Sa arklar Ben SilkroadOnline yi bırakıyorum NEdeni

Aldığım Harçlığı Ona veriyom Ne kızla gezebiliyom nede arkla Aldığım 1haftalık harçlık belki bazı arklar için para sayılmas çünkü çok komik rakamlar

ikincisi LİSEYE BAŞLIYOM DERSLERİ SIKI tutmam lazım ztn ben herkes gibi değilim sağ ayağım protez(ENGELLİ) ondan her işte çalışamam ondan masabaşı mesleği lazım ondan onun için okumalıyım VE iyi olmak zorunda derslerim AMA tek SOrun Sro Onun için Bırakcam

üçüncüsü ise Rüyamda sro kapanıyodu JOYMAX şirketi İflas ediyodu BEnde ÇOOK korktum Bi gün SRO KAPANIRSA BİTERİM Ondan

Peki BEn bu sroyu nasıl bırakcam AYNI UYUŞTURUCU GİBİ OYNAMASSAN DELİRİYORUM ONDAN KENDİME HAKİM OLAMIYORUM YARDIM

Kardeşim gerçekten geleceğin için bence bırak sroyu bende Anadolu Lisesinde okuyorum bu yaz bitti mi bırakıcam mecbur ki Öss sınavı geldi

Ben bıraktım be bu zor olmadı.Hatta çok basit sadece başka şeylerle uğraşıcan belli bi zaman.. sonra zaten hatırlamassın bile..Charın kalsın ara sıra girer pvp yaparsın ..

Ps: Kendimi kontrol edebiliyorum o yüzden yine başlıcam sro ya xD

ilk yapman gereken karakterini ucuz pahalı sat, elinde sro ile ilgili hiçbir şey kalmasın.
Sonra bilgisayarından sro sil, kaldır. yükleme CD'lerini kır, birine ver.
Kendini bilgisayar başında farklı işler yapmaya yönlendir. Mesela ilerleyen zamanlarda sana lazım olacak programları araştır,öğrenmeye bak. AutoCad , Photoshop vb çok yönlü programlara merak sar.
Etrafındaki sro oynayan arkadaşlarından da rica et,senin yanında sro muhabbeti yapmasınlar.Ya da onlardan uzak dur.

Harçlığını üstüne başına kıyafetler almak için harca. Engeline takılma,dışarı çık gez,eğlen.

Silkroad seni eve hapsetmiştir,kendimden biliyorum.Köy yerinde gezip dolaşacak mekanım olmadığı için genelde pc başındayım. İmkanım olsa hiç bakmam, koyar bota gezerim.
Silkroad'a kendini kaptırmamak esastır.Kaptırınca sömürür seni.

A.T.P demiş ki:
ilk yapman gereken karakterini ucuz pahalı sat, elinde sro ile ilgili hiçbir şey kalmasın.
Kendini bilgisayar başında farklı işler yapmaya yönlendir. Mesela ilerleyen zamanlarda sana lazım olacak programları araştır,öğrenmeye bak. AutoCad , Photoshop vb çok yönlü programlara merak sar.
Etrafındaki sro oynayan arkadaşlarından da rica et,senin yanında sro muhabbeti yapmasınlar.Ya da onlardan uzak dur.

Harçlığını üstüne başına kıyafetler almak için harca. Engeline takılma,dışarı çık gez,eğlen.

Silkroad seni eve hapsetmiştir,kendimden biliyorum.Köy yerinde gezip dolaşacak mekanım olmadığı için genelde pc başındayım. İmkanım olsa hiç bakmam, koyar bota gezerim.

öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
unutma engelli olan sadece vücudun.Beynin ya da ruhun değil.ve insan beynini kullanarak tüm olayların üstesinden gelebilir.bu beynini köreltecek ve engelli hale getirecek şeylerden biridir sro.
bırakma kararı vermen çok güzel gerçekten.A.T.P'nin dedigi gibi çeşitli programlarla vakit geçirebilirsin.
tabi bilgini ve becerini geliştirecek olanlarla..

tabi ki bilgisayara çok baglı kalmazsan çok iyi olur.sosyal faaliyetlerde aktif rol oyna.dışarı çık..sadece çıkmış olmak için bile olsa çık..çevrendeki insanları izle..markettekileri,sokaktakileri,bankta oturanları..
emin ol sana çok ilginç gelecek insanları izlemek :)

hayat bu..sadece eglenmene bak.bir daha gelinir mi bilinmez..gerekirse üstüne başına birşey al gerekirse annene veya babana ya da kardeşine ufak bir sürpriz yap hediye alarak..kızlarla da gez,toz farketmez..yeter ki eve hapsetme kendini :)

Geçmiş olsun dileklerimle hayattan sakın kopma + sroyu bırakıp derslerine yönlendir kendini sroyla ilgili birşey bile kalmasın hayatında bilgisayara bile fazla verme yani kendini o kadar çok verme sadece yardımcı programları öğrenmeye çalış 8)

Misproject

Buralıyım
A.T.P demiş ki:

aynen katılıyorum arkadaşa mesela counter yükle onu oyna ya da ne bilim age off oyna online olan bütün oyunlar bence bağımlılık yapıyo
ama bir nfs de filan alıyon oyunu 1 hafta da bitiriyon sonra açıp bakmıyon bile

geçmiş olsun öncelikle

bak kardeşim yaşıtız bende liseye başlıcam bu sene sana tavsiyem sro yu birden bırakma önünde daha 1 ay günde 10 saat oynuosan(misal) bi kaç gün sora 8 e indir sora 6-4-2 derken bırakırsın direk bırakırsan çok zorluk çekersin kendimden biliyorum geçen sene direk bırakmıştım ilk 1 ay srosuz olmuodu :thumbsup:

Kendini inandırman gerek.Yoksa ne charını satsan ne pcyi kaldırsan hiçbir işe yaramaz genede oynarsın.Silkroad gerçekten bağımlılık yapan bir oyun.

Bence dedikleriniz çok saçma :) oyunu bırakamıyorum bağımlılık yapıyor filan demek çok saçma neden derseniz siz oyunu bırakmak isteseniz anında bırakabilirsiniz ama bırakmak istemediğiniz için yapamıyosunuz.Bence boşu boşuna böyle konular açmayın

arkadaşlar bence irade meselesi ben srodan önce ko oynuordum oda bağımlılık yapmıştı bana sosyal hayatıma etkisini fark edince carımı makul bir fiyata satıp pc parcası aldım fakat gel zaman git zaman yazın iş olmadığı içn vakit gecirmek içn gecen sene bu oyuna başladım ve okul zamanları ara veriyorum bırakmıyorum sizde deneyin
okul zamanı yapacağınız şey şu [tam gün okul içn] saat 4de eve geldin 5:30a kadar oturdun cips fila yiyip televizyon izledin 6 da dersin başına gectin 7:30a kadar tekrarını yazarak yaptın ssonra 11e kadar vakit kalıor ister pc oyna ister televizyon izle
eğer dersleri kurtaramayacak haldeysen oyunu pcden silip 3.sınav sonuna kadar kesinlikle girmeyeceksin zaten ilk hafta sorun yaşarsın gerisi kolay gecer altarnatif olarak dota oynayabilirsin bağımlılık yapmaz ve zevklidir

Bir online oyunu bırakmak o kadar zor değil bana göre ko oynuyordum 2 yıl falan oynadım baya bi bağımlılık yapmıştı evde oynayamasam bile internet caeye gidip mutlaka oynuyordum ko oynamak için sabah 7 de kalkıyordum ama sonra ne oldu ko ile ilgili herşeyi sildim sro yu da aynı şekilde bıraktım ama şimdi ecsro oynuyorum :D

Yukarı Alt