İstediği puanları alanları tebrik ederim.Benim gibi 2010 Öss'ye gireceklerin de şimdiden başı sağolsun :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hmzsnmz demiş ki:
extraloob demiş ki:
benim kuzende 330-340 alıyormuş, makina müh. istediği için tercihlerimiz sadece mak. müh. bölümleri olacak il sorun değil puanı yeten en uygun ile yerleşmeyi hayal ediyor.
Hayırlısı olur inş Okan Abi kuzen için yanlız 330-340 dediğin aralık çok geniş abi ^^ xD xD

Benimkini de belirtmişler yukarıda işte. Bilgisayar Teknolojileri Öğretmenliği bölümü tercih edeceğim Şehir nere gelirse ^^ Meslek hakkında bilgisi olanlar bana pm den ulaşabilirler :thumbsup:

Şöyle diyeyim o vakit 263 olmuş okul puanı eklenince 70 gelir diyor 332-334 gibi birşey tahmin ediliyor :P

extraloob demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
extraloob demiş ki:
benim kuzende 330-340 alıyormuş, makina müh. istediği için tercihlerimiz sadece mak. müh. bölümleri olacak il sorun değil puanı yeten en uygun ile yerleşmeyi hayal ediyor.
Hayırlısı olur inş Okan Abi kuzen için yanlız 330-340 dediğin aralık çok geniş abi ^^ xD xD

Benimkini de belirtmişler yukarıda işte. Bilgisayar Teknolojileri Öğretmenliği bölümü tercih edeceğim Şehir nere gelirse ^^ Meslek hakkında bilgisi olanlar bana pm den ulaşabilirler :thumbsup:

Şöyle diyeyim o vakit 263 olmuş okul puanı eklenince 70 gelir diyor 332-334 gibi birşey tahmin ediliyor :P
Hah oldu şimdi abi ^^ :mrgreen:

extraloob demiş ki:
Puanı yeten değil,sıralaması yeten olacak.Bu bir puan sınavı değil,sıralama sınavı. :)
Bir de sonuçlar belli işte daha ne tahmin ediliyor? xD

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
unforgotten demiş ki:
extraloob demiş ki:
Puanı yeten değil,sıralaması yeten olacak.Bu bir puan sınavı değil,sıralama sınavı. :)

şaka gibisin yaa harbiden, üzülüyorum bu zihniyetteki insanlara, o yüzden ösym'ye tc kimlik no yazınca karşına bilmem kaç puan aldın yazıyorlar di mi kuzum ?

Mak müh de kararlımı yani puan güzel daha güzel yerlere gidebilir ... yani makina mühendisliğinden başka bişi istemiyomu ...

unforgotten demiş ki:
extraloob demiş ki:
Sıralamayı belirlemek için puana ihtiyaç var.
Senin sıranı puanın belirler.
Puandan sonra sıralamana bakarsın ki eğer iyi puan yaptıysan iyi de bi sıralamada yer sahibi olursun.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Lev Trocki demiş ki:
Mak müh de kararlımı yani puan güzel daha güzel yerlere gidebilir ... yani makina mühendisliğinden başka bişi istemiyomu ...

mak. müh. takmış eniştenin fabrikası var zati oraya mak.müh. olarak başlamak istiyor 8)

o zaman tamam. Problem yok ... Uludağ (edit) üniversitesine tutma ihtimali var işallah gider.
gerci bu puanla Çoğu makina tutarda ...

extraloob demiş ki:
screamadle mi?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yok canım o ünivde okuyor zati, bu yeni en genç kuzenimiz ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
eskiden burada modtu ama öss derdine düştü garibim artık ünive başlayınca manager olarak başlar herhalde :P

Bu bir sıralama sınavıdır kim ne derse desin sıralama ile üniversiteler öğrenci alır. Bu forumun yaş ortalaması -15 olduğu için anlamamanız çok normal, pardon...

unforgotten demiş ki:
Bu bir sıralama sınavıdır kim ne derse desin sıralama ile üniversiteler öğrenci alır. Bu forumun yaş ortalaması -15 olduğu için anlamamanız çok normal, pardon...
Biraz üslubuna dikkat edersen postlarında daha hoş olacak bence :wink1: Bu sınav ne başlıbaşına bir puan ne de başlıbaşına sıralama sınavıdır. Yerleşmeler sıralamaya göre olsa da o sıralamayı elde etmek için yeterli puanı alman gerekmekte. Yani puan & sıralama ayrı ayrı düşünemezsiniz :thumbsup: Başta girer puanını alırsın , sonra puanına göre sıralanırsın tercihini yapar üniversitene gidersin ^^

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
HeYeCaN_YoK demiş ki:
keskinguven demiş ki:
OKS sınavındamı yabtın :):):) 275 ham puan + 91 okul puanı = 366 Puan Ünideyim En sonunda Diğer arkadaşlarda inş puanlarını alırlar.
okuldan nasıl 91 puan geliyor 8O
En fazla 80 okul puanı beyler bu arada 347 toplam puanı olan biri odtü tutarmı?

Yukarı Alt