morfeux demiş ki:
fake diyorum kanımca ....deccalin fotorafını cekileceğini sanmıyorum.. Rolling Eyes
Çekilebilir çünkü o bir canlı senin benim gibi insan tek farkı şekli ve güçleri . allah hepimizin yardımcısı olsun hiç bi toplum ona takılıpda kendini felakete sürüklemez inşllh!

Ya Deccal Diye Birşey Yok, Bunların Hepsi Hikaye. Neden Böyle Hikayeler Yazıldığınıda Kafası Çalışanlar Biliyor Zaten..

Deccal, İsa'nın ikinci kez yeryüzene gelmesinden önce insanlığı kötülüğe ve imansızlığa yönelteceğine inanılan hükümdar.

İslam literatüründe kıyametten önceki son dönem olan ahir zaman'da Deccal’ın ortaya çıkacağı ile ilgili hadisler mevcuttur. Ancak bu konuda bir ayetin bile bulunmaması ilginçtir. Bu konudaki hadislerin peygamber döneminden sonra, İslam'a geçen Yahudi ve Hristiyanlarca oluşturulduğu düşünülse de güvenilir islam alimlerince bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü ehli sünnet alimleri`nin titizlikle oluşturduğu hadis kitaplarında da deccal ile ilgili bir çok hadis vardır. Yahudi ve Hıristiyanlarca uydurulduğu düşüncesine gelince, islam alimleri`nin bildirdiklerine göre deccal bu dinlerin peygamberleri tarafından da bildirimiştir. Yani her peygamber deccal hakkında ümmetini uyarmıştır. Eski Ahit ve Yeni Ahit'de benzer bir varlıktan bahsedilmektedir (Anti-Mesih, Anti-Christ).

Deccal'den önce 32 adet küçük deccalin geleceği, İslâm'da hadislerde zikredilir. Bu kişiler, Deccal'in hilâfına ancak yöresel etkileri olacaktır. Bütün deccallerin ortak özelliği, "tek gözünün kör" olması, yâni dünyâyı görmesi, maddî açıdan durumu düzelteceği, fakat dînî konularda gerileme getireceğidir. İnsanların inancını kendine "taptırarak", kendini kurtarıcı olarak göstererek ve kendisine "inanmayanları" tâkip edip öldürerek bozacaklardır.

666 sayısının kendisiyle bağlantısı bahsedilir. ibranice 666, www harflerine denk geldiği için türkiye' de bu olay, dabbe adlı filmde işlenmiştir. (internet olarak görülmesi) bir eşekle dünyayı gezip milleti kandırmaya çalışacağı ve büyük kitleleri kandıracağı söylenir. kızıl saçlı ve tek gözlü olan deccalin iki kaşının ortasında 'kefere' (kafir) yazar.

ünlü felsefeci wilhelm friedrich nietzsche' nin 'isa- karşıtı' olarak dilimize çevrilen kitabının adıdır. (der antichrist) -- ancak öbür gündür benim olan. kimileri öldükten sonra doğar-- harry potter' ın son kitabında harry isimli karakterin ölümü göze alıp önce ölmesi ardından ölmediğini fark edip zafere ulaşması üzerine yapılan kurgu; kitap ile rose croix tarikatının alakası olup olmadığını kimi insanlara düşündürmüştür

Not:Deccal Gerçektir.Araştırsın İnanmayanlar !

ALINTIDIR....!

pfffffff

Aileden
Deccal gercektir arkadaslar fakat o dunyaya indiginde bilinki tek bir musluman bile kalmamis veya islam dini tamamen yok olma asamasina girmis demektir.Bizler Muslumaniz bu dademektirki deccal meccal yok :lolmuch:

deccal deil ama garip bişi yılan bebek falan oldu maymun bebek tek göz nie olmasın Confused güçleri hikaye ama suratı dogru olabilir

benım bildiğime göre deccal gerçek ve deccal geldiği zamanda müslümanlarda olacak ama müslümanlarında bir kurtarıcısı olacak.
kurtarıcı olarak kimin gönderileceğini unuttum ama dinsel bir sitede okumuşdum.
ama şunu söyliyeyim iman eden inanan ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmuş insanlar ne deccaldan korkarlar nede şeytandan.inananlar bir tek Allah dan korkar.
onun için eğer inanıyorsanız ve Ellahdülillah müslümanım diyorsanız bir tek Allah dan korkun gerisi vızzzzzzz...

geçekmi acaba???? ama ordaki resmine bakınca baya bi ürktüm sanki ordan bişey bana bakıyodu gibiydi

kıyamet kopmadan önce böyle bir varlığın dünyaya geleceğini biliyorum,bu varlıık dünya ya geldiğinde Allah'ın varlığına inanlar ile inanmayanlar arasında bir savaş çıkacak müslümanlar arasından bir lider bu savaşı kazanmamızı sağlıyacak diye biliyorum....

fake. ve deccalın fotosu cekılemez bence ve cekilse bıle sımdı adam o kadar yakından nah ceker o fotoyu hapısanedekıler tırsıomusta adam burnunun dıbıne gırıpmı cekıcek guldurmeyın :lol: saol ?!!!!!!...

kufur ıcın ozur :twisted:

2x2-5 demiş ki:
Ya Deccal Diye Birşey Yok, Bunların Hepsi Hikaye. Neden Böyle Hikayeler Yazıldığınıda Kafası Çalışanlar Biliyor Zaten..
yanlıs hatırlamıosam kuran-i kerim de yazıodu eger ole ıse sen daha mı ıyı bıleceksin! oldie oldie oldie

Yukarı Alt