1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Paypal Sistem Degişikligi. Okuyun Paranız İçerde Kalmasın!


 1. The47

  The47 Bilgiliyim

  Kayıt:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.457
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  öööö bilmem ki
  Şehir:
  Haşırt
  [​IMG]

  Ocak ayından bu yana süregelen bi sisteme dair sizi haberdar etmek istedim. Daha sonra bir çok arkadaşım gibi magdur olmayın diye.
  Türkiyeden açılan unverified(kredi kartı eklenmemiş) paypal hesaplarımızın yurtdışına para gönderme özelligi kaldırıldı. Eger göndermek isterseniz hesabınızda yeterli miktar oldugu halde kredi kartınızdan çekim yapıyor. Konuyla ilgili araştırma yaptım işin altından maliye bakanlıgının ücretsiz para transferi, yurtdışından gelen gift işaretli paketler vs. üzerinde denetim kurmak istedigi ve vergi almak istedigi için böyle bir uygulamaya gidildigi bilgisine ulaştım. Hesabımda bir sorun yok paypal'a mail attım gelen cevapda da bu yazıyordu. Ve tüm bu kısıtlamalara ragmen bize müjde verip hesabımızdaki paraları türk bankalarına artık daha sorunsuz bir şekilde aktarabilecegimizi bildirdiler ve hesaplarımızda TL para birimini kullanabiliyormuşuz.

  O halde ne olacak?

  O halde illa sanal alışveriş yapacaksanız fake hesap açıcaksınız(hiç tavsiye etmiyorum!). Böylece ülkenizi farklı girdiginiz için yurtdışındaki hesaplara para aktarımı yapabileceksiniz. Ancak bu seferde evinize herhangi bir paket sipariş edemezsiniz zira para aktarımı için ülkeyi fakrlı bir ülke seçtik.

  Kasım ayında herşey sorunsuzdu amerikadan saat sipariş etmiştim 7 iş günü içinde evime ulaşmıştı.

  Dikkatli olun paralarınız içerde kalmasın İyi forumlar