PAOK'ta Niang korkusu
Alex'in müthiş bir yetenek olduğunu ifade eden Yunan ekibinin teknik direktörü Dermitzakis, “Niang'ın bize karşı oynayacak olması ise iyi olmadı” dedi.

PAOK’un göreve yeni gelen genç teknik direktörü Pavlos Dermitzakis de tıpkı Aykut Kocaman gibi ilk kez büyük bir kulüpte hocalık yapmanın heyecanını yaşıyor. Temmuz ayı içerisinde göreve getirilip, Başkan Zagorakis ile anlaşamayınca gönderilen İtalyan Maria Beretta’nın ardından işbaşı yapan 39 yaşındaki çalıştırıcı, Selanik’teki karşılaşmada gol yememenin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

‘Deneyimli bir Avrupa ekibi’

Söz şimdi Dermitzakis’te: “Çok güçlü bir rakibe karşı çok zor maçlar oynayacağımızı biliyoruz. Fenerbahçe’nin kötü olduğuna katılmıyorum. Sonuçta çok deneyimli, Avrupa’nın bilinen ekiplerinden birine karşı mücadele edeceğiz. Ayrıca transfere çok para harcayan bir takım var karşımızda. Doğal olarak bunun karşılığını almak isteyecekler. Biz, Fenerbahçe’yi onlar da bizi çok iyi tanıyor. Sahada müthiş bir mücadele olmasını bekliyorum. Çünkü iki takım da Şampiyonlar Ligi ön elemesinden geliyor ve elenmeye tahammülleri yok. Fenerbahçe’den bir oyuncu söylemek gerekirse ilk sıraya Alex’i koyarım. Müthiş bir yetenek. Ayrıca yeni gelen Niang da süper bir forvet. Bize karşı oynayacak olması pek iyi olmadı.”

‘Aykut Kocaman’ı tanıyorum’

Aykut Kocaman’ı tanıyorum. Ben de onunla aynı sıkıntıları yaşıyorum. Büyük bir kulüpte genç bir hoca olmak kolay değil. Kocaman’ın oyun felsefesini biliyorum ve beğeniyorum. Onun takımına karşı mücadele etmek çok ilginç olacak. Böylesine maçlar öncesinde matematiksel olarak bir şey söylemek çok zor. Ancak buradaki maçı gol yemeden kazanırsak büyük avantaj yakalayacağımızı düşünüyorum. Futbolda tabii ki hiçbir şeyin garantisi yok, ama 1-0’lık skor bile bizi gruplara taşımak için yeterli olabilir.”

‘Buradan geldik’

Dermitzakis ile stattaki ofisinde görüştük. Röportaj sırasında arka planda tam olarak görünmeyen bir fotoğraf dikkatimizi çekti. Fotoğraf çekilirken hoca, o kartonları kaldırdı ve çerçevede İstanbul’un panoromik görüntüsünün yer aldığı Ayasofya Camisi odaklı bir fotoğraf olduğu görüldü. Dermitzakis eliyle “Biz işte buradan geldik” diyerek özellikle onun önünde fotoğraf çektirmek istedi.​

Fanatik ^^

Açıkası Niang'ın daha ilk maçta çokta iyi oynayabileceğini sanmıyorum. Sonuçta daha yeni geldi ve takıma alışması ,adapte olması gerekiyor.

Yukarı Alt