Store'da strateji oyunları ararken karşıma çıktı. Strateji kategorisinin trendlerinde ikinci sırada görünce ve Türk yapımı olduğunu anlayınca hemen indirdim. 63 mb kadar bir oyun zaten. Daha yeni çıkmış ama muhtemelen hızlı büyüyecek gibi duruyor. Çünkü çok basit bir mantık üzerine kurulu ve oyuncuyu yormayan bir strateji oyunu oluşturmuşlar. Yani en azından başlarda basit gelmişti. Karşıma oyunu biraz daha iyi bilen kişiler çıkmaya başlayınca, oyunun ufak çaplı bir satranç maçına dönüştüğünü gördüm. Her hamlenin bir önemi var ve rakibinin hamlesini de tahmin etmen gerekiyor. Böyle anlatınca karışık gelmiş olabilir.

Önce bir tanıtım videosu bırakayım size:

Oyunun olayı aslında şu; iki tarafın toplamda 100 enerjisi var ve 9 karelik bir alan içerisinde oynanıyor. Aynı anda rakibinle karşılıklı olarak tahmini bir enerji gönderiyorsun. Rakibinden fazla enerji gönderen kişi ortadaki mavi taşı 1 kare ileri ittiriyor. Sonuna kadar götürürsen kazanıyorsun. Ama bunu yaparken de enerjini bitirmemen lazım. Karşıya kadar götüremeden enerjini bitirirsen kaybedersin. Taşın kimin tarafına daha yakın olması önemli değil. (Başlarda ben öyle sanmıştım da) İşin en güzel yanı belirlediğin tek bir strateji ile sürekli kazanma ihtimalin yok. Karşındaki bunu fark eden iyi bir oyuncuysa anında durumu lehine çevirebiliyor. Boşuna "en fazla enerji değil taktiksel enerji" dememişler yapanlar. Oynadıkça daha iyi anladım. En iyisi strateji konusunu siz oynayarak test edin. Ben de yeniyim henüz. :)

İndirme linki:
https://obez.app.link/lu6tJ85ywQ

Biraz abarttını düşünüdüm ama sırf türk oyunu dedin diye indirdim. Hala oynuyorum acayip hırs yaptm oyunda. Hele son anda kazanacakken kaybediyorum bazen sinir ediyor beni ama bi strateji buldum şimdi daha kaybetmedim. güzel paylaşım sagol:D

Oyunu ben de denedim. Mobil oyun sevmem aslında ama türk oyunu diye bi bakayım dedim. biraz daha geliştirilmesi lazım ama mantığı cidden Cinkokarbonun dediği gibi basit ve güzel. Ekleşelim arkadaşlar rakip tanımıyorum şuan hehehehe benim isim aynı royal salut

Yukarı Alt