1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Özbek işadamından rekor teklif


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  Alişer Usmanov'a ait internet yatırım şirketi, Facebook'un yüzde 2'si için 300 milyon dolar önerdi.

  - Resim Silinmiş.

  Özbek asıllı Rus oligark Alişer Usmanov'a ait Digital Sky Technologies(DTS) internet yatırım şirketi Facebook'a 300-350 milyon dolarlık yatırım teklifinde bulundu. Usmanov'un sadece yüzde 2'lik hisse için bu rakamı teklif ettiği kaydediliyor. İşadamının yüzde 2'si için 350 milyon dolar teklif etmesi Facebook'un değerini de bir anda 18 milyar dolara yükseltti.

  Wall Street Journal'ın yaptığı haberde Digital Sky Technologies internet yatırım şirketi Facebook'un hisselerin sermayesini 10 milyar dolar değerinde olduğunu varsayarak, 200 milyon dolarlık öncelikli hissesini satın alma teklifinde bulundu. İki yıl önce Microsoft'un Facebook'a 15 milyar dolar paha biçilmesi ise çok abartılı rakam olarak nitelendirilmişti.

  Gazetenin DST'ye yakın kaynaklarda aldığı bilgiye göre Facebook'ta yapılacak yatırım konuşulmuş, ancak sonuç ile ilgili her hangi bir bilgi verilmedi. DTS'den de görüşmeler ile ilgili yorum yapmayı reddetti. Alişer Usmanova ait olan DST yatırım şirketi ayrıca Rusya'da yoğun şekilde ziyaret edilen Mail.ru, Odnoklassniki.ru ve Vkontakte.ru sitelerin hisselerinin bir kısmına sahip
  .
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017