1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Papa: Müslüman Türkiye AB'ye katılmamalı


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Guardian, Wikileaks'in yayımladığı son belgelerde, "Papa 16. Benediktus'un Müslüman Türkiye'nin AB dışında tutulmasını istediğinin" ortaya çıktığını yazdı.

  [​IMG]

  İngiliz Guardian gazetesi, Wikileaks'in ABD Dışişleri Bakanlığı yazışmalarıyla ilgili gizli belgelerini yayımlayan basın kuruluşları arasında yer alıyor. Gazetenin bugünkü sayısında yer verdiği son belgelerden birine göre, "Papa, Vatikan'daki Türkiye'nin AB'ye katılımıyla ilgili büyüyen karşıtlığın sorumlusu..."

  Gazete, 2004 yılında Joseph Ratzinger'in (Papa 16. Benediktus) papa olmadan önce, Vatikan'ın konuya ilişkin tarafsız olmasına karşın, Müslüman bir ülkenin AB'ye katılımına karşı çıktığını söylediğini bildirdi.

  Vatikan'daki Yabancı Devletlerle İlişkiler Sekretaryası Müsteşarı Piskopos Pietro Parolin'in, Amerikalı diplomatlara Ratzinger'in yorumunun kendi yorumu olduğunu, Vatikan'ın resmi görüşünü yansıtmadığını söylediğinin ortaya çıktığı kaydedildi. Guardian'ın haberinde, "Amerikalı diplomat, Ratzinger'in Müslüman bir ülkeyi AB'ye almanın, Avrupa'nın Hristiyan kurumlarını zayıflatacağına inandığını kaydediyor" denildi.

  2006'DA FİKRİ DEĞİŞTİ

  Ancak 2006 yılına gelindiğinde, artık papa olan Ratzinger'in görüşlerinde değişiklik olduğuna dikkati çeken gazete, Papa'nın Amerikalı diplomatlara, "Vatikan katılıma açıktır ve Türkiye'nin Avrupa'daki yerini almak için AB'nin Kopenhag kriterlerini karşılaması gerekmektedir" dediği aktarıldı.

  Gazete, Papa 16. Benediktus'un Wikileaks'in yayımladığı belgede yer alan şu ifadelerine de yer verdi: "Korkulardan biri, Türkiye'nin dini özgürlükler konusunda gerekli ilerlemeyi yapmadan AB'ye girmesidir. Parolin, AB üyelerinin ve ABD'nin bu konularda Türk hükümetine baskı yapacağında ısrar ediyor."

  'AMERİKA LOBİ YAPTI'

  Gizli belgelerin ayrıca, Amerikan hükümetinin Roma ve Ankara'da Türkiye'nin AB üyeliği için lobi yaptığını ortaya koyduğunu yazan Guardian, 2006 yılındaki belgenin şu ifadeyle sonlandığını kaydetti:

  "Üst düzey bir Amerikalı yetkilinin Vatikan'ı ziyaret ederek, Türkiye ve entegrasyon konusunda olumlu bir mesaj için daha fazlasının yapılmasında Vatikan'ı teşvik etmesini umuyoruz."

  Guardian 2009'da ise ABD Başkanı Barack Obama'ya, "AB üyesi olmayan Vatikan'ın Türkiye'nin üyeliğini onaylama ya da reddetme rolü olmadığı, Vatikan'ın Türkiye'nin AB'ye üye olmadan AB ile özel bir ilişki geliştirmesini tercih edebileceği" konusunda bilgi verildiğini kaydetti.

  Bunlara kalsa Türkiye'deki müslüman insanlar Hıristiyan olmadan AB'ye giremez diyeceklerde, o g.t yok onlarda o kadar makara: summer2:
   
 2. Lord_Rise

  Lord_Rise rank8

  Kayıt:
  27 Kasım 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ulan bizde mallık neden gireceğizki ab ye :D osmanlı zamanında tüm devletler bizim himayemiz altına girmek için uğraşıyorlardı.
   
 3. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bizim himayemiz altına değil bizden kurtulmak istiyorlardı ve koskoca osmanlıyı içten ve dıştan tehtitlerle çökertmeyi başardılar. Şimdi asıl yapmamız gereken eskiden ders alıp aynı hataları tekrarlamamak. :coffee:
   
 4. Rebellen

  Rebellen rank8

  Kayıt:
  13 Eylül 2010
  Mesajlar:
  4.065
  Beğenilen Mesajlar:
  16
  Ödül Puanları:
  38

  şu herifi varya bulsam atomlarına kadar ayıracam töbe töbe ... Tamam başka dinlere de saygı duyarım ama bu herife hiç bişi duymam.
   
 5. Lemus

  Lemus  

  Kayıt:
  18 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.500
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Camiden Sola Dön,İtfaiyenin Karşısı

  Bizim Kore Mahallesine Gelse Görür AB yi :)
   
 6. RiqueLme

  RiqueLme Bilgiliyim

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.821
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Attacking right midfielder

  kurtulmak istiyorlardı diyorsunda
  Osmanlı imparatorluğu dünya haritasının 3/1 ini almışkenki aklıma geldi de hangi ülkede
  Osmanlı'ların konustugu dili zorunlu hale getirdi ?
  hangi ülkeyi sömürge haline getirdi ?
  hangi ülkenin yapısıyla oynadı ?

  şimdi afrika kıtasındaki ülkelerde fransızca bilmeyeni işe almıyorlar. ingilizler ayrı birşey zaten
  bence binpişman olmuşlardır ama eşek niğde yolunda oldugundan peşinden gidiyorlar işte.
  elimde olsa Kanuni Sultan Süleyman devrinde yaşamayı isterdim.
  ßenim için Osmanlı Torunu olmak onurdur.

  Özet.
  Deveyi diken insanı