1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Paradan Atatürk resimini kaldırın teklifi


 1. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)
  Sivil anayasa taslağı hazırlanırken Başbakan’a, Maliye bakanına ve Merkez Başkanına Anavatanlı bir isimden çok ilginç bir mektup gönderildi.
  Paradan Atatürk resimini kaldırın teklifi
  27 Ağustos 2007 14:44


  AK Parti iktidarı sivil anayasa taslağı üzerinde çalışmalarını sürdürürken,
  Ankara’dan Başkan R.Tayyip Erdoğan’a, Maliye Bakanı Kemal unakıtan’a ve Merkez Başkanı Durmuş Yılmaz’a mektup yazan Anavatan Partisi Ankara eski İl Başkanı Muharrem Soğuksu, mektubunda;Türkiye’de gayri meşru ve ahlakdışı işlerin hızla yayıldığına dikkat çekerek,Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının bulunduğu paralarında bu ahlakdışı işlerde kullanıldığına işaret edip, mektubunda şu görüşleri aktardı.

  “ Ata’nın resminin bulunduğu paraların böyle pis işlerde kullanılması kanıma dokunuyor, hazmedemiyorum. Ayrıca bunu Ata’mıza hakaret sayıyorum. Atatürk’ün manevi şahsiyeti ve Türk parası böyle mi korunuyor?
  Elbetteki bunun kontrolü zordur. Ama bu rezalete acilen dur denilmesi için gerekli girişimlerde bulunmanızı rica ediyorum.
  En azından, gayri meşru ve ahlak dışı işlerde, uyuşturucu ticaretin de kullananlara cezalarının dışında Atatürk’e hakaretten ve Türk parasını koruma ve kollama kanununa muhalefetten ayrı bir ceza verilmeli.

  Veya bu rezaletler karşısında gerekirse Atamızın resminin paralardan koruma amaçlı düşüncesiyle çıkartılması uygun olabilir.

  Tabi ki bu iyi duyguların işleve konulmasında bir çok art niyetli gruplar, bu tavrı istismar edip anti-propaganda yapacağı muhakkaktır.

  Ama Atatürk’ü gerçekten sevenlerin, gün geçtikçe çoğalan bu hayasızlıkların önüne geçilmesi için yapılacak hareketi destekleyecekleri inancı içerisindeyim ve olmalıdır da.

  Bu duygu ve düşüncelerimi göz ardı etmeyeceğinize inanıyor, saygılarımı sunuyorum.”


  Kod:
  Bırılerı ısmının duyulması ıcın senı malzeme yaptı Atam ne zararı oldu Atamın bu ulkeye neden kaldırıyosunuz bır dusunun onun gerıye servetını bıraktıgı cocugu bıle yok onun cocugu ulkesı vatanı Türkiye idi yakında Anıtkabırıde kaldırırsınız sız
  :cry: