Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.644
Beğeniler
3
Şehir
İstanbul
Övünmek gibi olmasın...
Timsah'ın transfer çalışmalarını yürüten yöneticisi Mesut Mestan gurur dolu: “Sezon öncesi çok oyuncumuz istendi, telefonlarımız susmadı. Kadroyu korumak da güçtür. Biz güçlü olduğumuzu gösterdik”“Gelirlerimiz arttı ama çarçur edecek değiliz. Geçen sene olduğu gibi para hovardalığı yapmadan önemli isimleri aldık”

“İlk üç hafta sonunda bu sezon da iyi işler yaptığımızı gösterdik. Bursaspor her zaman zirvenin takımı olacaktır”


Bursaspor’da Başkan İbrahim Yazıcı ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la birlikte transfer çalışmalarını yürütün futbol şube sorumlusu Mesut Mestan dün önemli açıklamalarda bulundu. Bu sezon öncesi birçok futbolcuları için teklif aldıklarını söyleyen Mestan, “Telefonlarımız susmadı. Ancak biz oyuncu satmak istemedik. Kadroyu korumak da güçtür. Biz güçlü olduğumuzu gösterdik” dedi. Şampiyonlar Ligi’nde kendilerini başarıya ulaştıracak kadroyu oluşturduklarını vurgulayan Mestan, “Zor bir süreçti, zaman zaman stresli günler yaşadık, ama bugün mutluyuz. İyi transferler yaptık. İlk üç maçtan galip ayrılarak bunu gösterdik. Avrupa’da da zorlu bir gruba düştük. Biz zoru başarıyoruz. Bursaspor’un tarihinde ilkleri yaşatıyoruz. Umarım Avrupa’da da devamı gelir” ifadelerini kullandı.

‘Dengeleri bozmadık’

Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacakları için gelirlerinde artış olduğunu da sözlerine ekleyen Mesut Mestan, “Ancak kulübün bu gelirlerini çarçur edecek değiliz. Geçen seneki transfer politikamızın aynısını koruyoruz. Nasıl dengeleri bozmadıysak, bu yıl da koruduk. Bonservis vermemeye dikkat ettik. Bursaspor’un geleceğini ipotek altına almadık, para hovardalığı yapmadık. Bursaspor’un tesadüfen buralarda olmadığını zaten hepimiz biliyoruz. Bursaspor her zaman zirvenin takımı olacaktır” açıklamasını yaptı.

Svensson siftah yaptı!

‘Son şampiyon’un yeni transferi Gustav Svensson dün Yeşil-Beyazlılar’la ilk idmanına çıktı. Takım arkadaşlarıyla tanışan İsveçli yıldız, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la da kısa bir süre konuştuktan sonra antrenmanı yarıda bıraktı. Sakat Turgay, izinli İvankov ve milli takımda olan Sercan’la Ömer’in katılmadığı idmanda talihsiz bir an yaşandı. Stepanov, Mustafa ile girdiği mücadelede aldığı darbe sonucu sakatlandı. İdmanı yarıda bırakan Sırp yıldızın durumunun bugün netleşeceği açıklandı.​
 
Yukarı Alt