Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Galatasaray'ın unutulmaz yöneticilerinden Abdürrahim Albayrak Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi programına konuk oldu.

Albayrak programda birbirinden ilginç açıklamalar yaptı, birkaç satır başı şu şekilde;

- Pascal Nouma'yı alıyordum. Problemi vardı. Getiriyordum Galatasaray'a. Serdar Bilgili ile görüştüm. Yıldırım Demirören futbol şube sorumlusuydu; "Alabilirsin, ama almazsan iyi olur. İyi oynar filan bizi topa tutarlar" dedi. Ben de benim için "Beşiktaş' bir tane dedim" ve Nouma'yı almadım. Beşiktaş ile dostça geçinmem gerekiyordu.

- Gökdeniz'i alacaktım. 24 saat ofisimde durdu, ama ben bir Rizeli olarak neden Trabzonsporluların ayağına kurşun sıkayım. Neden Galatasaray'a onca insanı düşman yapayım. Böyle düşünmem gerekiyordu.

- Dengeleri sağlamak adına Galatasaray'da oynayan futbolculara 100 bin dolar prim verirken, kadroya giremeyenlere 150 bin dolar veriyordum, onları bağrına basıyordum.

- Arda Turan için kaptanlık erken. Lincoln'e takım içinde yapılan ayrıcalıktan ise bazı futbolcuların kırıldığı gözüküyor.

- Bir ara Fatih Akyel Yıldırım Demirören'in yanına gitti ve görüştü. Yıldırım Demirören alacaktı ama ne dedim, "Almazsan memnun olurum". O da dedi ki "Galatasaray benim için bir tanedir" ve almadı. Bu işler böyle olur.

- Emre Belözoğlu'nun Galatasaray'a 1-Salih Bulgurlu 2-Adnan Sezgin 3-Ben kazandırdım. 10 milyardı, 500'e aldık. Arda Turan, Emre Belözoğlu bunlar bu kulüpte yetişmişler. Arda Turan para kazandırmadan giderse kırılırım.

- Necati'ye bir ara dedim ki, Konya maçı sonrası taraftarla tartışmıştı; "Taraftarlar takışma, giydiğin o formanın ne olduğunu bilmiyorsun. Sen 3-5 gol atıyorsun bir şeyler örtülüyor sanıyorsun ama Galatasaray'da futbolcular yaşantı şekliyle değer kazanır"

- Geçmişte Ankaraspor - Galatasaray maçında başkanla konuşuyordum. Hakketten Lincoln böyle devam etseydi gönderilecekti. Ama ne olduysa bir anda Lincoln başka oldu, kendine geldi.

- Daha hiçbir şey bitmedi. Sivasspor İstanbul'a gelecek. Bu köprünün altından çok sular geçecek. Bu akşam ile birlikte, Bülent Korkmaz ile birlikte Galatasaray'da yeni bir dönem açılacak. Herkese çok iş düşüyor. Galatasaray'ın bugün marşına basılacağı gün olacak. Gideceğim ben de 90 dakika bağıracağım.

Yukarı Alt