Server adlarının nerden geldiğine bakın

Birçoğunuz merak etmişsinizdir. Bu garip isimlerin nerden bulunduklarını bende sizin için bunu araştırdım umarım beğenirsiniz…

Apollo(New) = Apollon, Yunan Mitolojisi’nde müziğin, sanatların ve şiirin tanrısıdır. Ayrıca kehanet yapan, bilici tanrıdır. Zeus ve Leto'nun oğlu, Artemis'in ikiz kardeşidir.
- Resim Silinmiş.​
( Apollon )​
Iris(New) = Yunan mitolojisinde bir tanrı kendi çevirmelerime göre gökkuşağının tanrısı ayrıca tanrıların habercisidir.
- Resim Silinmiş.​
( Iris )​
Phoenix(New) = Simurg veya bir diğer ismiyle Zümrüdü Anka efsanevi bir kuştur. Pers Mitolojisinde kaynaklı olsa da zamanla diğer Doğu mitoloji ve efsanelerinde de yer edinmiştir. Zaman zaman sadece Anka kuşu olarak da anıldığı olmuştur. Türk mitolojisinde karşılığı Kerkes kuşu (Toğrul)'dur.
- Resim Silinmiş.​
(Phoenix)​
Gaia(New) = Gaia veya Gaea, Yunan mitolojisinde yeryüzünü simgeleyen, arzın cisimlenmiş hali olan tanrıçadır. Bir ana tanrıça, doğa ana olan ve diğer tanrıların kendisinden türediği Gaia'ya özellikle ilk zamanlarda tüm Yunanistan'da tapınılsa da, zaman içinde tanrıçanın konumu değişmiş, ona olan ilgi azalmıştır.
- Resim Silinmiş.​
(Gaia)​
Neptune = Poseidon diğer adıyla Neptunus Yunan Mitolojisi'nde denizler, depremler ve atlar tanrısı. Kronos ile Rheia’nın oğlu. Zeus ile Hades’in kardeşi. Roma Mitolojisi’nde Neptunus olarak bilinir .Ayrıca bir gezegen ismidir . Gezegenin rengi mavi olduğundan adına Neptün verilmiştir .
- Resim Silinmiş.​
(Neptune)​
Uranus = Yunan Mitolojisi’nde, Gaia 'nın hem oğlu hem de kocasıdır ve bilinen en eski tanrıdır. Yunan tanrılarının atasıdır.
- Resim Silinmiş.​
(Uranus)​
Saturn = Yunan Mitolojisi’nde tarım tanrısı olarak bilinir . Asıl adı Saturnus’dur .
- Resim Silinmiş.​
(Saturn)​
Mercury = Mercury bir diğer adıyla Hermes ,Zeus ve Maia'nın oğludur. Zeus'un habercisidir. Tanrıların en kurnazı sayılır. Tanrıların en hızlısıdır. Bir de büyülü değnek taşır.
- Resim Silinmiş.​
(Mercury)​
Hercules = Yunan Mitolojisi’nde Herakles , Roma Mitolojisi'nde Herkül, Zeus ile Miken kralının kızı Alkmene'nin oğludur. Kadına aşık olan Zeus ona kocası kılığında yaklaşmıştır. Herakles'in Zeus'un çocuğu olduğunu anlayan Hera onunla sürekli uğraşmış ve ölümüne neden olmuştur.
- Resim Silinmiş.​
(Hercules)​
Zeus = Zeus bir diğer adıyla Jupiter , eski Yunan Mitolojisi'nde Olympos dağının tek sahibidir. Şimşek, kartal ve meşe ağacı Zeus'un simgeleridir. Gökyüzünün, şimşek ve gökgürültülerinin tanrısıdır.
- Resim Silinmiş.​
(Zeus)​
Alexander = İskender veya III. Aleksander , M.Ö. 336 - M.Ö. 323 yılları arasında Makedonya kralı ve tarihteki en büyük imparatoru. Makedonya kralı II. Filip'in oğlu. Ayrıca Türkçe kaynaklarda Büyük İskender olarak da bilinir.Gelmiş geçmiş en büyük askeri dehalardan biridir.Kimilerine göre en büyük askeri dehadır.
- Resim Silinmiş.​
(Alexander)​
Eldorado = El Dorado , Güney Amerikalı bir kabile reisinin vücüduna altın tozu dökerek göldeki ritüel yıkanmalarının yarattığı bir efsanedir.
- Resim Silinmiş.​
(Eldorado)​
Rome = Adından da anlaşılacağı üzere bildiğimiz Roma :D ama Antik Roma …
- Resim Silinmiş.​
(Rome)​
Babel = Babil, Mezopotamya 'da, adını aldığı Babil kenti etrafında kurulmuş, Sümer ve Akad topraklarını kapsayan eski bir imparatorluktur .
- Resim Silinmiş.​
(Babel)​
Olympus =Olympus, Eski Yunan Mitolojisi'nde tanrıların oturduğu kabul edilen ve 2919 m. yükseklikle Yunanistan'ın en yüksek zirvesini oluşturan Teselya bölgesindeki dağ ,
- Resim Silinmiş.​
(Olympus)​
Greece = Antik Yunanistan, bugünkü Yunanistan toprakları ile çevresinde yaşayan toplumların kurduğu devlet ve uygarlıkların M.Ö. 756 ile M.Ö. 146 tarihleri arasındaki dönemine verilen addır.
- Resim Silinmiş.​
(Greece)​
Oasis = Vaha , çöllerin içerisinde yer alan ve çöl koşullarından izole olmuş, genellikle su ve bitki içeren bölgeleri tanımlamakta kullanılan coğrafya terimidir. Vaha kelimesi Arapça kökenlidir. Kelimenin İngilizcesi olan oasis kelimesi Yunanca'dan gelir .
- Resim Silinmiş.​
(Oasis)​
Troy = Troya , Homeros tarafından yazıldığı sanılan iki manzum destandan biri olan İlyada'da bahsi geçen Troya savaşının geçtiği antik kent. Antik İda Dağı'nın bugünkü adıyla Kaz Dağı’nın eteklerinde, Çanakkale il sınırları içinde yer alır.
- Resim Silinmiş.​
(Troy)​
Xian = Xi'an ya da Şian Çin'de bir şehir. Kent Çin'nin eski başkentidir.
- Resim Silinmiş.​
(Xian)​
Titan(New) = Titanlar, Yunan Mitolojisine göre efsanevi Altın Çağ'da dünyayı yönetmiş olan güçlü tanrı ırkıdır.
- Resim Silinmiş.​
(Titan)​
Ares(New) = Ares, Yunan Mitolojisi’nde Zeus ve Hera'nın oğludur. Savaş tanrısıdır. Roma mitolojisinde adı Mars'tır. Akbaba ve köpek kutsal hayvanlarıdır.
- Resim Silinmiş.​
(Ares)​
Eos(New) = Eos Yunan Mitolojisi’nde, şafak tanrıçasıdır. Helios 'un kız kardeşidir. Hergün okyanustan kanatlı dört adet atın çektiği arabasıyla çıkarak Helios'un önünden göğe yükselir ve onun yolunu açar.
- Resim Silinmiş.​
(Eos)​
Hera(New) =Yunan Mitolojisi’nde Zeus'un eşi ve ablası olan tanrıçadır. Babası Titanlardan Kronus, annesi Rheia’dır. Olympos tanrıları arasında kraliçe vasfına sahiptir ve Evlilik Kraliçesi olarak anılır.
- Resim Silinmiş.​
(Hera)​
Pluto = Pluto bir diğer adıyla Hades , Yunan mitolojisinde ölülere hükmeden yeraltı tanrısıdır. Zeus'un kardeşidir. İnananlarının ölüm sayısını artırmak için delice uğraşan, açgözlü bir tanrıdır. Diyarın girişini üç kafalı şeytani bir köpek olan Cerberus korur.
- Resim Silinmiş.​
(Hades)​
Venus = Aphrodite Yunan Mitolojisi’nde aşk ve güzellik tanrıçası . Roma Mitolojisi’ndeki ismi Venüs'tür.
- Resim Silinmiş.​
(Venus)​
Mars = Mars, Roma Mitolojisi’ndeki savaş tanrısıdır. Juna ile ya Jüpiter ya da sihirli bir çiçeğin oğludur. Yunan Mitolojisi’ndeki Ares’in dengidir.
- Resim Silinmiş.​
(Mars)​
Odin = Odin, İskandinav Mitolojisi’nde ve paganizminde en büyük tanrıdır.
- Resim Silinmiş.​
(Odin)​
Poseidon = Roma Mitolojisi’ndeki Neptün ile denktir.
- Resim Silinmiş.​
(Poseidon)​
Persia = Eski İran Devletleri yani Sasaniler ve Ahemeniş Devleti kapsayan coğrafi bölgedir.
- Resim Silinmiş.​
(Persia)​
Pasific = Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika ve Asya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu. İsmini İspanya krallığı adına Dünya'yı dolaşan Portekizli denizci Ferdinand Magellan vermiştir. Magellan, günler süren zorlu ve fırtınalı şartlar altında adını verdiği Macellan Boğazı 'ndan geçip bu okyanusa açıldığında, fırtınaların dinmesinden ve kendisini sakin suların karşılamasından dolayı Portekizcede "sakin" anlamına gelen "Pasifico" kelimesinden yola çıkarak bu ismi vermiştir.
- Resim Silinmiş.​
(Pasific)​
Sparta =M.Ö. yüzyılda kurulan Sparta Uygarlığı Dorlar’ın Mora yarımadasını da kapsayan istilaları neticesinde kurulmuştur.Lakonya Parget ve Parnon dağları arasında kurulduğunda Lakonya'nın eski halkı tam bir mutluluk ve huzur içinde yaşamaktaydı. Bu bölgede aynı zamanda Miken Uygarlığının merkezi olan Amycle de yer almaktaydı.
- Resim Silinmiş.​
(Sparta)​
Redsea = Kızıldeniz, Afrika ile Asya arasında yer alan, Hint Okyanusuna 'na bağlı bir denizdir.
- Resim Silinmiş.​
(Redsea)​
Tibet = Tibet Orta Asya 'da Tibet Halkının anavatanı olan bölge. Ortalama 4.900 metrelik yükseltisiyle "Dünyanın Çatısı" diye tanınır. Kuzeyinde Çin'in uygur özerk bölgesi ve Qinghai Doğusunda sichuan Güneyinde Hindistan, Nepal ve Bhutan vardır. Başkenti Lhasa'dır.
- Resim Silinmiş.​
(Tibet)​
Alps = Alpler, Orta Avrupa'da yer alan büyük dağ silsilesi. İsviçre, Kuzey İtalya ve Fransa'nın pek çok bölümünde görülür. Avusturya 'nın hemen hemen hepsini kaplar ve Almanya'nın güneyinde önemli yer tutar.
- Resim Silinmiş.​
(Alps)​
Venice = Venedik, Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik Denizi kıyılarında, İtalya 'ya bağlı ada şehir. Karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanır. Yaklaşık 118 adacık üzerine kuruludur. Venedik'te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur.Kısacası Eskişehir’in daha çok dere olan yeri. Ee bir Eskişehirli olarak gurur duyuyo tabi insan :D:D:D:P Bakın sol taraftaki resim Venedik sağ taraftaki ise Eskişehir arada fark var mı bir bakın. Hatta Eskişehir daha güzel diyenler bile olacaktır.
- Resim Silinmiş.​
(Venice)​
- Resim Silinmiş.​
(Eskişehir)​
Athens = Atina , Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir. Eski Yunan medeniyetinin de merkeziydi. Etrafı tepelerle çevrilidir ve yalnız batı kısmı açıktır. İskelesi olan Pireye 7 kilometre uzaklıktadır. İsmi, koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir.
- Resim Silinmiş.​
(Athens)​
Aege = Aege serverinde oynayan arkadaşlar kusura bakmayın aege yi çok aradım ama bulamadım artık kusura bakmayın hakkınızı da helal edin.​

Arkadaşlar gördüğünüz üzere çoğu Yunan Mitolojisi'nden kısacası hepsi saçmalık ama olsun genede her güzelin bi kusuru vardır. Silkroad'ımızında kusuru bu maalesef. Resimlerin müstehcen olmaması için elimden geleni yaptım ama ben napıyım adamların giyinik bi resmi yok ki :mrgreen: :mrgreen: bunu için çok fazla uğraştım umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.Başka forumlarda yayınlanacak olursa lütfen alıntı denilsin emeğe saygı lütfen

ALINTI DEİLDİR ALIN TERİDİR !!! Bİ YORUMU ÇOK GÖRMEYİN !! :thumbsup:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ehh biraz ama XL için değer yha ama en çok şuna içim yanıyo 3 gün uğraştım bi kişi de gelip yorum yazmıyo sizler çok saolun yorum yazdığınız için

yunan mitelojisinden bişey cakmam ondan yarısının ne oldugunu anlayamadım...
ama yinede güzel yapmısın saol paylastıgın için

yunan mitelojisinden bişey cakmam ondan yarısının ne oldugunu anlayamadım...
ama yinede güzel yapmısın saol paylastıgın için

açıkladım hepsini ama dediğim gibi saçmasapan şeyler ben oluştururken bişeyler anlar gibi oldum ama kısacası saçmalık ayrıca herkese teşekkür ediyorum ilginizden dolayı :mrgreen: :D

bunlara yakın tahminlerim vardı çok sabit kalınmış serverlarda
teşekkürler

Tebrikler Güzel Bir Paylaşım Ama Ben Bunu Daha Önce Bir Yerde Okudum . Eğer Alıntıysa Boş Yere Alıntı Değildir Yazma..
Ama Gerçekten Sen Yaptıysan Güzel Olmuş..

ImmorTaLGoD demiş ki:
Tebrikler Güzel Bir Paylaşım Ama Ben Bunu Daha Önce Bir Yerde Okudum . Eğer Alıntıysa Boş Yere Alıntı Değildir Yazma..
tamm sen yinede saolda eğer inanmıyosan çalışma aşamasındaki hallerini verebilirim ayrıca senin o okuduğun yer alıntı yapmıştır belki :wink1:

degerbekir demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
tamm sen yinede saolda eğer inanmıyosan çalışma aşamasındaki hallerini verebilirim ayrıca senin o okuduğun yer alıntı yapmıştır belki :wink1:
hem bide senin o alıntı dediğin adama baktım hem resimsiz hemde serverlerin yarısından çoğunun ne anlama geldiği yok yani bulamamış ama ben bunun için 3 gün uğraştım ve adamın bulduklarının da benimkilerle alakası yok bi kelimesi bile tutmuyo (mantık olarak aynı ama )

bazıları öyle ama hepsini yapınca öyle olmuyo maalesef :D mesela bazıları için 2 saat uğraştım bazılarını yabancı kaynaklardan buldum türkçeye çevirmeye çalıştım :D yorumlar için tşkler

Yukarı Alt