım, yeri geldi sinirlenip küfürler bile ettim kendilerine ve bu işten vazgeçmelerini istedim fakat vazgeçmeyiz böyle devam edeceğiz ne istersen yap dediler.

  Cevap : Belirttiği whatsapp konuşmaları yukarıda mevcut dileyen baştan sona okuyabilir. Kendisi orada bize forumunda istediği gibi hakkımızda yazıp çizeceğinden bahsetti ve şuan bunu gerçekleştiriyor. Vaz geçmemizi istediği şey ise, müşterilerine teklif götürmemizmiş. Hali hazırda zaten müşterin bizden teklif almamış, bir teklif götürmedikçe bizi bilmeyecek ve karalamalarıyla bizi bilmemeye devam edecek. İşte bu kadar ticaret etiğine sahip bu arkadaş.

  --------------------------------------------------------

  İFTİRA : Bu arkadaşlardan 2 sini çok iyi tanıyorum 1-2 sene öncesine kadar her ikiside bu forumda takılıyorlardı. Bunlardan birisinin biraz kodlama bilgisi var (Emrah), diğeri ise tamamen üçkağıtçı ağzı laf yapan birisi (Zeyd). Bu üçkağıtçı vatandaş hergün bana özel mesaj atıp bu işleri nasıl yapacağını sorardı, bizde elimizden geldiğince kimseden birşeyimizi sakınmadık yardımcı olduk. Sonra bunlar gittiler Kıbrıs'ta bir Offshore firma kurdular (%18 KDV'den kaçmak için) ve yazılım bilen vatandaş böyle bir sistem oluşturup bu işe başladılar. İyi ne güzel değil mi? Gayet tabi, girişimci ruhu helal olsun gençlere, takdir ettim başta.

  Cevap :

  1. Şirket ortağımız Emrah'ın aktif olarak kullandığı bir Extraloob hesabı yok, banladığı cevap için açılan hesapları ise kendisi gayet iyi bilir. Ayrıca "biraz kodlama bilgisi var" dediği kişiye neden Zeyd'i bırak, gel %50 ortaklık, reklamdan pay vereyim dedi? Teklifi telefonda aldı, aynı teklifi tekrar whatsapp'da dile getirdi yukarıdan okuyabilirsiniz.

  2. Şirket ortağımız Zeyd. Zamanında kendisine ürünlerini satması konusunda teklif götürdü ancak kabul etmedi. Ardından Zeyd kendi ürünlerini satmaya başladı. Bu nasıl yol gösterme, bilgi verme. Ve Üç kağıtçı diye itham ettiği kişi bu güne kadar kime ne zarar vermiş. Varsa böyle bir şey gelsin onlarda bu konunun altına kanıtlarıyla yorum yapsın, kesinlikle kaldırılmasına müsade etmeyeceğiz.

  3. Biz eğitimlerini almış, eTohum gibi bir organizasyonun direk girişimcilikten sonraki mentorluk aşamasında yatırım turlarına çıkmış ancak buradan olumsuz sonuç almamıza rağmen eTohum finalistlerinin açıklandığı günde birebir görüşme ile yatırım almış kişileriz. Kendisi ne hakla bizim girişimci ruhumuza laf söylüyor. Bizi taklit etmekten başka neler yapmış? Bannerları (şuan oyunlarda kullandığı bannerlar konsept olarak Paywant'ın birebir kopyası: Paywant Banner ), aktif servisinin ismi ve sistemi (MaxiCard, Mikrocard'dan özenti.)

  4. Şirketimiz Offshore değil, Serbest Liman bölgesinde. Tüzüğümüz ise yaptığımız iş için özenle hazırlandı.

  5. Türkiye'de komisyonculuğun %18 gibi belli bir vergisi yok. Katma Değer Vergisi ayrı bir şeydir. Bu işi Türkiye'de yapan firmaların sayısı ve iş modeli bellidir. Türkiye'de yapabilmelerinin sebebi Vergi lehvası olan işletmeleri kabul etmeleridir. Kıbrıs'ta şirketimizin olmasının sebebi ise tamamen vergi lehvasız müşterilere hizmet verme ve bu işi usulüne göre yapma hedefimizdendir.

  İFTİRA : İlk başta turkpayment.com diye bir site ile online oyun ürünleri ve aracılık hizmetleri ile piyasaya girdiler onu tutturamayınca paywant.com diye site açıp Sonteklif'in yan kuruluşu olan Paytr firmasından ödeme altyapısı alıp onun üzerine kendi karlarını ekleyip kendi hizmetleri gibi sunmaya başladılar.

  Cevap : İlk başta SilkroadEpin.com ismi ile işe başladık, ardından globalleşmek için TurkPayment adıyla işimize devam ettik, şuan ödeme istemek anlamına gelen Paywant adıyla devam ediyoruz ve uzun sürede böyle devam edeceğiz. Kendiside SilkroadMax adıyla başlayıp daha global olmak adına Extraloob adresini satın almıştı. Bu iddiası çok tutarsız ve gereksiz. TurkPayment tutmamış olmasına rağmen kendisinin 8 senelik sitesinin an itibari ile 42.380 üyesi, 3 senelik TurkPayment'ın ise 49.041 üyesi mevcut.
  Madem TurkPayment tutmadı bu kadar üye sayısına nasıl ulaştı?

  Kanıtlar:
  Extraloob konu yazılırken olan üye sayısı:
  http://www.emrahozdemr.com/Extraloob/uyesayisi.jpg
  Turkpayment konu yazılırken olan üye sayısı: ( mysql sorgusu ekranı )
  http://www.emrahozdemr.com/Extraloob/sqlsorgu.jpg

  İFTİRA : Sonra bunlar şirket masraflarını karşılayamamaya başlayıp gidip Kosgeb'ten önce 30 bin küsür TL civarı hibe aldılar daha sonrasında ise bunu 100 bin TL ye tamamlayıp geri ödeme koşulu ile kredi çektiler. Bu paraları geze geze, o ülke senin bu ülke benim yiyip bitirdiler ve zora düştüler. Sonra ne yaptılar? Gittiler başka ödeme sistemi aracılığı hizmeti sunan firmaların müşterilerini çalmaya çalıştılar. Diğer firmaların müşterilerine tek tek mesajlar atıp o firmaları kötüleyip kendilerini çok iyi gibi göstermeye çalıştılar.

  Cevap : Şirket masraflarımızı gayette karşılayabiliyoruz, kendisini bizimle karıştırmasın. Kosgeb'den herhangi bir yatırım veya kredi almamız söz konusu değil. Ne ara nereyi gezmişiz, hangi ülkelere girip çıkmışız bizde ekipçe merak ediyoruz. Ayrıca r10'da kosgebden kredi almadığımız kanıtlarsa sitesini ve olmayan şirketini hibe edeceğini söyledi. Biz en kısa sürede buraya kosgebden kredi almadığımıza dair resmi bir yazı alıp koyacağız. Kendisi o zaman ne yalan atacak çok merak ediyoruz.

  Verdiği söz ve Olmayan şirketini devir etme : Sitesini ve olmayan şirketini hibe edeceğine dair r10 mesajı ( mesaj moderatör tarafından silindi ancak biz yinede görselini aldık):
  http://www.emrahozdemr.com/Extraloob/sirkethibe.png

  İFTİRA : 10 milyonluk şirketiz, bize birçok firma yatırım yaptı diyorlar ama külliyen yalan. Kosgeb'ten aldıkları hibe ve krediden başka kimse bunlara yatırım yapmadı ve onuda bir güzel yediler şu an çok zor durumdalar o nedenle benim de dahil herkesin müşterilerine tek tek gidip karalama kampanyası yapıyorlar ve bunun adına ticaret ile ticari plan diyorlar. Oysaki bu düpedüz ticari ahlaksızlık başka birşey değil. Umarım kimse bunların bu borç yatağına bulaşıpta mağdur olmaz.

  Cevap : Üst mesajımızdada bahsettik eTohum mentorluk turundan bir şey alamasakta daha sonra Etohum finalistlerinin açıklandığı günde bire bir görüşmeler ile çok sağlam yatırım aldık ve o yüzden halen şirketimiz ayakta. Borç batağında olan bir işletme nasıl her gün ödemeleri sorunsuz yolluyor? Bu yazdıklarına kimler inanıyor çok merak ediyoruz.


  İFTİRA : Yaptıkları iş yasalda değil tam olarak ama bir şekilde bir kılıfına uydurup şuan için sürdürüyorlar. Bu yaptıkları iş şu linkte yer alan:
  https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/t..._yonetmelik_26_12_2015_tarihli_degisiklik.pdf

  Cevap : Kendiside bizimle aynı işi yapmakta, o zaman kendiside yasal olmuyor? Biz aksine şirket tüzüğümüzde bu işi yapabileceğimize dair yetkiye sahip K.K.T.C kuruluşlu bir firmayız.

  "Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı İle Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamına dahil ve bu yasa gereği faaliyet izinleri olması gereki ancak maalesef yok. Faaliyet izini olan firmalara şuradan bakabilirsiniz:

  Ödeme Kuruluşları

  Burada Paywant veya Zea Bilişim Hizmetleri LTD. görüyor musunuz? Yok işte...

  Cevap: Bahsettiği yasa ve tasarıyı biz daha önce Mikrocard panelimizde duyurmuştuk ve adımlarımızı 1 sene önceden atmıştık, zamanında bu yasayı duyurduğumuzda kendisi bunlar dolandırıcı, yalancı gibi ithamlarda bulunmuştu. Şuan aynı kanunu kendisi bizi karalamak için kullanıyor. Verdiği listede olmamazının sebebi K.K.T.C kuruluşlu olmamızdan dolayı böyle bir zorunluluğumuz henüz yok, ancak yakın zamanda K.K.T.C için ayrı bir lisans istenilecek, bunuda buradan kendisine duyuralım ki ileride aleyhimize kullanmak isterse bilgisi olsun.

  Kendi sitemizde yaptığımız duyuru :
  [​IMG]

  Duyurumuz sonrası kendisi bizi karalamak için açtığı konuda yazdığı metin:
  [​IMG]

  BİLGİLENDİRME : Sistemler order id ile işler, kim nereye ne kadar ödemiş ayrıştırılabilir. Kendisini bizimle karıştırmış, bizim YAZILIM ekibimiz var her şeyi ona göre düzenleriz. Onun gibi dışarıdan hizmet almayız.

  İFTİRA : Ayrıca 10 milyonluk firma gece gündüz uyumadan yemeden ve içmeden hem bizi hem de diğer firmaları kötülüyor ki bir gün canıma tak ettiler ve haklarındaki şu konuyu açtım:


  Konuda benim yazdıklarımdan ziyade alt taraftaki yorumlara bi bakın lütfen bunlarla çalışıpta durduk yere bakiyesi silinen, bakiyesi ortadan kaybolan bir vatandaş gelip derdini anlattı. Daha da gelecekler vardı, bunlar konuyu görünce gelip benden özür dileyip konuyu kaldırmamı istediler bende özür dilemeleri üzerine konuyu kaldırdım. Ancak şuan konuyu tekrar aktif ettim, çünkü halen hem milleti kandırmaya hemde insanları durduk yere karalamaya devam ediyorlar ve maalesef bir sürü kişi bunların dıştan iyi görünen güler yüzüne aldanıp bunların ağına düşüyorlar.

  Cevap : Konusunda görüldüğü üzere sadece kendi ağzı ve bizimle çalışmamış insanların yorumlarından kendini haklı bizi haksız çıkarmaya çalışıyor. Bahsettiği çoğu şey yanlış olsada ilk defa bir konuda hakkımızda bazı doğru şeylerde söyleyebilmesine sevindik. Nedir bunlar? Kopazar teması, evet bu işe başlanıldığında yazılım dışarıya yaptırılmıştı (Emrah o zaman şirket ortağı değildi) ve ucuz olması açısından tasarım hazır kullanılmıştı. Tasarımın değiştirilmesi sebebi ise şikayet değil, komple sistemin yeniden yazılması ve düzenlenmesi.
  Bizim ağımıza düşen diye bahsettiği şahıslar kimler? Böyle kişiler yoksa hayal ürünü memnun olmayan müşteriler yaratan zihni için bir psikoloğa gitme tavsiyesinde bulunuyoruz.

  İFTİRA : Bu arada bu işin başındakilerden biri olsan Zeyd Acar isimli şahıs daha önceden r10 forumda zararlı ve virüslü paylaşım yapmaktan dolayı banlandı. İlgili konu:

  Clash of Clans Bot


  Bu konuda banlanmalarına sebep olan ve kendileri yazmışlar gibi tanıttıkları botta açık kaynak bir bot kendilerine ait değil. Botun açık kaynak kodları:

  http://www.idgamer.info/2015/05/clash-game-bot-v3-0-goes-live-open-source.html

  Cevap : TurkPayment sitesinde bayilerinin ürünlerini satar. İlgili botun sahibi Fırat.N.A adlı şahıs, dileyenlere kendisinin izni ile iletişim bilgisi verebiliriz. Konunun tanıtımını ise şahsın isteği üzerine gerçekleştirmiştik. Ancak packli olduğu için virüslü damgası yedi, savunmasız forum kuralları gereği hesap uzaklaştırıldı. Biz bot yazmayız, biz sadece ödeme işi yaparız. Kendisi gibi her dala atlayıp kazanç kovalamak gibi bir derdimiz yok.


  İFTİRA : Daha bikaç ay öncesine kadar bunlar Turkpayment isimli sitelerinde kopazar.com isimli firmanın çalıntı tasarımını kendi sitelerinde kullanıyorlardı ve yıllarcada o çalıntı tasarımla iş yaptılar. 10 Milyonluk firma kendisine adam akıllı bir tasarım yapamadı, sonra şikayetler üzerine o tasarımı kaldırıp şuan gördüğünüz kıytırık tasarıma geçtiler.

  Kullandıkları çalıntı tasarımdan bir ekran görüntüsü:

  http://i63.tinypic.com/2dsqn3m.jpg


  Kendi siteleri için adam akıllı özgün bir tasarım yapamayan veya yaptıramayan bir firma, kendi banka hesaplarını açmaktan aciz bir firma kalkmış ortalarda 10 milyonluk şirketiz diye Kosgeb'ten aldıkları krediyi çatır çatır yiyerek büyük patronluk taslıyorlar herkese. Ne kadar acınası ve zavallıca bir durum.

  Şimdi bunların yandaşları ve şakşakçıları gelip beni yalanlayacaklar zaten kendilerinden de beklediğim tam olarak bu, her haltı yiyip sonra herşeyi yalanlayıp tatlı dilleri ile suçu başkalarına yükleyip her zaman işin içinden sıyrılıyorlar. Benim için sorun yok ben onların gerçek yüzünü çok ama çok iyi biliyorum. Duyarlı bir vatandaş olarak olarak bu konuda forum halkını bilgilendirme ihtiyacı duydum, üzerime düşeni yaptım. İnanıp inanmak herkesin kendi seçimi ve tercihi, haydi herkese iyi forumlar.

  Cevap : Kendisinin yandaşları ve şakşakçıları olabilir ancak bizde böyle bir şey yok. Biz kendimiz yapılan iftiralara cevap veriyoruz, bizim tarafısız değerlendirme sistemlerimiz var müşterilerimiz güzel yorumlarını/ kötü yorumlarını oraya yapabiliyor ancak Ü.D.'u tek değerlendirebileceğiniz yer kendi forumu ve bilin bakalım orasını kim yönetiyor :) .

  Kopazar teması için tekrar ediyoruz: evet bu işe başlanıldığında yazılım dışarıya yaptırılmıştı (Emrah o zaman şirket ortağı değildi) ve ucuz olması açısından tasarım hazır kullanılmıştı. Tasarımın değiştirilmesi sebebi ise şikayet değil, komple sistemin yeniden yazılması ve düzenlenmesi.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Temmuz 2016
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.514
  Beğenilen Mesajlar:
  397
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Extraloob yönetici notu düşeyim ;

  Normalde extraloob'u bu tarz tartışmalara konu etmek istemezdim ama tarafsız bir ortama ihtiyaç varmış.
  Paywant'ın yazdıklarına , karşı taraf gelip cevap verebilir. İki tarafında mesajlarında küfür , reklam ve açık isim kullanılmadığı sürece müdahale edilmeyecek.
  Taraflar kendi aralarında uzlaşıp konuyu sildirtebilir yada durmasını isteyebilir...
  İlgili kişilerin dışında kalan arkadaşlar ellerinde bir bilgi yoksa , sadece taraf olmak için yazmazlarsa sevinirim.

  Not 2 : Karşı tarafın gizlilik hakları ihlali nedeniyle bize yaptığı şikayet sonucunda özel mesajlaşmaları içeren görüntüleri kaldırdık.
   
  Son düzenleme: 11 Temmuz 2016
 3. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Konumuzda sunduğumuz kanıtlardan rahatsız olan şahıs resimlerin kaldırılması için talepte bulunduğundan konudan kaldırılmıştır. Tüm kanıtlar arşivimizde yedek olarak durmaktadır.

  Adil bir ortamda kanıt sunmadan bizleri karalamaya çalışarak bir yere varmaya çalışmaktadır. Kendisine bu konu altında kendi savunmasını yapması için bilgilendirme yaptık, ne yazık ki adil bir ortamda kendisi haksız çıkacağından dolayı savunma yapmamaktadır. Kendi forumunda bizlere söz hakkı tanımadığı için hakkımızda ki tüm tutumlarının yalan olduğunu sizlere bildirmek isteriz. Bu konumuzda da görmüş olduğunuz üzere yaptığı tüm asılsız suçlamalara yanıtımızı vermiş bulunuyoruz.

  Whatsapp üzerinden yapılan görüşmelere ait kanıtlar isteyene özel olarak gönderilebilir.

  NOT : Kanıtlarımız gerçeği göstermiyor olsaydı Forum yetkililerinden kanıtların kaldırılmasını istemezdi. Kanıtlarda şahsa ait bilgiler bulunduğundan dolayı kaldırıldı.
   
 4. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Ek - Bilgi

  Zamanında açtığı ve Lisans masraflarını karşılayamadığı için kapattığı Kapalı eski şirketin evrağını konuya ekleyerek insanları yanıltıp kandırmaya çalışıyor.

  Ne hikmetse iletişim bölümünde farklı bir şirketin ismi yer almakta, http://image.prntscr.com/image/f6e11518a29c4ff7b98b57fad2ac23ce.png

  Bu şirket adını google'den aratarak nereye ait olduğunu görebilirsiniz.

  Ayrıca R10 forumunda açtığı konuda Kosgeb'den hiç bir şekilde hibe alınmadığımızı kanıtladığımızda Sitesini ve olmayan şirketini devir edeceğini belirtti, büyük bir ihtimalle yine sözünde durmayacak ve bu konuyu geçiştirecektir.

  http://i.hizliresim.com/81O1OW.png

  NOT : KOSGEB'in verdiği hibeyi kimse sağda solda kafasına göre harcayamaz. Hibe alınabilmesi için önce mal veya hizmet alınır, ardından faturasını ibraz ederek geri ödeme alırsınız.. Kosgeb'in çalışma mantığını bilmeden yalan sözleri ile insanları karalamaya çalışmaktadır.
   
  Son düzenleme: 11 Temmuz 2016
 5. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Bilgilendirme;

  Hakkımızda ki asılsız suçlamalar için R10 forumunda açtığı konuda her hangi bir kanıt sunamadığı için açtığı konu kapatılıp hesabı banlanmıştır.

  R10 Forumu her iki tarafında adil olduğu bir ortamdır. Büyük bir forumda bir çok ticaret işi yapan kişileri yalan sözleriyle kandırmaya çalışıp delil sunamadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

  Her forumu kendi forumu gibi sanan bu kişi ne yazık ki adil ortamda haksız çıkmıştır.

  Kosgeb üzerinden yatırım almadığımızı kanıtladığımızda tek geçim kaynağı olan sitesini ve OLMAYAN ŞİRKETİNİ devir edeceğini belirtmişti, Kosgeb'den şahsımıza ait bir kredi veya hibe olmadığını kanıtlar belgelerimiz aşağıda yer almaktadır.

  Tüm üyelerin huzurunda vermiş olduğu SÖZÜ tutmasını bekliyoruz. R10 forumunda geri adım attı sitesini vermeyeceğini belirtti, Söylediği her sözün yalan ve asılsız olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Kendi forumunda açtığı ve aldığı her yorum kendi yakın çevresi ve bizimle çalışmayan hizmet almayan kişilerin karalama çalışmalarıdır. Hizmet vermeye başladığımız günden beri hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve hizmetimiz süresince de etmeyeceğiz.

  [​IMG]

  İndir EMRAH ÖZDEMİR pdf
  İndir ZEYD ACAR pdf


  R10'da ki üyeliğini buradan görebilirsiniz Google Fan Webmaster Forum ( Kendi forumu gibi sandığı adil bir ortamda yalan sözleriyle tüm R10 üyelerine rezil etti kendisini )

  Bugün banlanacağını anladığında eski hesabı ile davetiye oluşturup bir yeni üyelik daha açmış, ne yazık ki o hesabı da forum yetkilileri tarafından banlandı Google Fan Webmaster Forum
   
  Son düzenleme: 12 Temmuz 2016
 6. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Ek Bilgilendirme --

  Kendisi R10 'dan banlanacağını anladığında bir yorum attı, daha sonra kendi çevresinde ki insanlara bakın ben bunun yüzünden banladım diyip haklı çıkmak için, konuya ait tüm konuşmalar PDF olarak yedeklerimiz de durmaktadır. Kendisinin haksız ve Kanıtsız attığı çamurlarda banlanacığını bildiğinden R10'da o şekilde bir yorum attı.

  Kendisi bile söylediği sözlere inanmazken bir başkasının inanmasını beklemek mantıksız olacaktır.

  R10'da ki görüşmenin PDF kaydını isteyenlere özelden hepsi gönderilecektir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Temmuz 2016
 7. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  R10 forumunda hakkımız da açmış olduğu asılsız konuda banlanacağını anladığında bu yorumu attı bizde yorumuna yanıt olarak banlandığında çevresine bu post yüzünden banlandığını söyleyeceğini yazmıştık, asıl banlanma sebebi asılsız ve yalan olarak açtığı konuda 24 saat içinde hiç bir kanıt sunamadığından bize attığı iftira yüzünden olmuştur.

  Ne hikmetse forumun adaletsiz olduğunu söyleyen, bu forumda işim olmaz diyen biri banlanacağını anladığında bu yorumu attıktan sonra kendine yeni bir hesap açıyor ve oda banlanıyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 12 Temmuz 2016
 8. Tweety

  Tweety olduser

  Kayıt:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.727
  Beğenilen Mesajlar:
  26
  Ödül Puanları:
  48
  Meslek:
  Chief Executive Officer
  Şehir:
  İzmir, Bornova
  Aha böyle şeylerden uzak durmak istediğim için uzaklaşmıştım bu piyasalardan, o ona çamur atar, başkası başkasına bilmem napar, kendi (herkesin bildiği) malum koruma programını satmak için serverlara saldıran, programı sattıktan sonra saldırıya devam eden, çaresiz server sahibine serverınızı da bize taşısaydınız böyle olmazdı diyen kişiler var bu alemde, adam gibi iş yaptırmaz kimse kimseye... Sektörden (oyun işinden) uzaklaştım başka işler yapıyorum en azından bu tarz kafası gelişememiş adamlarla uğraşmıyorum artık... Kolaylıklar diliyorum ben bu piyasalarda tutunmaya çalışanlara (ister ödeme yöntemi geliştirin ister oyun açın)...
   
 9. BurakSerit

  BurakSerit www.burakserit.com

  Kayıt:
  22 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  533
  Beğenilen Mesajlar:
  81
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Producer&DJ
  Bahsi geçen kişinin ne kadar saygısız, seviyesiz, paraya aç biri olduğunu akşama gönderiyi düzenleyerek SS atacağım. Paywant'a geçtim diye bana demediği kalmamıştı.
  Ben kendisine saygımdan "Abi" diyordum lakin kendisi saygıyı hak edecek kişilikte biri değildir.
   
 10. Deepbluen

  Deepbluen rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Ü.D. Kimdir?

  Ü.D. 1987 Yılında Ankara'da doğan ve halen Ankara'da ikamet eden kendi halinde işinde gücünde sıradan bir vatandaştır.

  Ü.D. 2006 - 2007 yılları arasında Silkroad Online isimli oyunla tanışıp internette bot ararken Extraloob ile tanışmıştır. İlk başlarda forumdan faydalanıp sorunlarını çözmek için forumu kullanan Ü.D. daha sonra öğrendiklerini diğer bilmeyen insanlara ile karşılık beklemeden paylaşmak isteyip Extraloob sitesinin üyelerine karşılıksız yardım eden ve çok sevilen bir ferdi haline gelir. Extraloob yönetimi bu durumdan memnun kalıp Ü.D.'a moderatörlük teklif eder, kendisi her ne kadar moderatörlük ve mevki umursamayıp sırf insanlara yardım etmek istediği için gönüllü olarak bu işi yapsada Extraloob kurucularından Sayın Okan Ç.'nin ricasını kıramaz ve moderatörlüğü kabul eder. Ancak daha sonra yöneticilerin tüm modları haftalık belirli sayıda konu açmaya zorlaması üzerine baskıları kaldıramayan özgür bir ruha sahip Ü.D. Extraloob'dan ayrılır ve 2007 senesinde bir arkadaşı ile birlikte. Silkroadfun isimli bilgi paylaşım platformunu kurup yine üyelere gönüllü olarak yardım etmeye devam eder. Fakat daha sonra ortağı ile yaşadığı sorunlar nedeni ile o siteyi bırakıp Ayrılan Ü.D. 2007 senesinin sonlarında doğru kendisine çok seven 3 arkadaşının kendi aralarında 50'şer TL toplayarak kendisine verdiği para ile bir host alır ve Silkroad-Max sitesini tek başına kurar. Kısa sürede zirveye tırmanan site artık en çok tanınan Silkroad Paylaşım platformu haline gelmiştir. Dikkatleri üzerine çeken bu site ile zamanın Turkiye Botsmall (Yorulma.com) sitesinin yöneticisinin ilgisini çeker ve Ü.D. 'a iş teklifinde bulunur. Turkiye Botsmallın reklamlarını ücretsiz yayınlamaya başlayan Silkroad-Max sitesinin karşılığında sunucu giderleri karşılanır ve Ü.D. Türkiye botsmall sitesinde Müşteri Hizmetleri departmanında maaşlı olarak çalışmaya başlar. 2010 yılına kadar devam eden bu ilişki yine bazı anlaşmazlıklar nedeni ile son bulur. Sadece Silkroad alanında değil Tüm oyunlar alanında hizmet vermek isteyen Ü.D. sitenin ismini değiştirerek Maxi-Game yapar. 2010 senesinin sonunda Silkroad Server dosyalarının yayılması ile Black Pearl Online ismi oyunu kurar ve oyun çok tutulur. Başlarda bir eğlenece olarak görülen oyuna duyulan yoğun ilgi ve oyuncuların taleplerini karşılayamamaya başlayan Ü.D. oyun üzerinden gelir sağlamaya ve işareti ticarete dökmeye başlar. Aynı zamanda Maxi-Game sitesine bir satış portalı kurulur ve bütün oyun ürünlerinin satışına başlanır.

  Maxi-Game Yasal mı Değil mi?

  2010 - 2011
  seneleri arasında yasal düzenlemelerin farkında olmayan Ü.D. maalesef bir vergi kaydı açtırmaz ancak 2011 senesinin sonu 2012 senesinin başında bu işin ilerde sıkıntı olabileceğini öğrendiği anda daha önce birlikte Çalıştığı Turkiye Botsmall sitesinin yöneticisi sayın Ilgıt. Y. 'ın yönlendirmeleri ve yardımları ile gidip KKTC de şirketini kurar ve herşeyi resmileştirir.

  Şirket Kuruluş Belgesi: http://i64.tinypic.com/9isrrk.jpg
  Faaliyet İzin Belgesi: http://i64.tinypic.com/2ikuol.jpg

  2012 Senesinin sonlarına şirket masraflarını karşılayamamaya başlar ve 2012 Aralık ayında Şirketini kapatır. İşlerde yasal herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için TeckCard Electronic Card Marketin LTD. firması ile ortaklık kurar ve işin tüm yasal yönlerini bu firmaya devredip kendisi sadece yönetimde kalır.

  Maxi-Game'in TeckCard firması ile ortaklığını gösteren ekran görüntüleri:

  http://i63.tinypic.com/2co64w8.jpg
  http://i66.tinypic.com/20kdico.jpg

  Ayrıca bu ortaklığın resmi bir belgeside bulunmakta olup TeckCard firmasının yöneticisinin bu belgenin paylaşılmasına izin vermemesi üzerine maalesef burada paylaşamıyorum.

  TeckCard Firması Kuruluş Belgesi: http://i64.tinypic.com/2jcdooh.jpg
  TeckCard Firması Faaliyet İzin Belgesi: http://i64.tinypic.com/21775s.jpg

  Yukarıda bahsi geçen 2010 - 2011 dönemleri arasında vergi levhası bulunmaması üzerine 2015 senesinde Paywant firmasından Zeyd A. isimli şahsın şikayeti üzerine hakkımızda geçmişe yönelik başlatılan mali denetim belgesi:

  http://i68.tinypic.com/65r295.jpg

  Görüldüğü üzere mali denedim yukarda kendimin de açık olarak söylediğim 2010 - 211 yıllarını kapsamaktadır ve yine yukarıdaki belgelerden de anlaşılacağı üzere 2012 yılından itibaren Maxi-Game'in yasal olmayan bir faaliyeti olmamıştır böyle bir durum söz konusu değildir.

  (Ayrıca Maxi-Game forumu 2013 senesinde Hürriyet Gazetesinin düzenlediği Bumerang Ödülleri yarışmasında öncelikle halk oyu ardından da jürinin kararı ve seçimi ile binlerce site ve forumun arasından sıyrılarak 2013 Yılı En Bilge Forum Ödülünün sahibi olur. Bu ödül bu tarz bir alanda faaliyet gösteren bir forum için oldukça büyük bir başarı ve diğer forumlara emsal oluşturmaktadır. ) Sonrasında ise yine bikaç yarışma ve etkinliğe katılan Maxi-Game her ne kadar dereceye girip sonlara kalsa da düşük miktarda oylar ile birçok birincilik kaçırmıştır.

  Ü.D. 'un Paywant E.Ö. ve Z.A. ile İlişkisi Nedir?

  E.Ö. ve Z.A. Turkpayment ve Paywant sitelerini - firmalarını kurmadan önce Ü.D.'un forumu Maxi-Game'de takılan üyelerdir ve burada tanışmışlardır. Ü.D.'in E.Ö. ile pek fazla muhabbeti olmasa da en son açılan Black Pearl serverinde server editörlerinin ihaneti üzerinde E.Ö. den iyilik görmüş ve yardım almıştır. E.Ö. Maxi-Game sitesinde arasıra takılıp genelde pek kimse ile muhattap olmayan ve detGuard isimli Silkroad güvenlik duvarını geliştirmektedir o dönem. Z.A. ise forumda çok aktif olan her konuya katılan bir üyedir. Lakin Z.A. ile Ü.D. dönem dönem forumdaki bazı konularda yaşananlardan dolayı karşı karşıya gelmekte Z.A. her zaman Ü.D. 'a kızıp daha sonra hatasını farkedip "Abi ben seni çok yanlış tanımışım" şeklinde olaylar yaşanmıştır. Ayrıca Z.A. zamanında sürekli olarak Ü.D. 'a Maxi-Game üzerinden mesajlar atarak çeşitli konularda bilgi veyardım istemiştir Ü.D. ise her ne kadar Z.A. kendisini kızdırıp sinirlendirsede her zaman kendisini affedip kardeşi gibi görüp bildiği tüm bilgi birikimini hiç çekinmeden onunla paylaşmıştır. Bu bilgi birikiminin büyük bir çoğunluğu ise Online oyun ürünleri satışı sitesi, sistemi, firmasının nasıl kurulacağına ve bu işin nasıl yapılacağına dairdir. Ü.D. hiç bir zaman bilgisini yarın öbürgün bu bana rakip olur diye sakınmamış ve ne bildiyse Z.A. ile paylaşmıştır.

  2014 (yanlış biliyorsam düzeltsinler) Z.A. ve E.Ö.'in yolları kesişir adını hatırlayamadığım bir site kurarlar birlikte daha sonra Turkpaymenti kurarak Private Server Ödeme sistemlerinde komisyonu ile aracılık yapmaya başlarlar. Bu dönemde Ü.D. manuel de olsa ilkelde olsa zaten bu işi hali hazırda yapmaktadır. Zaman içerisinde bu arkadaşlar MikroCard'ı çıkararak hizmet seviyelerini bir üst kademeye çıkarırlar, Ü.D. ise hem müşterilerinden gelen talepler hem de döneme ayak uydurma adına MaxiCard ürününü geliştirip hizmet kalitesini yükseltir. (isteyen taklit veya başka birşey desin, çağ, dönem ve şartlar ne gerektiriyorsa ayak uydurmak gerekir)

  Her ne kadar rakip olsalar da Ü.D. hiç bir zaman E.Ö. ile Z.A. 'ı kıskanmaz yaptıklarını takdir eder ve herkes kendi rızkını yer diyerek kendi işine kendi gücüne bakar. Ancak zaman içerisinde kızışan rekabet, rekabet olmaktan çıkar ve ticari ahlakı ihlal etme noktasına gelir. Z.A. isimli arkadaşın daha fazla müşteri kapmak adına Facebook üzerinden herkese Maxi-Game vergisiz iş yapıyor, merdiven altı iş yapıyor, paranızı ödemezler, mağdur olursunuz şeklinde söylentiler yaymaya başlar. Ü.D. başlarda bu duruma pek aldırış etmez ancak müşterilerden tepki gelmeye başladıkça bu artık dayanılmaz bir hal almaya başlar ve bu iki taraf arasında olaylar patlak vermeye başlar.

  Z.A. 'ın bu girişimlerde bulunduğunu gösteren ekran görüntüleri:

  http://i63.tinypic.com/oh65h.jpg
  http://i63.tinypic.com/9t1pco.jpg
  http://i64.tinypic.com/262msrs.jpg

  Tabi ki bunlar sadece işin görünen ufak bir yüzü, bu ve buna benzer bir sürü konuşma bir sürü kişi ile yapılır ve işler zıvanadan çıkar. Artık her iki taraf hergün birbirini sürekli telefondan arayarak birbirinden yakınmaya başlar. Yeri gelir sinirler gerilir yeri gelir yumuşanır, yeri gelier ateşkes ilan edilir ve yeri gelir herşey yine kaldığı yerden devam eder.

  Defalarca yapılan ateşkes anlaşmasına rağmen bu huyundan vazgeçmeyen Z.A. 'ın hareketleri artık Ü.D. un canına tak eder ve şu konuyu açar kendi sitesinde:

  TurkPayment Dolandırıcılığı ve Rezilliği Hakkında Bilgilendirme

  Bu konu üzerine geri adım atan Z.A. ve Ortağı E.A. yaptıklarının doğru olmadığını farkeder ve bunu bir daha yapmayacaklarını beyan eder bir nevi özür dilerler ama şuan özür dilediklerini kabul etmiyorlar. Özür olayından sonra konu kaldırılır ve yaklaşık 6 ay süren bir barış dönemi hüküm sürer, taa ki Haziran 2016'ya kadar Z.A. yine rahat durmaz ve yine Ü.D. 'un müşterilerine giderek aynı söylentileri yaymaya başlar. Bunun üzerine sinirlenen Ü.D. kendi sitesinde Paywant ile çalışan oyunların reklamlarını para kaybetme pahasına almama kararı alır ve ambargo koyar. İlgili konu:

  Paywant İle Çalışanlar İçin Önemli Bilgilendirme...!

  Ambargodan sonra ortalık iyice kızışır ve artık neredeyse istisnasız Ü.D. 'un tüm müşterilerine gidilip hakkında söylentiler yayılmaya başlanır. Bütün müşterileri rahatsız olup sürekli şikayetlerde bulunmaya başlar. Bunun üzerine yukarda kendilerinin de paylaştığı tam olmayan ama bazı kısımları gösteren Whatsapp görüşmesi yapılır. Görüşmenin başında çok sinirli olan Ü.D. (hastalığı kendisini agresif yapıyor, bilinçli değil) tehdit ve küfürler eder o anlık öfke ile. Ancak daha sonra sakinleşir ve güzelce insan gibi lütfen benim müşterilerime gitmeyin diye ricada bulunur. Ancak bu isteği karşılık bulmaz ve karşı taraf bu bizim ticari politikamız biz müşterilere gitmezsek müşteriler bizi nasıl bilecek demeye başlar. Şimdi siz forum halkına soruyorum elinizi vicdanınıza koyun bütün söylenenleri yazılanları bir kenara bırakın beni ve karşı tarafı da bir kenara bırakın. Düşünün ki siz bir iş yapıyorsunuz ticaret yapıyorsunuz ve rakip firma sizinle çalışan müşterilere sürekli olarak gidip sizi dezavantajsız, kötü göstermeye çalışıp müşterileri kendisine çekmeye çalışıyor. Sizce bu etik ve doğru bir davranış mıdır? Sizce bu ticaret ahlakına sığabilir mi? Kendini duyurmak rakip firmanın müşterisine gidip onları kötüleyip kendini yüceltmekten mi geçer? Bunun daha doğru bir yolu yok mu? Google Adwords, Facebook, Instagram, Twitter ve Forum reklamları vb. verilerek tanıtım yapılamaz mı? Düzgün kaliteli iş yapıyoruz diyen bir firmanın sergileyeceği türden davranışlar mı bunlar? Eğer cevabınız Evet ise tamam ben hatalıyım hepsi benim hatam...

  Günlerce süren whatsapp görüşmesinin ardından nuh diyip peygamber demeyen karşı tarafın tavırları nedeni ile şu konu açılır:

  Paywant & Turkpayment Dolandırıcılığı Hakkında Bilgilendirme

  Z.A. isimli arkadaşın bazı müşterilerimi gidip söyledikleri (Tabi bunlar sadece elde edebildiğim ufak bikaç örnek. Benim bütün müşterilerime gidildi, ekran görüntülerinde de gördüğünüz üzere en son telefon isteniyor telefonda artık neler söyleniyor bilemiyorum):

  http://i66.tinypic.com/20j20bp.jpg
  http://i66.tinypic.com/15zozfp.jpg
  http://i68.tinypic.com/241utub.jpg
  http://i64.tinypic.com/2mfwth0.jpg
  http://i64.tinypic.com/30vf8rs.jpg
  http://i67.tinypic.com/2hdwvig.jpg
  http://i67.tinypic.com/2ceneo2.jpg

  http://i65.tinypic.com/2qd4tgn.jpg
  http://i63.tinypic.com/2h72xvr.jpg

  http://i68.tinypic.com/ta0z6g.jpg
  http://i66.tinypic.com/2ntinnq.jpg
  http://i66.tinypic.com/k12j8.jpg

  Son olarak söylemek istiyorum, hiç biriniz yukarda tüm anlattıklarıma ve kendi bildiğiniz yalan yanlış çarpık şeylere rağmen beni tanımıyorsunuz neler yaşadığımı bilmiyorsunuz. Kimseyi kıskanmıyorum, kimseyi çekememe gibi bir durumum yok ve durduk yere kimse ile de uğraşmam, buna zamanım yok buna durumum müsait değil. Ben 29 yaşında hayatta birçok şeyi görmüş geçirmiş ve birçok şeyi aşmış bir insanım. Bazıları gibi birilerinin sırtında güle oynaya bu yaşıma ve bulunduğum konuma gelen birisi değilim. Benim tek istediğim biraz huzur. Sadece kendi işime bakmak ve bunlarla uğraşmak istemiyorum. Beni rahat bırakın, benimle uğraşmayın... Gidin az ötede oynayın dünyalar sizin olsun kıskanırsam eğer adam değilim. Bu konuya cevap yazmayacaktım ama bir canavar gibi gösterdiğiniz ve hakkında hiç birşey bilmediğiniz kişiyi biraz size tanıtmak istedim. Eğer insan iseniz anlarsınız değilseniz diyecek birşey yok... Herkesi Allah'a havale ediyorum elbet bir gün herkes hakettiği adaleti alacaktır.

  Kalın sağlıcakla herkese iyi forumlar.
   
  Son düzenleme: 19 Temmuz 2016
  Paywant bunu beğendi.
 11. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Öncelikle sağlık durumun, aile durumun ile ilgili bize sana sadece geçmiş olsun demek düşer. Ama iş ile bu anlattıkların ne alakası var diyede sormamak olmaz. Konuyu "Dolandırıcı" bunlar diye açıyorsun ama gelip anlattığın şeylere bak. Dolandırıcılık iftirası ile ilgili tek kanıtın halâ yok. Tekrar ediyoruz bizimle çalışmış, paramı alamadım diyen varsa gelsin bizimle çalıştığını kanıtlasın bizde herkesin huzurunda satışlarını, ödeme geçmişini vs ortaya dökelim.
  Ayrıca kimse sana gel kendini tanıt acındır demedi. Biz şahsen bu tür şeyler anlatarak kendini acındırdığını düşünüyoruz, biz savunmamızı nasıl yaptıysak sende öyle cevap vermeliydin bu şekilde duygu yüklü mesajınla değil.

  Bu arada konuya hoş geldin, kendi forumunda bu görüşmeleri göze alamamanı anlayışla karşılıyoruz. Kimse kendi forumunda rezil olmak istemez. Bunu r10'dan iyi hatırlarsın.

  Her neyse anlattığın şeylerden bizi ilgilendiren şeyleri ayıralım her zaman yaptığığımız gibi cevaplarımızı senin anlattığın cümlelerden verelim. Ama bundan önce sana bazı sorularımız var.

  Biz vergi borcun ile ilgili tarih vermedik, ama sen tarih vermekte diretiyorsun. Ü.D adına bir vergi lehvası var mı ?

  Kendi konunda şirketin yok dediğimiz için gidip kapanmış şirketinin belgelerini koyup. Şirketim var demiştin. Peki ne değiştide şimdi. Şirketim kapandı, Teckcard ile ortaklığım var oldu? Madem ortaklığın var Teckcard'ın hisse dağılımı ile ilgili belge koy görelim ne ortaklığın var mış, ne kadar payın var mış. Ortaklığa dair belgeden bahsediyorsun, izin alamadım diyorsun. Sen ortaksan kimden izin almaya ihtiyacın olabilir? Yoksa çalışan mısın?

  Yarın bir gün hizmet verdiğin müşterilerle ilgili hukuksal sorun çıktığında duruşmaya sen mi gideceksin yoksa senin barındırdığın müşterilerinden bi haber olan Teckcard yetkilileri mi?

  Bizim tüzüğümüzdeki maddelerin Türkiye'de geçersiz olduğununu belirtiyorsun. Ancak tüzüğümüzde herhangi bir bölge, ülke kısıtlaması olmaksızın "İnternet üzerinden" bu işi yapabileceğimiz yazıyor. İnternet sadece Türkiye'de yok. Global bir şeydir bunu çok iyi biliyorsun ve çarpıtıyorsun. Şuan bizim sistemimize benzer bir sisteme sahip olmadığın için ödeme aracılığı hizmetinin senin yaptığın şekilde yasal, bizim yaptığımız şekilde yasal olmadığını iddia ediyorsun. Gün gelip böyle bir sistem yaptığında söylediklerini mi yalayacaksın? Gerçi sen sözünden dönmeye alışıksın. KOSGEB yalanını kanıtladığımızda şirketini devredeceğini söylemiştin. Devredeceğin şirket Teckcard mıydı? Teckcard ise ilgili firmanın sahipleri bundan haberdar mıydı?

  Söylediğin : "Dikkatleri üzerine çeken bu site ile zamanın Turkiye Botsmall (Yorulma.com) sitesinin yöneticisinin ilgisini çeker ve Ü.D. 'a iş teklifinde bulunur. Turkiye Botsmallın reklamlarını ücretsiz yayınlamaya başlayan Silkroad-Max sitesinin karşılığında sunucu giderleri karşılanır ve Ü.D. Türkiye botsmall sitesinde Müşteri Hizmetleri departmanında maaşlı olarak çalışmaya başlar. 2010 yılına kadar devam eden bu ilişki yine bazı anlaşmazlıklar nedeni ile son bulur. "

  Cevabımız :
  Botsmall ile olan olaylarını yanlış hatırlıyor olabilir misin ?
  Botsmall'ın silkroad-max'ın dikkatini çekme sebebi , hostingi karşılayamıyoruz , bize yardım edin diye siteye yazman olabilir mi ?
  Botsmall ile ayrılma sebebin senin onlara ihanet etmiş olman olabilir mi ?
  O zamanlar silkroad ürünleri satan botsmall sponsorluk alıp , sonra kendi sitende bu ürünlerin satışını yapıp birde bunları ayrı bir firmadan tedarik ettiğin doğru mu ?
  Bu ihanetten sonra botsmall'ın silkroad-maxı kapatıp , anasayfasına da yaptığın rezillikleri "yediği kaba sıçıyor" , "biz ona sponsor oluyoruz o başka firmalarla anlaşıyor" , yazdığı doğru mu ?
  Sana sponsor olan bir insana böyle ihanet etmek ne kadar doğru ?
  İş ahlakı diyorsun bu iş ahlakına uygun mu ?

  Botsmall rezilliği hakkında sorularım bu kadar , diğer sorulara geçeyim ;

  r10 forumunda çoluk çocuk forumlarında kendimi savunmam dedikten sonra bu mesajı yazman ironi içermiyor mu ? Tükürdüğünü yalamak olmuyor mu bu ?
  Haklı olan bir insan sence foruma gelip savunmasını mı yapar yoksa botnet kiralayıp bütün gün boyunca extraloob'a ve paywant'a mı saldırır ?
  Çağın gerekliliklerine uymak diye bir cümle kullanmışsın , hırsızlık yapmanın kılıfını böyle mi hazırlıyorsun?
  Müşterilere kendini tanıtmayı iş ahlakına uygun görmeyen insan , bir başkasının buluşlarını (hatta görsellerini) çalmayı iş ahlakından mı görmekte? Görsellerle ilgili uyarıldığında ise ben bunlara para verdim değiştiremem demek nasıl bir savunmadır?
  Zamanında müşterilere gidip kendini tanıtma yolunu uygun gören sen, ne oldu da bunu etik olarak görmüyorsun?


  ---- Sorularımız bitti, şimdi yazdığın metin üzerinden devam edelim. ----

  Demişsin ki "E.Ö. ve Z.A. Turkpayment ve Paywant sitelerini - firmalarını kurmadan önce Ü.D.'un forumu Maxi-Game'de takılan üyelerdir ve burada tanışmışlardır." böyle bir şey yok.

  Zeyd Bey ile Emrah Bey'in tanışması B.S adlı ortak arkadaşlarının vasıtasıyla Zeyd Bey'in siteyi Emrah Bey'e yaptırmasıyla olmuştur. Bunun dışında daha önceden hiç bir şekilde konuşmuşlukları / tanışmışlıkları yoktur.


  Demişsin ki " E.Ö. Maxi-Game sitesinde arasıra takılıp genelde pek kimse ile muhattap olmayan ve detGuard isimli Silkroad güvenlik duvarını geliştirmektedir o dönem."

  detGuard isimli silkroad exploit engelleme yazılımını geliştiren Ahmet Bey'dir. Daha sonraları işletmesini ve geliştirmesini Emrah Bey e devretsede bahsettiğiniz dönemde böyle bir şey söz konusu değildir. Emrah Bey forumunuzda takılmazdı, çünkü proje arkadaşı olan M.E 'ın HyperProCoders adlı bir forumu vardı ve burada yetkiliydi. Aynı zamanda yabancı forum sitesi ragezone ve elitepvpers adreslerinde zamanını geçirirdi.

  Demişsin ki "Ayrıca Z.A. zamanında sürekli olarak Ü.D. 'a Maxi-Game üzerinden mesajlar atarak çeşitli konularda bilgi veyardım istemiştir Ü.D. ise her ne kadar Z.A. kendisini kızdırıp sinirlendirsede her zaman kendisini affedip kardeşi gibi görüp bildiği tüm bilgi birikimini hiç çekinmeden onunla paylaşmıştır. Bu bilgi birikiminin büyük bir çoğunluğu ise Online oyun ürünleri satışı sitesi, sistemi, firmasının nasıl kurulacağına ve bu işin nasıl yapılacağına dairdir. Ü.D. hiç bir zaman bilgisini yarın öbürgün bu bana rakip olur diye sakınmamış ve ne bildiyse Z.A. ile paylaşmıştır."

  Zeyd Bey, kendisine belirttiği konular hakkında soru sormamıştır. Sorduğu sorular başka konular ile ilgiliydi. Size "Oyunlarımın satışını sitende yapar mısın?" sorunu yöneltmiş ancak cevabınız "Hayır" olmuştur, O dönemler kendi oyununuz olan Black Pearl ile Creddy Online'ın satışını yapmaktaydınız. Zeyd Bey bunun üzerine kendi sitesini kurmaya karar vermiştir. Siz vesile olmuşsunuz belki ama gerek sistem (Sistemi dahi Emrah Bey kendi kurgulamıştır. Zeyd Bey sadece epin sitesi istediğini söylemiştir.), firma kurma gibi soruları ise kesinlikle sormamıştır. Bunun araştırmasını Emrah Bey ile birlikte yapmışlar ve şirketi kurmuşlardır. Ancak şu konuda bir bilgi paylaşmak isteriz, Zeyd Bey size siteyi nereye yaptırabileceğini sorup sizden ise sadece "hazır sistemlerden alacağına biraz daha para koy kaynak kodu elinde olsun." cevabını almıştır. Bunun peşinden ise "bu işler büyük işler, altından kalkamazsın" gibi söylemler Zeyd Bey'in gözünü korkutmaya çalışmıştır. Madem rakip olur diye sakınmayıp bilgi paylaştınız. Peki neden bu tür cevapları verdiniz?


  Demişsin ki: "2014 (yanlış biliyorsam düzeltsinler) Z.A. ve E.Ö.'in yolları kesişir adını hatırlayamadığım bir site kurarlar birlikte daha sonra Turkpaymenti kurarak Private Server Ödeme sistemlerinde komisyonu ile aracılık yapmaya başlarlar."

  2013 yılında SilkroadEpin.com ile sektöre Zeyd Bey kendisi girmiştir. Emrah Bey'in ortak olması ise TurkPayment.com'un olmuştur.

  Demişsin ki: "Z.A. isimli arkadaşın daha fazla müşteri kapmak adına Facebook üzerinden herkese Maxi-Game vergisiz iş yapıyor, merdiven altı iş yapıyor, paranızı ödemezler, mağdur olursunuz şeklinde söylentiler yaymaya başlar. Ü.D. başlarda bu duruma pek aldırış etmez ancak müşterilerden tepki gelmeye başladıkça bu artık dayanılmaz bir hal almaya başlar ve bu iki taraf arasında olaylar patlak vermeye başlar."

  Evet, zamanında yanlış söylemler oldu, kendisi ise bunun üzerine hemen gidip "TurkPayment Dolandırıcılığı" başlığında konu açmıştır. Konusunda tek kişinin paylaştığı görsellerle dolandırıcı olduğumuzu iddia etmiştir. İlgili kişinin paylaştığı resimler halen forumunda durmaktadır. İsteyen gidip görsellerdeki tutarları toplayabilir. Ne silinen bir para, ne de başka bir dolandırıcılık olmadığını göreceksiniz. Bizde ilgili görselleri kullanarak ispatlamamızı yaptık ancak Ü.D konudaki yorumlarımızı temizledi. Daha sonra bizde facebook sayfamız üzerinden müşterilerimizin ilgili konuyla ilgili olumlu/olumsuz yorumlar yapabileceği bir gönderi paylaştık. Bu gönderiye gelen olumlu yorumlar arasındaki tek olumsuz yorum Ü.D'e aitti. Kendisi bundan mı tırsıp bizimle tekrar konuştu "özür dileyip maxi-game hakkında bu tür yaklaşımlarda bulunmazsanız konuyu kaldıracağım" dedi? Bunun üzerine Emrah Bey telefonda kendisine varsa bir kusurumuz, kusura bakma deyip Sitesiyle ilgili bir karalamalarda bulunulmayacağının sözünü vermedin mi? Konuyu kaldırdım deyip, bugün görüldüğü üzere sadece gizlemedin mi? Bunun karşılığında arayıp facebook gönderisini kaldırmamızı istemedin mi? (Bize konuyu kaldırdım dediğin için bizde kaldırdık. Sana güvendik. Hata yapmışız.) Ayrıca Zeyd Bey hiç bir şekilde hiç bir mesajında ne size dolandırıcı, nede paranızı ödemezler, mağdur olursunuz gibi söylemlerde bulunmamıştır.

  Herkesin görebileceği üzere;

  http://i63.tinypic.com/oh65h.jpg görselinde karalama var mıdır?
  http://i63.tinypic.com/9t1pco.jpg görselinde karalama var mıdır?

  Demişsin ki: "Defalarca yapılan ateşkes anlaşmasına rağmen bu huyundan vazgeçmeyen Z.A. 'ın hareketleri artık Ü.D. un canına tak eder ve şu konuyu açar kendi sitesinde: TurkPayment Dolandırıcılığı ve Rezilliği Hakkında Bilgilendirme"

  Seninle bu konudan önce bir ateşkeş vs. olmamıştır. İlgili konuyu M.D'nin aptallığı üzerine fırsat bu fırsat deyip açmadın mı? İlk anlaşmamız bu konu sonrası karalama içerebilecek şeyler yazmayacağımız konusunda olmuştur ve o zamandan beri sözümüzü tutmaktayız. Senin sıkıntın tamamen müşterilerine teklif götürmemiz değil midir? Teklif götürdüğümüz için bize dolandırıcı yakıştırmasında bulunman ve bu şekilde marka değerimizi düşürmen ne kadar etiktir? Yaptığın şey çamur at izi kalsın olayından başka bir şey değil.


  Demişsin ki: "...yaklaşık 6 ay süren bir barış dönemi hüküm sürer, taa ki Haziran 2016'ya kadar Z.A. yine rahat durmaz ve yine Ü.D. 'un müşterilerine giderek aynı söylentileri yaymaya başlar. Bunun üzerine sinirlenen Ü.D. kendi sitesinde Paywant ile çalışan oyunların reklamlarını para kaybetme pahasına almama kararı alır ve ambargo koyar."

  Kesinlikle böyle bir şey yok Emrah Bey'e whatsapp'dan gönderdiğin görselde hiç bir şekilde karalama yoktu. Anlaşmayı bozan taraf sen olmana rağmen biz halen seni ne kötülüyor nede başka bir şey yapıyoruz. Eğer yapacak olsaydık zaten senin cümlelerin üzerinden değil, kendi cümlelerimiz üzerinden cevap verirdik.

  Demişsin ki: "Ü.D. 'un tüm müşterilerine gidilip hakkında söylentiler yayılmaya başlanır. Bütün müşterileri rahatsız olup sürekli şikayetlerde bulunmaya başlar."

  Kimse senin müşterilene söylentiler yaymadı. Biz tespit ettiğimiz sitelere teklif mesajları atarız. Bu mesajlar facebook üzerinden gönderildiğinde, görülüp görülmediğide anlaşılıyor. Eğer görülüp cevap alamadıysak, ne düşünüldüğünü sorarız. Ardından alacağımız cevap olumsuzsa telefon numarası isteriz verirlerse hizmetlerimizi daha detaylı anlatırız. Genellikle ise ikna ederiz. İşleyişimiz bu şekildedir.


  Demişsin ki: "lütfen benim müşterilerime gitmeyin"

  Evet, işte tüm sorunun bu. Senin ambargo koyduğun, özgür ruhlu olduğundan bahsetmene rağmen müşterini özgür bırakmayıp sadece Maxicard'ı dayatmandan kaynaklanıyor tüm problem. Sana bir çok tekliflede gelmedik mi bu tür sorunlar için?

  İlk teklifimiz:
  Gel belli bir komisyon karşılığı Maxicard'ıda Paywant'a ekleyelim, bu sayede biz Paywant kursak bile müşterin yine Maxicard ile hizmet verir. Maxicard ile alışveriş yapacak kişi yine Maxicard kullanabilir demedik mi? Bizim için bir sakıncası yoktu, yine kazanacak olan sendin. Kabul etmedin.

  İkinci teklifimiz ( Biraz öneri):

  Biz Knight Online, Metin2, Minecraft .. vb sitelerde hep çoklu ödeme kanallarıyla aynı yerde bulunuruz. Bu oyunlardada rakiplerimiz var, ancak kimse kimseye karışmaz. Bu yerlerde, genellikle tek ödeme yöntemi kurulu olmaz. Bizimle beraber benzer işi yapanlarında entegreleri olur. Kullanıcı dilediğinden, güvendiğinden alışverişini yapar. Biz Paywant kurduğumuz oyunlara başka yerle çalışamazsın demiyoruz. Peki sen neden Maxicard kuruluysa başka yerle çalışamazsın diyorsun? Bu tek el olma çabası ve hırsı değil midir? Madem sistemine bu kadar güveniyorsun, peki neden müşterilerini özgür bırakmıyorsun? Biz sana bu öneriylede geldiğimizde Zeyd'in bulunduğu ortamda ben bulunmam gibi boş bir argüman ile sıyrılmadın mı. Sabahtan akşama kadar Zeyd Bey'e küfürler etmene rağmen ondan böyle bir şey duydun mu?

  Demişsin ki: "Beni rahat bırakın, benimle uğraşmayın... "

  Kimse seninle uğraşmıyor zaten, sen kendin konular açıp uğraşıyorsun. Biz sana önerilerde tekliflerde bulunuyoruz, bunları dile getirmeyip insanlara neden kendi dünyandan bahsediyorsun. Kaç gündür bize dolandırıcı ithamlarında bulunuyorsun. Ama halen bununla ilgili kanıt yok ortada. Forumunda ise yorum yapanların çoğunluğu bizimle çalışmamış, çalışanlar ise sistemi suistimal edipte atılan kişilerden oluşmakta. Yorumları yazanların bir çoğu moderatör olabilmek için yaranma derdinde olan insanlardan oluşuyor.Bunlar nasıl bizi bilmeden bu tür yorumlar yapıyor hayret ediyoruz. Zaten yorumları yazanların bir çoğu yaranma derdinde olan insanlardan oluşuyor.Bunlardan ve sistemimizden atılanlardan kendini korumanı tavsiye ediyoruz.


  Tekrar tekrar söylüyoruz, senin tek derdin bizim sitelere teklif götürülmesi. Sırf bu yüzden bizi günlerdir karalıyor, iftira atıyor, dolandırıcı diyorsun. Oysa yapılan tek şey teklif götürülmesi ve bunda etik olmayan bir şey yok. Korkun müşterinin bizi cazip görüp, bize geçmesi. Eğer böyle değilse sunduğumuz tekliflerden birini uygulardın. Böyle sorunları kendini acındırarak. Alakası olmayan şekilde konuyu hayat hikayene çevirip çarpıtmazdın. Ama halen kendi kendine konuşuyorsun. Ve bu yaptıklarının geri alınamayacak şeyler olduğunu bilmene rağmen devam ediyorsun. Gün gelecek bize yakıştırdığın her şey için özür dileyeceksin.
   
  Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
 12. Deepbluen

  Deepbluen rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.

  Ben gerekli cevapları verdim. Kendimi acındırmaya ve ve kimsenin bana acımasına ihtiyacım yok, öyle bir derdim olsa sizin gibi karaktersizlerle savaşmak yerine gider cami önünde dilencilik yapardım. Gerçekleri söylemek kendini acındırmak ise çarpık zihniyetinize göre varın öyle varsaymaya devam edin. Kimse sizden sadaka veya herhangi birşey istemiyor, kendi işinize bakın başkalarının işine karışmayın deniliyor. Sizin örümcek beyinleriniz samimice yapılan bir açıklamayı idrak edemeyecek ve gereken hassasiyeti gösteremeyecek kadar körelmişse daha fazla söze gerek yok. Ben ne söylesem bir kulp takacaksınız mutlaka. Sizin zihniyetinizde bir çarpıklık ve sorun var, sizin ailenizin okulunuzun ve içinde bulunduğunuz toplumun size öğretemediği terbiyeyi, ahlakı, edebi ve insanlığı maalesef ben öğretemem. Siz insanlıktan çıkmış paraya tapan kan emici vampirlere dönüşmüşsünüz ve kurtarılamayacak kadar ileri gitmişsiniz...

  R10 da rezil olmuşmuşum hahaha ha güleyim bari. Ben orda moderatöre kafa tuttum ve 10 senedir forumlarda takılan biri olarak onun sonucunun ban olacağını biliyordum. Kimse R10 da şikayet konusu açtı diye banlanmaz, en fazla yetersiz kanıt denir, konu kaldırılır, taş çatlasın uyarı verilir. Tabi bunu da yine kendinize göre evirip çevirip yalanlarla dolanlarla bir kılıfa soktunuz her zamanki gibi. Siz varya buraya gelip zaman harcayıp cevap vermeye değmezsiniz. Sizin rezillikten haberiniz yok evladım rezillik nedir biliyor musunuz? 10 Milyon TL değerinde şirkete sahip olduğunu iddia edip, insanlara tepeden bakıp sonra gidip 3-5 kuruş için sabahtan akşama kadar müşterilerin götünün peşinde dolanıp, müşteri istemiyorum dedikçe yüzsüz yüzsüz ısrar edip telefon isteyip, karşınızdaki firmayı kötüleyip aç gibi 3 kuruş kapmaya çalışma çabasıdır. O kadar düştüyseniz insanları rahatsız etmeyin ben her sene zekatımı ve filtremi size veririm, hatta biraz borçta veririm :wink1:

  Gün gelip böyle bir sistem yaptığımda? Dün yaptığımız telefon konuşmasını hatırlıyorsun değil mi? Bana böyle bir sistem yapamayacağımı söyledin ben de sana yapamayacağımdan değil yapmadığımı söyledim. Sen de ısrarla yapamazsın dedin ve beni kızdırdın. Sana o sistemi yapma sözü verdim. Olayları çarpıtma. Tükürdüğünü yalamak diye birşey yok sana tükürdüğünü yalatacağım, bak gör yapamazsın dediğin adam neler yapıyor. Ben her zaman ihtiyacım olan kadarını kazanmak, gerek görüldüğünde başka insanlara yol, fırsat ve imkan vermek istedim imkanlarım dahilinde. Bugüne kadar bu sistemi yapmadıysam ihtiyacım olmadığından ve ihtiyacı olan kazansın diye düşündüğümdendi ama değmezsiniz, gerçekten değmezsiniz. Sistem yapmakta ne var veririm 3-5 bin lira size en kral sistemi yazdırırım. Siz kendinizi kaf dağında falan, çok ulaşılmaz ve yükseklerde görüyorsunuz, sanıyorsunuz ki yaptıklarınızı kimse yapamaz. Bak o yükseklerden bir gün çok fena düşersiniz neye uğradığınızı şaşırırsınız. Hayat size öyle bir sille vurur ki eşekten düşmüş karpuza dönersiniz. Biraz insan olun, insanlığa dönün. Nedir bu kibir!!!

  Botsmall ile aramızda geçenler olayları biz yaşadık siz değil, sizin sağda solda duyduğunuz şeylerden ziyade biz ordaydık o sorunları yaşadık ve şuan bildiğinizi sandığınız hiç birşeyin tek kelimesi dahi doğru değil zaten bunu sorgulamak haddiniz de değil ve sizi alakadar eden birşey değil. Kalkıp burda daha fazla detaya girmek istemiyorum zaten haddinden fazla detaya girdim.

  Kendimden bahsetmemin sebebi sizin konuya Ü.D. kimdir diye başlayıp beni yerin dibine sokan, beni öcü gibi gösteren konuşmalarınız ki ben de kim olduğumu nerelerden ne şekilde geçip buraya geldiğimi açıkladım. Sen de (Siz de) Sürekli milyon dolarlık patronlar gibi havalara girip duracağınıza biraz mütevazi olup biraz da açık yürekli olup kendinizden gerçek kişiliğinizden ve hayatınızdan bahsetsenize? Yemezler değil mi, ancak internette sahte yüzleriniz ve maskeleriniz ile dolanır oraya buraya afta tafra yapar milyon dolarlık ceo havaları atarak herkese üstten bakarsınız. Gerçek şu ki 5 kuruş etmezsiniz her ikiniz de, insanî bakımdan büyük bir yoksunluk içindesiniz...

  "Dün boktunuz bugün koktunuz."

  Teckcard ile olan anlaşmam ve sözleşmem, ortaklığım, ne kadar hisse sahibi olduğum veya olmadığım sizi zerre kadar alakadar etmez. İtirazınız varsa gidin bir daha şikayet edin boş boş konuşup duracağınıza. Yarın öbürgün yasal bir durum olduğunda oraya kimin gideceği kimin ilgileneceği yine sizi zerre kadar ilgilendirmez bu bizim sorumumuz ve bizim işimiz, siz kendi işinize bakın, sürekli olarak başkalarının işine burnunuzu sokmaktan vazgeçin. Benle bir sorununuz varsa gidip direk beni şikayet edebilirsiniz :wink1:

  Kıbırsta bir şirketiniz var diye kendinizi dünyaya hükümdar sanıp dilediğinizce at koşturabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Geçin o işleri karşınızda zekası ile alay edebileceğiniz 16 yaşındaki private server sahibi yok. Sizin yaşınız kadar benim ticari geçmişim var evladım.

  Sizin tekliflerinizle ilgilenmiyorum, sizinle ilgili hiç birşey ile ilgilenmiyorum şu saatten sonra. Evet yeri ve zamanında Emrah'a teklifler sundum yalan değil Emrah iyi koder ama böyle bir karaktere sahip olduğunu daha yeni yeni farkediyorum. Her zaman Emrah Zeyd'den farklıdır delikanlı adamdır diye görüyordum ve bunu her fırsatta dile getiriyordum şuan ikinizin birbirinden hiç bir farkı kalmamış. Körle yatan şaşı kalkar misali ikinizde üçkağıtçılıkta, yalancılıkta, konu çarpıtmakta dünya rekoru kırabilecek düzeyde becerilere sahipsiniz.

  Sizin müşterilere teklif diye sunduğunuz müşteri istemiyorum dedikçe ısrar ettiğiniz, halen istemiyorum demesine rağmen üstüne telefon no isteme çalışma planınız korkaklıktan, kıskançlıktan, çekememezlikten başka hiç birşey değil. O kadar korkuyorsunuz ki ben den elimde olan birkaç müşteriyi de kapmaya çalışıyorsunuz, o kadar karaktersizniz ki insanlar istemiyorum dedikçe yüzsüz yüzsüz ısrar ediyorsunuz. Bu iğrenç davranışınız kelime oyunları yaparak hiç bir şekilde haklı çıkaramazsınız, kendiniz kendi yalanlarınıza inasanız bile bu durum asla değişmeyecektir. Siz yalancı, dolandırıcı, üçkağıtçı, düzenbaz, korkak kişilersiniz. Bu ve buna benzer daha birçok vasfınız bulunmakta. Bunlar da hiç bir zaman değişmeyecek, üzerinizde bakî bakacak tüm bunlar. Her ne kadar yalan dolan deseniz de, yapmadık desenizde söylediğim herşeyi yaptınız hatta daha fazlasını yaptınız ki maalesef internet ortamında kanıt toplamak zor hepsini gösteremiyor ve anlatamıyoruz. İstediğiniz kadar inkar edin, zeytinyağı gibi üste çıkın gün gelecek herkes sizin ne mal olduğunuzu anlayacak. Ben 9-10 senedir buralardayım evladım sizin gibi olsaydım çoktan belli olurdu. 2 senelik maziniz ile bana artistlik yapmayın.

  Son olarak ben kimseye saldırmadım. Ama bana yaptıklarınızı duyan beni seven veya benle çalışanlardan birisi yapmış olabilir o konuda bir bilgim yok. Sizin yaptığınız ahlaksızlıkları duyupta seyirci kalamıyor insanlar. Benim siteme de hergün saldırı oluyor o halde hepsini siz yapıyorsunuz? Oh ne ala, herşey için günah keçisi benim zaten.

  Daha da uzatmayın konuyu sizinle daha fazla münakaşaya girmek istemiyorum, çünkü boş konuşuyorsunuz. Kalkıp üye sayılarını karşlaştırıp benim daha çok üyem var o halde ben sizden daha iyiyim diyecek düzeyde, bir menüdeki yanma sönme (blink) efektini kaşılaştırıp bizden çaldın bizi takip ediyorsun diyebilecek zihniyette, bir bannerin tasarım çizgilerini karşılaştırıp bizden gördünüz bizden çaldınız diyebilecek derecede çocuk, olgunlaşmamış, cahil, bağnaz ve kör birlerine anlatabileceğim birşey yok ve buna harcayacak zamanım da yok. Yemişim sizin bannerinizi, menünüzü onu bunu büyün la biraz hiç mi bişey öğretmediler size...

  Kaç gündür orda burda Ümit karşımıza çıkamadı, cevap yazmadı diye yırtınıyordunuz şimdi geldik yazdık bunu bile çarpıtıp daha önce yazmam diyordun geldin yazdın şöyle oldu böyle oldu. Allahım bu nasıl bir zihniyet bu nasıl bir cahillik. Size ne yapılsa yaranılmıyor herşeye bir bahane, herşeye bir itiraz, herşeye bir kulpunuz hazır. Gazı olan bebek gibi mızmızlanıp duruyorsunuz, bir gün ağzınızın ortasına fırıncı küreğini yiyeceksiniz bu tavırlarınız ile.

  Daha yazmayın bana, bana cevap doğuracak şeyler yazmayın. Şua saatten sonra sizi kendi şahsım nezdinde adam yerine KOY MU YO RUM... Telefonla falan da aramayın. Buraya ve diğer foruma dün koymayın dediğim şeyleride koyabilirsiniz ne koymak istiyorsanız koyun. Artık sizin adınızı duymak, yüzünüzü görmek istemiyorum yettiniz. Sizinle mi uğraşacağım ben ya, adam yerine koyup cevap verdikçe gelip yüzsüz yüzsüz üste çıkıyorlar sürekli hadleri olmayan şeylere burunlarını sokup tuhaf tuhaf konuşuyorlar. Ne haliniz varsa görün!

  NOT: Yazdığım herşey kendi şahsımı bağlar dava açmak isteyen gitsin bana dava açsın. Söylediklerim TECKCARD firmasını bağlamaz ve alakadar etmez. TeckCard sadece vergisel açıdan iş ortağımızdır.
   
  Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
 13. BurakSerit

  BurakSerit www.burakserit.com

  Kayıt:
  22 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  533
  Beğenilen Mesajlar:
  81
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Producer&DJ
  Saçma sapaan, cümlelerdeeen. Hayatımı mahveden gülmelerdeeeeeeeen.
   
 14. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Nasıl yalancı olduğunu sen bilirsin, R10'da bizimle çalıştığını belirttin, kanıt istedik fakat kanıt sunmadın.
  Resim-1
  [​IMG]

  Şirketsiz çalışıyorsun dedik, kapanmış şirketinin belgelerini atıp şirketin olduğunu iddia ettin, O şirketin kapandığını söyledik, gittin farklı bir şirketin belgelerini sundun ve ortak olduğunu belirttin, madem ortaksan bize hisse dağılım belgesini sun dedik bu sizi ilgilendirmez diyerek lafı değiştirdin. Bunları paylaşmadığın sürece kendi adına bir vergi levhası olmadığını bilecek ve müşterileri bundan sonra ona göre uyaracağız.

  Botsmall olayında açık açık sorular sorduk, sizi ilgilendirmez diyip konuyu değiştirdin.

  Biz hayat hikayelerimizi paylaşıp konuya yön verdirmeye çalışacak kadar aciz değiliz. Bizim ticari bir hayatımız var ve bununla ilgili konuşuruz. Sen ise onca seneye rağmen rakiplerini hep karaladın ispat istersen bu konuda da ispatlarımızı sunarız.

  Her mesajında alay edip, laf sokma çabasına girdin, iftiraların için halen bir kanıt sunmadın, getirdiğin görsellerde seni karaladığımıza dair bir ibare yok

  Madem sağa sola borç verek kadar paran var, önce bahsettiğin borcu öde sonra kendine git bir firma kur ve söylentilere son ver.

  Şimdi sistemi yapacağını söylüyorsun hani yasal değildi ? Zamanı geldiğinde insanlara nasıl bir açıklama yapıp yalanına nasıl kılıf giydirip açıklayacaksın ?

  Resim-2
  [​IMG]
  R10 konusu ile ilgili biz seni daha fazla rezil etmek istememize rağmen sen bizi zorluyorsun. Açtığın konu iftira olduğu için banlandın, banlanacağını bildiğin içinde gidip moderatör'e atarlandın, aşağıda ki resmi bir oku bakalım

  Resim-3
  [​IMG]
  Enis bey ile görüşmemizde Teckcard şirketinde her hangi bir ortaklığının olmadığını söyledi. Sana vergi konusunda kol kanat geriyor olabilirler. Ancak onlarda bu yaptıklarının yükümlülüğünü almak istemedikleri için dava süresince Teckcard şirketinin bu olayda adının geçmesini istemediler. Madem sen Teckcard ortağısın Enis bey'e bu olayı anlattığımız da neden kendisi şaşırarak hayır TeckCard'a ortak değil diye yanıt verdi ? Bize yalancı, üçkağıtçı diyorsun ee sen neden başka bir firmanın haberi olmadan bunları yazıyorsun ?

  Şuan notunda davanın şahsını bağladığını belirtmişsin, Teckcard firmasının ortağıysan senide firmayıda bağlar.

  Sürekli attığın çamurlara bir kanıt sunamadın, her yorumunda konuyu değiştiren ve çarpıtan sen oldun, aklı başında biri konuyu okuduğunda olayları kimin çarpıttığını gayet iyi anlayacaktır. Bu saatten sonra bize aslı astarı olmayan şeyleri söyleyerek zamanımızı çalma, karşımızda hangi vasıfla duruyorsun ? Extraloob'mi Teckcard'mı ?

  İlk kapanan şirketinin kuruluş belgesini attın, onun lisanslarını ödeyemediğin için kapattığını söylediğimizde ise Teckcard ortağı olduğunu belirttin ve Enis bey'e sorduğumuzda her hangi bir ortaklığının olmadığını da öğrendik ( bunu zaten biliyorduk birde ondan duymak istedik )

  İnsanları kandırmaktan ve olayları çarpıtmaktan artık vazgeç, uzun süredir piyasada duruyor olman, senin doğru iş yaptığını göstermez, bir çok insan sana karşı sessiz kaldığı için bu zamana kadar gelmiş olabilirsin, biz sana karşı bu saatten sonra asla sessiz kalmayacağız.
   
  Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
 15. Deepbluen

  Deepbluen rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Yok arkadaş size hakkaten laf kâr etmiyor hiç birşeyi almıyor o uyuşuk beyniniz. Ortaklık kurduk dedim, sizce iş hayatında tek ortaklık türü şirket hisseleri üzerinde olan ortaklık mı? Kendileri ile bir anlaşmamız, sözleşmemiz ve ortaklığımız var ama hisseler ile bir ilgisi yok ki bunları burada açıklamak zorunda değilim. Sürekli olarak vergisiz iş yaptığımı tekrarlamak yerine neden gidip daha önce yaptığınız gibi bir kez daha maliyeye şikayet etmiyorsunuz? Gidin icraat yapın boş boş konuşmayın artık ya!!!

  Kapanmış şirkete ben kapanmamış mı dedim? Ne zaman söyledim bunu çıkın ilk mesajıma bakın şirket ne zaman açıldı ne zaman kapandı sonrasında ne oldu herşeyi tek tek yazdım. Kendi forumuma attığım şirket görüntüsünü diyorsanız orda şirket hala faaliyette demedim sadece 2012 den sonra şirket kurduğumuzu ıspatlamak adına kuruluş belgesini koydum ve konuda çok fazla detaya girmedim burdaki gibi. O uyuşuk beyinlerinizin üzerine oturmaktan vazgeçin ve gözlerinizle okuyun başka yerlerinizle değil. Hala daha yazılanları idrak edemiyorsanız gidin idrak edebilecek birilerinden yardım alın o da işe yaramıyorsa gidin psokilojik veya medikal yardım alın.

  Botsmall'a olan konu sizi alakadar etmez ama yinede kısaca bahsedeyim. Annemi kaybettiğim dönemdi, bir süre işten izin istedim Ilgıt sağolsın izin verdi. Ben izinde iken Ilgıt kayınçosu ve kızkardeşini yönetici olarak atamış. Geri döndüğümde iş hakkında hiç bir bilgisi olmayan kayınçosu ve durumumdan bihaber olan kişi bana kimden izin aldığımı neden işe gelmediğimi hiç doğru olmayan ve o an içinde bulunan duruma uygun olmayan bir üslupla hesap sorar gibi sormaya başladı. Ben zaten moralen çökük durumdaydım ve buna resti çektim, seni tanımıyorum git Ilgıt gelsin dedim. Bunun üzerine gidip Ilgıt Bey in annesine şikayet etti, annesi de işin içine karışınca olayla içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. En sonunda hepsine resti çektim ayrıldım, bunu kabullenemediler biz sana sunucu aldık sen bizi yarı yolda bıraktın gittin demeye başladılar. Forumumuzda o zaman yönetici olan Sinan isminde bir kişi gidip benim yerime bunlarla çalışmaya başladı ve kendisi beni karalamakla görevlendirilip forumda orda burda her yerde beni karalamaya başladı. Sizin bildikleriniz onların bu anlattıkları karalamalardır başka hiç birşey değil. Olayın daha birçok detayı var ama o kadar detaya girmek istemiyorum çünkü gerçekten sizi alakadar eden birşey değil. Ben sizin yattığınız kalktığınız karı kızı, içtiğiniz içkileri yurtdışında çatur çutur yediğiniz Kosgep paralarının hesabını soruyor muyum? Bana ne ne halt ederseniz edin sizin özel hayatınız beni ilgilendirmez. Botsmall ile olan ilişkim de benim özel hayatımdı ve bu konu ile ilgisi yoktu yinede kendimi tanıtırken nerden nereye geldiğimi anlatabilmek adına kısaca bahsettim ama siz herşeyi didik didik edip sürekli üzerinize vazife olmayan işlere burnunuzu sokuyorsunuz ve her kelimden alakasız sonuçlar çıkarıp tuhaf tuhaf konuşuyorsunuz.

  Aciz olmasaydınız gidip 3 kuruş için başkalarının müşterlerini çalmaya kalkmazdınız. HIRSIZSINIZ, AHLAKSIZSINIZ. İstediğiniz kadar lafları çarpıtıp bana yüklenin bu gerçekler hiç bir şekilde değişmeyecektir.

  Sağa sola borç verecek kadar param yok ama çalmaya çalıştığınız müşterilerden kazanacağınız 3 kuruş kadar borç verecek kadar param var. İnsanları rahatsız etmeyin o 3 kuruşu başımın gözümün sadakası olarak size vereyim.

  Sizin yaptığınız iş, kullandığınız yöntem yasal değil. Sizinle aynı mantıkla iş yürüteceğimi söylemedim sadece benzer bir ödeme sistemi oluşturacağımı söyledim. Gerekli yasal işlemleri kendim halledeceğim siz yormayın kafanızı.

  R10'da banlanmama sebep olan mesaj:

  [​IMG]

  Mesajdan Sonra Ban Sebebim:

  [​IMG]

  Ban sebebinde yazan url attığım mesajı göstermekte, perma link ile ban mesajındaki mesaj ID lerini karşılaştırıp neyden ban yediğimi görebilirsiniz. Hala daha cahil cahil konuşuyorsunuz. Modun size kanıt sunmasa ban yer, yiyebilir demesi bağlayıcı ve kesin bir hüküm değildir kimse haticeye bakmaz netieceye bakar. Ban sebebimde açık açık hangi mesjımdan dolayı banlandığım görülüyor. Daha bu konuyu ne kadar çarpıtmaya devam edeceksiniz merak ediyorum. 5 yaşında veletler gibi davranıp sürekli sızlanıyorsunuz.

  Eğer Enis Bey onlarla bir ilgim olmadığını söyledi ise ekran görüntüsü alıp koyun. Şuan kendisi ile konuşuyorum ve böyle birşey yok diyor. Kendisi Ümit söylediği sözlerden sorumludur demiş olabilir ve haklıdır da bu konuda, ben kendi söylediğim sözlerden sorumluyum firmayı temsilen veya onun adına yazmıyorum bunları. Ben yaptığımız işte vergisel ve resmi açıdan TeckCard sorumludur dedim ve bu geçerlidir. Sürekli olarak çarpıtmalar yapıp insanları kandırıyorsunuz, yazık günah ya...

  İnsanları siz kandırmaktan ve karalamaktan vazgeçin bir ban sebebini bile kabak gibi ortada olmasına karşın uydurma şeyler ile çarpıtıp sürekli olarak bize iftira attın diye banlandın diyerek çarpıtıyorsunuz. Allahtan adamlar banlarken ban mesajına banlandığım mesajın linkini vermişler yoksa insanlar gerçekten inanacak yalanlarınıza. Uyduruk bir menü için bile bir ton laf söyleyebilecek düzeyde kalitesiz ve düşük seviyede kişilersiniz. Boş konışmayı bırakın artık, insanların boşuna vaktini harcıyorsunuz.

  Son olarak şunu bilmenizi istiyorum, bu mesajları ve açıklamaları sizin için değil hiç birşeyden haberi olmayan insanlar ve forum sakinleri için yapıyorum. Kendinizi nimetten saymayın yani, eğer onların hatrına olmasaydı size tek kelime yazmak için zaman harcamazdım. Sizin için harcanan her saniyeye yazık. Boş beleş insanlarsınız çünkü.

  Biraz delikanlı iseniz artık yazmayın, madem kanıtsız iftira atıyorum r10 modunun da söylediği gibi gidin yasal işlem başlatın. Lafla peynir gemisi yürümüyor, zırvalamaktan ve insanları boşa oyalamaktan vazgeçin.
   
  Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
 16. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Ne hikmetse yine bir belge yok, nedense önceki yorumunda Teckcard ortak olduğunu söyledin ve sonradan değiştirdin sen aşağılamaya ve bizi küçük görmeye devam et, aklı selim insan konuyu okuduğunda kimin konuları çarpıttığını anlayacaktır.

  Kanıt sunamadığın gibi, sistemlerimize saldırmaya devam ediyorsun, O kadar hak ve Allah'dan bahsediyorsun, bakalım bunların hesabını nasıl vereceksin. Karşımızda hiç bir vasfın olmadığı için bundan sonra sana yanıt verilmeyecektir.

  Şirketsiz ve yasal olmadığın ap açık şekilde kanıtlanmıştır. Bahsettiğin o gidin şikayet edin lafını da unutma, daha 2 hafta içinde Emrah bey'e, Zeyd'e söyle şikayetini geri çeksin o parayı ödeyemem gibi söylemlerde bulundun, başka bir şikayetin altından nasıl kalkabileceksin göreceğiz.
   
 17. Deepbluen

  Deepbluen rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Ben kimseyi küçük görmüyorum o kendinizin sürekli yaptığı bir hareket rica ediyorum beni kendinizle karıştırmayın. Ayrıca sizin gibi değersiz 2-3 çoluk çocuğun (burda küçümseme yok hareketleriniz neticesinde ortaya çıkan durumdan bahsediyorum) lafı ile resmi ve önemli anlaşma belgelerini burada açıklamak herkese afişe etmek zorunda değilim. Herşeyin bir yeri ve zamanı vardır. TeckCard ve işimle olan yasal işlemler hakkında yaptığınız şikayet üzerine yasal ve resmi mercilere gerekli bilgi verildi zaten. Resmi mercilerden tekrar evrak veya bilgi istenirse yine kendilerine gerekli bilgiler ve evraklar sağlanır o konuda kafanızı yormayın. Ayrıca Enis Bey birlikte çalıştığımıza dair bir duyuru yapacağını söyledi bakalım fırsat bulup onu yayınlarsa alıp burada sizinle paylaşırım hiç sanmıyorum ama belki bir nebze olsa susmayı becerirsiniz. Sayın az muhterem çok vasıflı arkadaşlar inşallah sözünüzü tutup susmayı becerebilirsiniz...

  Sistemlerinize saldırmak mı? Her iftirayı attınız bi bu kaldı değil mi atmadığınız, artık size diyecek kelime bulamıyorum. Eğer saldırı yolunu seçseydim gelip burada size laf anlatmakla nefesimi tüketmez en başından onu yapardım zaten. Benim bahsettiğiniz sözde saldırılarla hiç bir ilgi ve alakam yoktur ben de hergün saldırı alıyorum ama gelip çocuk gibi sizi suçlamıyorum, biraz aklınızı başınıza alın.

  Hiç birşeyi kanıtlayamadınız sadece kuru gürültü yapıp kendi yalanlarınıza kendinizi inandırdınız bundan başka birşey yok ortada. Evet şikayetini geri çeksin dedim yalan yok, ben sizin gibi değilim evladım doğru neyse kabul eder ve söylerim. Çünkü gerçekten ordan gelecek cezayı ödeyemem. Daha önce size de bahsettim 250 Bin tl hastane borcum var onu ödemeye çalışıyorum. Tekrar şikayet edin diye rahat rahat konuşmamın sebebi yasal olarak bir sıkıntımın bulunmamasıdır, yoksa bu kadar rahat konuşmam. Sizin ilk yaptığınız şikayet daha önce yukarda detayları ile açıkladığım gibi 2010 ve 2011 yılları arasındaki kısa bir dönemi kapsıyor, o tarihten bu yana yasal olmayan en ufak bir iş yapılmamıştır. İnanmıyorsanız gidip şikayetinizi yapın cevabınızı alın oturun kaba etinizin üstüne.
   
  Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
 18. Paywant

  Paywant

  Kayıt:
  21 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Biz sana başkasının ALTINDA değilsin demedik, kendi şirketin yok başkasının altından işleri görmeye çalışıyorsun diyoruz.

  Konuyu nedense çarpıtan, konuyla hiç bir alakası olmayan anlatımları sen anlatıyorsun, ne hikmetse bu güne dek saldırı almayan sistemlerimizin hepsi bir anda saldırı almaya başladı...
   
 19. Deepbluen

  Deepbluen rank8

  Kayıt:
  11 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  28
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Resmi iş yaptıktan sonra sana ne benim şirketimin olup olmamasından. Sana ne birader, seni ne alakadar eder. İşim resmi, yasalara uygun, ister başkasının altında olurum, ister başkasının üstünde olurum. Şirket açmak kimseye adamlık ve insanlık vasfı veya başka birşey kazandırmıyor maalesef şekil A'daki gibi. Nasıl işime geliyorsa öyle yaparım, benim için nasıl mantıklı ve daha az maaliyetli ise öyle yaparım, bu benim tercihim benim kararım. Sizi alakadar eden bir konu değil.

  Nedense benimde sitem saldırı alıyor sayenizde masrafa girip güvenlik duvarı aktif etmek zorunda kaldım. Ben saldırı nasıl yapılır bilmem size gelen saldırı ile bir alakam yok ama bana gelen saldırı kesinlikle sizden geliyor.

  Hani bana bir daha cevap yazmayacaktınız? :) Neyse cidden sıktı bu konu gidin işinizle uğraşın be kardeşim.
   
  sarkolata bunu beğendi.
 20. osman_48

  osman_48 rank8

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  6
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  MERDİVEN ALTI :D
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.