1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Party Buffer MC Ayrıntılı RehberPBMC Rehberi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

 1. NiNCaSu

  NiNCaSu olduser

  Kayıt:
  26 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.483
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  48
  Meslek:
  Keşke hep çocuk kalsak,kalplerimiz yerine dizlerim
  Şehir:
  Depresif CollaTeraL


  PBMC Rehberi


  Client / Login Sekmesi​

  * Botter's Heaven Giriş: Üyeliğinizi yazın, "Save data and autologin on startup"ı görünce "Login"e basın. Eğer login başarılıysa, "Status" "Logged in" diye görünecektir.

  * Data Kaydetme: Login olduktan sonra sağ üstte bulunan "Save Settings"e bastığınızdan emin olun. Save settingsin üstündeki Login olmuş karakterinizin kordinatlarıdır. Bu kutucuk size oyundaki kordinatlarınızı gösterir.

  * Buff yapma işlemini başlatma/durdurma: "Start buffing" başlatılır ve "Stop buffing"le durdurulur.

  * Client kontrolü:

  PBMC'ye Silkroad'ı göstermek için "Choose folder"a basın. Bu işlem sırasırda Silkroad'ı kurduğunuz yeri ve Silkroad'ın klasörünü doğru göstermelisiniz.
  "Start Client"e basarak PBMC'nin kendi loader'ı ile Silkroad'ı çalıştırabilirsiniz. Ek bir programa ihtiyaç yok.
  "Hide Client" butonu clienti arka planda çalıştırma fonksiyonuna sahiptir. Client arka planda çalışırken "Show client"e basarak clienti geri getirebilirsiniz. "Hide/Show Client" 2 ya da daha fazla client açıkken bellek kullanımı azaltmak için gerçekten güzel bir özelliktir.
  PBMC clientless modu da destekler. "Go Clientless" butonuyla clienti yok eder ama dc yemezsiniz. Birçok karakteri aynı anda bufflama özelliğiyle uçuk bir bilgisayara sahip olmak zorunda değilsiniz.
  Bu sekmedeki "Logout" butonuyla log-off olabilirsiniz.
  Clientless ve logout özellikleri "Yes" ve "No" olarak ek bir sorguya sahiptir.​
  Karakter Bu bölümde log-in olmuş karakterinle ilgili bilgileri görebilirsin.

  "Healing" Sekmesi​


  Bu sekmeyle ilgili bilmeniz gereken birşey:
  Silkroad'ın party programlaması yüzünden bütün yüzdeler %10 olarak girilmelidir (%10-%20-%30-%90-%100 gibi yani %91-%35 gibi küsuratlı olamaz).

  HP = PBMC'nin otomatik HP potu kullanması için % olarak bir değer girin, örneğin "70".
  Vigor = PBMC'nin otomatik vigor potu kullanması için % olarak bir değer girin, örneğin "50".
  MP = PBMC'nin otomatik MP potu kullanması için % olarak bir değer girin, örneğin "60".
  Universal Pill = Otomatik olarak bazı chinese bad statusları siler. Purification Pill = Otomatik olarak bazı european bad statusları siler.
  Pet HP = PBMC'nin otomatik olarak attack petinize HP potu kullanması için % olarak bir değer girin, örneğin "60".
  Horse HP = PBMC'nin otomatik olarak atınıza HP potu kullanması için % olarak bir değer girin, örneğin "60".
  HGP = PBMC'nin atack petinizi otomatik olarak doyurması için % olarak bir değer girin. %30'un üstünde bir değer girilmesi tavsiye edilir.
  Use skill when HP/PT HP % <: % olarak bir değer girin, örneğin "50" ve kutucuk aşağıya düştüğünde kullanılacak bir skill seçin. Bütün skilleri kullanabilirsiniz, örneğin bless, herhangi bir karakter için heal skilli ya da party için bir heal skilli.​

  Party Sekmesi


  * Party:

  Accept PT = Diğer oyunculardan gelen pt davetlerini otomatik olarak kabul eder.
  Invite PT = çevrenizdeki oyunculara pt atar.
  Only from list = Bu özellik sadece listede belirtilen isimlerden pt teklifi alır ya da gönderir. Bu fonksiyonu kullanmak için kişilerin adlarını girmelisiniz. "Plus sign(+)"a basarak ekleyebilir, "Minus sign(-)"a basarak silebilirsiniz.
  Party'nin şeklini şeçme:
  FFA / FFA = Exp Distribution / Item Distribution
  Share / FFA = Exp Share / Item Distribution
  FFA / Share = Exp Distribution / Item Share
  Share / Share = Exp Share / Item Share  Bufflar:  Chars to buff = Bu bufflamak için belirli kişileri seçer. Kullanıcının adını yazıp "Plus sign(+)"a basarak kişileri buff listesine ekleyebilirsiniz. Bir kişiyi sikmek içinse kişinin adını seçip "Minus sign(-)"a basmalısınız.
  Buffs for char = Bu kutucuk partydeki kişilere hangi buffların basılacağını seçer. Bu fonksiyonu kullanmak için "My Skills" kutucuğundaki "Refresh skills" butonuna basmalısınız. Sonra da bu buffların basılacağı kişileri "Chars to buff" listesinden seçmelisiniz ve istediğiniz kişilere istediğiniz skilleri eklemelisiniz. Önemli: Burada sadece tek bir kişiye basılacak buffları seçmelisiniz, bütün grup buffları "No Target" bölmesinden seçilebilir. Buna bir kaç skill hariçtir, örneğin bard'ın hız skilli.​

  Area Sekmesi


  Area:


  Sol kutucuk x kordinatı, sol kutucuk y kordinatı içindir. Kolayca "Get Position" butonuna basarak kordinatları alabileceğiniz gibi manuel olarak da girebilirsiniz. Y kordinatı kutucuğunun altındaki kutucuk range(menzil) kutucuğudur. Önemli: Bütün PBMC eylemleri ancak range(menzil) için belirlediğiniz değer çerçevesinde yapılabilir, örneğin lure yapmak istiyorsanız range(menzil)'i bütün lure alanını kapsayacak biçimde "so far(çok uzak)"a yükseltmesiniz.
  Get Position = Mevcut durumunuzu (x,y kordinatlarını) kasma yeri olarak seçer.
  Choose lurescript = Herhangi bir lurescript'i seçer ama önce lurescript yaratmalısınız.
  Start record = Kendi lurescriptinizi kaydetmeye başlar.
  Stop record = Kaydetmeyi bırakır.
  Save script = Kaydedilen lurescripti daha sonra da kullanmak için kaydeder.​


  Bufflar:

  Bu kutudan, karakterinizin kullanacağı tüm grup bufflarını silebilirsiniz veya ekleyebilirsiniz. Eğer karakteriniz Avrupalıysa, örneğin "Wizard/Cleric", "Holy recovery division", "Bless spell", "Holy spell", gibi skilleri bu sekmeye ekleyebilirsiniz... PMBC buffları kullanmadan önce ikincil silaha otomatik olarak geçer, buffları basar ardından tekrar kasmaya başlamak için ana silahı karakterinizin eline alır.
  Herhangi bir skill eklemek için önce "Refresh skills" tuşuna basın, skilleri seçin ve "Artı işaretine(+)" tıklayın. Listeden bir skilli silmek için de skillin adına tıklayıp "Eksi işaretine(-)" basmalısınız.


  Ekstra Sekme

  GM seçenekleri:


  # Yakında GM’nin spawn(ortaya çıkması) olması halinde disconnect(bağlantıyı koparma) olma = Eğer bir GM karakterinizin 30 metre veya daha yakın bir mesafesinde spawn olursa, otomatik olarak bağlantınız kopacaktır.
  GM’den mesaj geldiğinde disconnect olma = Bu fonksiyon, sizin GM’den gelen herhangi bir özel mesaj dahilinde bağlantınızı koparacaktır.
  # Diriltme:
  Diriltme özelliği harika bir özellik olup partinizdeki kişileri diriltmek için kullanılabilir. Farm karakterlerde seviye düşürmek için kullanılırsa cleric yapıdaki karakterler için ideal bir özelliktir. Yalnızca “Otomatik olarak bufflistesindeki karakterleri dirilt” kutucuğunu işaretleyip diriltme skilinizi (becerinizi) seçin, işe yarayacaktır.
  # Misc:
  Takip (Trace) = Bir oyuncuyu takip edebilirsiniz. Ölüp dirildiğiniz de bile karakteri takip etmeye devam edecektir, eğer PBMC karakteri görebiliyorsa. “Takip” kutucuğunu işaretleyin ve diğer kutucuğa “Karakterlerin ismini” yazın.
  Merkeze geri yürüyüş (Walkback to Center) = Eğer bu kutucuğu işaretlerseniz, Karakteriniz en son tüm buffları yaptıktan veya diriltmeden sonraki ayarladığınız koordinatlara koşacaktır. Bu fonksiyon Takip fonksiyonu ile uyumlu değildir, yani ya Takip edin ya da Geri yürüyün.
  Otomatik cezp ediş (Autolure) = Burada cezbinizi aktive edebilirsiniz (mob çekmek için). Bunun için bir lurescript yapmanız ve onu seçmeniz gerekiyor.
  Otomatik relog (Auto relog) = “Extra” kısmından “Otomatik relog” u aktive edin.
  Bağlantınız koptuktan birkaç dakika sonra otomatik loginin başlamasını istiyorsanız:
  PBMC’yi kapatın, “config.ini” dosyasını açın, ve şunlar için arayın:


  waitrelogin=true
  waitrelogintime=2ve


  ihtiyacınız olan şekilde değiştirin.
  Benim örneğim bağlantı kopunca 2 dakika sonra otomatik loginin başlaması yönünde.​

  Sohbet

  Bu sekme sizin tüm chat pencerenizin görünürken görünmesini sağlar, gizli veya clientless modda geçmişteki tüm sohbetinizi görebilmenizi sağlar, bağlantınız koptuysa ya da kopmadıysa.
  Sohbet fonksiyonu daha kullanışlı olması açısından ortada yer almaktadır, gizli ya da clientless modunda.
  Önemli: Eğer özel bir mesaj yaratmak istiyorsanız,PM kısmını seçip kutucuğu aşağıya çekmeniz gerek ve şunları yazmalısınız: "kullanıcı adı:mesaj", örnek striker:Slm Silkroad Online Halkı.Gibi  Veri Sekmesi


  Bu sekme haliyle verilerle ilgili, her modda gelen tüm hataları foruma göndererek yardım alabilirsiniz, ve eğer otomatik girişte her 15-20 saniyede bir cannot connect server due to traffic hatasını almazsanız, başka bir hata meydana gelmiştir, baştan girin, login olamazsınız.

  Değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın, sonra pişman olmayın, buffların tadını çıkarın.​   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.