Kayıt
21 Temmuz 2008
Mesajlar
16.750
Beğeniler
0
Şehir
Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
fft17_mf156917.Jpe


‘Kadınların plajda göğüslerini sergilemesi yasaklanmalı’ diyen papaz kökenli politikacının yasa önerisi tepki çekti

Yaz mevsimini yaşayan Avustralyalılar, muhafazakâr bir milletvekili tarafından verilen ve New South Wales eyaletinde kadınların üstsüz güneşlenmesinin yasaklanmasını öngören yasa teklifini tartışıyor.
Aynı zamanda Hıristiyan din adamı olan, muhafazakâr milletvekili Papaz Fred Nile’ın ülkenin en büyük kenti Sidney’in yer aldığı New South Wales eyaletinin ünlü plajlarında çıplak güneşlenmeyle ilgili yasayı daha sıkı hale getirecek teklifi, kilit politikacılardan da destek buldu.
Nile, “Yasa açık olmalı. Kadınların plajlarda göğüslerini sergilemesi yasaklanmalı” derken, merkez-sol hükümetin milletvekillerinden Paul Gibson da Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, yaz tatili sırasında ailelerin plajlarda üstsüz kadınları istemediklerini söyledi. 1960’lardan beri sahillerde üstsüz güneşlenmeyi sürdüren Avustralyalıların önemli bir kısmı ise, radyo kanallarında yasa teklifine tepkilerini dile getirdi. Avustralya’nın tropik Queensland eyaleti hariç, diğer tüm eyaletlerinde çıplaklara ait yasal özel plajlar da bulunuyor.
 
Yukarı Alt