Pardus tüm bireysel ve kurumsal çözümleri ile CeBIT Bilişim Eurasia’da.

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, bireysel ve kurumsal yeni sürüm işletim sistemleri ile CeBIT Bilişim Eurasia’da kullanıcıların karşısına çıkacak. CeBIT Bilişim Eurasia’daki TÜBİTAK standında kullanıcılar, Pardus’un geliştiricileri ve uzmanlarından bilgi de alabilecek.

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, CeBIT Bilişim Eurasia’daki TÜBİTAK standında tüm yeni sürüm işletim sistemleri kullanıcılarla buluşacak. 7-11 Ekim tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan ve CeBIT Eurasia Fuar'ındaki TÜBİTAK Standı'nda, bireysel ve kurumsal çözümleri tanıtmak için Pardus geliştirici ve uzmanları da yerini alacak.

İsteyenler, fuar alanında 6. Salon A10 adresinde bulunan TÜBİTAK standında, tüm bireysel kullanıcılar için daha hızlı, daha kaliteli ve yeni bir masaüstü deneyiminin kapılarını açan Pardus 2009.1 ve kurumsal kullanıcıların gereksinimlerini son derece hızlı ve düşük geliştirme maliyetleri ile karşılayan Pardus Kurumsal 2 hakkında her tür bilgiyi alabilecek ve Pardus işletim sistemlerini test edebilecek.

TÜBİTAK standında sergilencek ürünler arasında Pardus 2009.1, netbook’lar için özelleştirilmiş Pardus 2009, Pardus Kurumsal 2'nin PreAlfa sürümü, kurumsal pazara dönük çeşitli ince-istemci çözümleri, TÜBİTAK UEKAE'nin Pardus temelli güvenli e-posta çözümleri ve TÜBİTAK UEKAE'nin Pardus temelli çevrimdışı kriptolu USB belleği de yer alıyor.

Özgürlük ve düşük maliyet için Pardus

Pardus projesinin daha hızlı, daha kaliteli ve daha yeni bir masaüstü deneyimi sunan son sürümü Pardus 2009.1, ortalama bir bilgisayara 15 dakikada kurulabiliyor. Kurulum CD'sinde bir masaüstü kullanıcısının gereksinim duyacağı her türlü yazılımı bulunduran Pardus 2009.1, bilgisayar teknolojileri hakkında temel bilgiye sahip olan ve kişisel bilgisayarlarını klasik ihtiyaçları için kullanabilen tüm kullanıcıları hedefliyor.

Pardus Kurumsal çözüm ailesinin en yeni üyesi Pardus Kurumsal 2 ise Pardus ekibi tarafından kurumsal kullanıcıların özel istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirildi. Geniş bir kullanıcı tabanına sahip, güvenirliği ve kararlığı sahada birçok kez denenmiş olan Pardus masaüstü ve sunucu bileşenlerini taban alan Kurumsal 2, kurumsal kullanıcıların gereksinimlerini son derece hızlı ve düşük geliştirme maliyetleri ile karşılıyor. Farklı büyüklük ve yapıdaki kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen Pardus Kurumsal 2, birçok yenilik ve avantajı da beraberinde getiriyor.

Yukarı Alt