1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

PaSuMa / Kayseri...


 1. E.Cartman

  E.Cartman Bilgiliyim

  Kayıt:
  9 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.122
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Pc / extraloob.com
  - Resim Silinmiş.

  Pasuma Festivali'nde Gökten Pastırma, Sucuk Yağacak

  Kayseri'de Düzenlenecek 1. Uluslararası Pastırma Sucuk ve Mantı Festivali (Pasuma) Kapsamında Bir Ton Sucuk ve Pastırma Havadan Atılarak Katılımcılara Dağıtılacak.

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kayseri Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odaları'yla birlikte bu yıl ilki düzenlenecek olan PASUMA Festivali, Perşembe günü Gevher Nesibe Şifahanesi'nde verilecek kokteyl ve açılış konuşmalarıyla başlayacak.

  2-3-4 Ekim tarihlerinde Mimarsinan Parkı'nda gerçekleştirilecek olan ve önümüzdeki yıldan itibaren geleneksel hale getirilmesi planlanan festival bünyesinde çok çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

  Bu amaçla ünlü sanatçıların vereceği konserler, dünyaca tanınmış Kazakistan Ulusal Sirki ile Moskova Sokak Tiyatrosu ateş gösterilerinin yanı sıra dünyanın en büyük sucuğunun Guinnes Rekorlar Kitabı'na girme denemesi ve çok sayıda sürpriz etkinlik yapılacak.

  Festivalde sucuk, pastırma ve mantıyı ön plana çıkararak Kayseri'yi tanıtacak zengin bir program hazırladıklarının altını çizen organizasyonu üstlenen firma yetkilisi Didar Şahin, festivalin uzun süre akıllarda kalması ve katılımın fazla olması için çok sayıda sürpriz de hazırladıklarını söyledi.

  PASUMA Festivali'nin sadece sucuk, pastırma ve mantıyı tanıtmayı amaçlayan bir yemek festivali olmadığına dikkat çeken Şahin, şehrin tanıtımının da hedeflendiğini, bu anlamda ciddi katkılar sağlayacağına inandıklarını açıkladı.

  Festival kapsamında ünlü sanatçılar Sibel Can ve Ferhat Göçer konser verecek.


  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017