1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Papaz ; Üstsüz Güneşlenenlere Savaş Açtı


 1. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  fft17_mf156917.Jpe

  ‘Kadınların plajda göğüslerini sergilemesi yasaklanmalı’ diyen papaz kökenli politikacının yasa önerisi tepki çekti

  Yaz mevsimini yaşayan Avustralyalılar, muhafazakâr bir milletvekili tarafından verilen ve New South Wales eyaletinde kadınların üstsüz güneşlenmesinin yasaklanmasını öngören yasa teklifini tartışıyor.
  Aynı zamanda Hıristiyan din adamı olan, muhafazakâr milletvekili Papaz Fred Nile’ın ülkenin en büyük kenti Sidney’in yer aldığı New South Wales eyaletinin ünlü plajlarında çıplak güneşlenmeyle ilgili yasayı daha sıkı hale getirecek teklifi, kilit politikacılardan da destek buldu.
  Nile, “Yasa açık olmalı. Kadınların plajlarda göğüslerini sergilemesi yasaklanmalı” derken, merkez-sol hükümetin milletvekillerinden Paul Gibson da Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, yaz tatili sırasında ailelerin plajlarda üstsüz kadınları istemediklerini söyledi. 1960’lardan beri sahillerde üstsüz güneşlenmeyi sürdüren Avustralyalıların önemli bir kısmı ise, radyo kanallarında yasa teklifine tepkilerini dile getirdi. Avustralya’nın tropik Queensland eyaleti hariç, diğer tüm eyaletlerinde çıplaklara ait yasal özel plajlar da bulunuyor.