1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Oyun pazarının devleri Türkiye'de buluşuyor


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Online Oyun Pazarı'nda dünyada ve Avrupa'da lider konumda bulunan şirketler 'Bilişim'09 kapsamında buluşacak.

  ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi, Online Oyun Pazarı'nda dünyada ve Avrupa'da lider konumda bulunan şirketleri, Bilişim'09 kapsamında bir araya getirecek.

  Oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanındaki girişimci faaliyetlerin teşvik edilmesi ve mevcut fikirlerin ticarileşmesini hedefleyen ''ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (METUTECH-ATOM)'', Rixos Grand Ankara Hotel'de yapılacak Bilişim'09 kapsamında 19 Kasım Perşembe günü oturumlar ve birebir toplantılar yapacak.

  Bu kapsamda, Online Oyun Pazarı'nda, dünyada ve Avrupa'da lider konumda bulunan şirketler bir araya gelecek.

  Ayrıca, ''Online Oyun Ödeme ve Türkiye Pazarının Tercihleri'' ile ilgili GfK Türkiye'nin (Pazar araştırmaları konusunda faaliyet gösteren araştırma kuruluşu) araştırma sonuçları ilk defa kamuoyu ile basın önünde paylaşılacak.

  Katılımcılar Türkiye Bilişim Derneği'nin düzenlediği Bilişim09'un devam ettiği 3 gün boyunca stantta METUTECH-ATOM ortaklarının sunduğu yeni ürün ve fırsatlar hakkında bilgi alabilecek.

  Ayrıca, genç geliştiricilerin merkezde geliştirdikleri oyun ve animasyon görsellerini izleme ve girişimcilerle birebir görüşme imkanı sunulacak.

  Toplantı ve oturumlara katılacak Türkiye ve dünyanın önde gelen online oyun şirketleri ve ilgili kurumlar şunlar:

  ''Adotomi, Gamigo, Noktacom, TTNET, Astrum Online, Gate2Shop, Onoq Games, Tucoola, Bigpoint, Geosys, Pixofun-GDY Pixel, Turkcell, CPMStar, GGC, RTL Interactive, Üyelikal, Digitouch, gPotato-Gala Net, Schulte Lawyers, Xuqa, Dreamlegion-Ceiprime, ICO Partners, Seti Yapım-Free2Play, YD Yazılım, Ebit, Intel, Simsoft, Yoğurt Teknolojileri, Game Cafe Services, Joygame, Sponsorpay, True Games, Gameforge, K2 Network, Superonline, Gamester, Koch Media, Telekom İletişim Başkanlığı, Gamesultan, Mikro Ödeme, Travian Games.''