1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Palantis Oyun Rehberi


 1. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul
  [​IMG]

  1. PALANTİS NEDİR ?

  Palantis online olarak birden fazla oyuncu ile aynı anda oynanabilen ücretsiz bir metin tabanlı online role-play ve strateji oyunudur. Palantis, üzerinde var olabilme çabası sürdürülen fantastik dünyanın ismidir. Palantiste savaş diğer online oyunlardan ayrılan en belirgin özelliklerdendir. Klasik online oyunlardaki savaş sisteminden farklı olarak ünitelerinizin nasıl savunma yapacağını belirlemek üzere saf sistemi ve 6 turlu savaş sistemi bulunmaktadır.

  Palantiste ortak amaç güden oyuncuların bir araya gelerek oluşturduğu guildler oyuncuların inisiyatifinde kurularak aynı amaçla hareket eden gruplar oluşturulabilir. Tüm bu birlikteliğin yanı sıra isterseniz bir birey olarak oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

  Palantis dünyasında bir (1) gün reel zaman içindeki bir (1) saate eşittir. Palantis dünyasında 7 ay bulunmaktadır ve her ay 24 günden oluşmaktadır.
  Palantis dünyasındaki aylar: Ocak, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Ağustos Ekim ve Aralık tır.
  Bu aylardan Haziran, Ağustos, Ekim Hasat Ayları olarak bilinen özel aylardır.
  Ayrıca her ayın sabit 4 - 8 - 12 - 16 - 20 - 24 . balıkçıların balıklarını şehrinize getirdiği zamanlardır.

  Herkes oyuna eşit şartlarda ve 1. Çağdan başlar. 1. Çağda bulunan oyuncular savaşamazlar, Guildlere katılamazlar, Pazar alanını ise 30 reel gün boyunca kullanabilirler. Oyunu öğrenme aşamasında bulunan oyuncular için bu eşitlik bir çok fayda sağlamaktadır.

  Palantiste her yeni dönemde oyuncular, ülkelerine 4 kere çağ atlatarak 5. Çağa kadar çıkarabilirler. Her çağ için yapabileceğiniz yeni binalar, gelişimler, ünite türleri bulunmaktadır.

  Palantiste bulunan önemli özelliklerden birisi Palantis Şehir Hayatı başlığı altında bulunan Şehir Meydanı'dır. Palantiste bulunduğunuz saat içerisinde yapmak istediğiniz işlemleri yaptıktan sonra gün geçişini beklerken bu bölüme girerek oyundaki diğer oyuncular ile iletişim kurabilirsiniz. Oyun hakkında bilgi alabilir, arkadaşlık kurabilir, kurulmuş olan guildler varsa bunlara katılabilirsiniz.


  2. ANA SAYFA

  [​IMG]

  Palantis dünyasına Email adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Oyuna Giriş linkine tıklayarak palantis ana sayfanıza erişirsiniz. Palantis ana sayfanızda Orta üst menüde ülkenizle ve ünite ilgili bilgilerinize rahatlıkla erişebileceğiniz veriler bulunmaktadır.
  Bu bilgilere isterseniz, istediğiniz bölümü tek olarak yada tamamını açarak ve sabitleyerek ulaşabilir yada belli bir zaman sonra kendi kendine kapanmasını saglayabilirsiniz.

  [​IMG]

  Üstteki bar menüden anasayfa mesajlarınıza foruma ve rehbere kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.Yeni mesaj aldığınızda yada şehrinize dogru yola çıkmış ordular olduğunda ise "Saldırı var" seklinde bir uyarı alacak ve renk değişimleri ile uyarılacaksınız.Hemen yan tarafında ise Palantis tarihi, koruma durumunuz,hasat ayları bilgilerinin oldugu hareketli bir yazı ile bilgilendirileceksiniz.

  [​IMG]
  Sol üst menüde ise bir sonraki palantis gününe kaç dakika kaldığını gösteren bir zaman sayacı, koordinatınız, bölge adınız, ırkınız ve kullanıcı adınızın olduğu bir menü bulunmaktadır. Bu menüde bulunduğunuz palantis tarihi ve madalyalarda yer almaktadır.
  Madalyalar kullanıcıların palantis oyununda ne kadar süredir yer aldığını gösteren palantis çağlarına özel prestij göstergesi sembollerdir.
  Oyunun versiyonu ve online kullanıcı sayısı bilgileri de yine bu bölümden takip edilebilir.

  [​IMG]

  Hammadde değişim oranları,hammaddelerinizin varsayılan değerleri dışında bunlara bonus olarak eklenen değerlerin yüzdesel olarak etkilerini belirtir. Bu bonus değerlerin nerelerden geldiğini görmek için detayları göster butonuna basarak inceleyebilirsiniz. Hammadde bonuslarını oluşturan etkiler : Irk etkisi, Çağ etkisi, Mutluluk etkisi, Populasyon etkisi, Büyü etkisi, Koloni, Bilge ve Premium etkisidir. Populasyon etkisi genel olarak negatif etki eder ve populasyonunuz arttıkça hammadde gelirleriniz düşmeye başlar.

  [​IMG]
  Hammadde bilgilerinizin hemen altında eğer varsa ordunuz ve konumu belirtilir.
  Ordunuzun dizilimine bakmak için ordu adının olduğu çubuğa tıklamanız yeterlidir. Ayrıca bu bölümde ordunuzu savasa yolladıysanız konumunu sehre varmasına ne kadar kaldıgını atk def bilgilerini ayni zamanda size doğru gelen düşman ordularıda görebilirsiniz.Ordunuzun hemen altında Savaş haberleri yer alır. Bu kısımda sehrinize dogru gelen orduların haberleri ve savas raporlarınız listelenir. Casus Operasyon haberlerinde ise gönderdiğiniz casusların elde ettiği bilgileri görebilirsiniz.Son bölümde Şehir haberleri yer almaktadır. Şehrinizle ilgili her olayı bu bölümden takip edebilirsiniz.Haberlerin hepsini listeyebilir yada kısıtlayabilir veya silebilirsiniz. Eğer bir guilde üye iseniz bu bölümün hemen altında Guild bayrağı ve guild liderinin üyeler için yazdığı haber ve duyurular mevcut olacaktır.  Daha fazla bilgi için resmi sitesine girin. Bu da güzel bir oyuna benziyor.
  http://www.palantis.com


   
 2. Poker Face

  Poker Face Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.269
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Süper oyun bu.Hemen üye oldum ama msnmi başka biri kullanıyormuş ne hikmetse ^^