Merhabalar,

Dün Osmanlı Cumhuriyeti filmine gittim. Henüz bu filme gitmeden önce haliyle internetten girip araştırdım neyin nesidir, nedir diye. Yorumlar oldukça kötüydü 5-6/10 civarı idi puanlamasıda. E eksik kalmayalım gidelim dedim^^ Komedi filmi olmadığını yorumlardan az çok anladım ki ben komedi bekliyordum ilk filmi gördüğümden bu yana.

Gelelim film hakkında yorumlara;

Film duygusallık ve birazda siyasi olmuş. Birazda mizah yok değil. Filmde yeri gelicek çok duygulanacaksınız. Yeri gelecek yüzünüzde tebessüm oluşacak. Filme sanatsal olarak bakarsam çok harika bir yapım olmuş 8.5/10 verebilirim. Lakin konusuna daha objektif bakarsam işte ozaman 2/10 benden zor çıkar. Osmanlı İmparatorluğunu çok küçültmüşler, sanki savunmasız aciz bir imparatorluk gidiyor 100 yaşında ki amerikanın elinde kukla oluyor. Koskoca padişaha ne durumlara düşüyor. Tamamen Atatürk lehine bir film olmuş. Daha doğrusu taraflı. Biraz daha tarafsız olup atalarımız olan Osmanlı bu kadar aşağılanmasa idi çok daha hoş olurdu. Filmin eleştirilecek çok yanı var. Neyse daha fazla anlatmayayım filmi izlemeyenler üzerinde kötü etki bırakmasın.

Son olarak bu filme gidin derim, Arog'a 9/10 veriyor isem bunada 8.5/10 veririm. İzlenmesi gereken ve bir o kadarda ardından eleştirilmesi gereken bir film :wink1:

Ps: Sakın Ata Demirer oynuyor komedi izlemeye gidecez gibi ön yargı ile filme gitmeyin. Hayal kırıklığına uğrar filminden birşey anlamadığınız gibi boşa zaman harcamış olursunuz. Biraz Siyasi birazda vatan, millet duygularınızı yanınıza alında gidin ^^

Saygılar,

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
bu tatlı topic için çok teşekkürler canımcım ilk fırsatta bende gideceğim bakalım nasılmış.

Ps : off canım 2009 yılının en sanatseveri olacaksın ben halen 4 filme gideceğim sen çatır çatır hepsine gittin.

extraloob demiş ki:
bu tatlı topic için çok teşekkürler canımcım ilk fırsatta bende gideceğim bakalım nasılmış.

Ps : off canım 2009 yılının en sanatseveri olacaksın ben halen 4 filme gideceğim sen çatır çatır hepsine gittin.
off Bombayı 1 aya patlatıyorum, Ticari ortalık kurucaz :wink1: İpucunun baş harfi Sanat... ^^

extraloob demiş ki:

Yok yahu titus ile yarışacağım bu konuda :P
Bana görede mutlaka izlenmesi gerekn bir film aşırı espri içerikli değil aldığım yorumlara göre gülmek için gitmedim zati varsayım üzerine yapılmış bir film çok da harika olmuş en çok cezbeden tarafı son sahnede Ata Demirer'in o cümleleri söylemesiydi.

En güldüğüm kısım : '' Padişahımın Prada'ları nerede ?! ''

En gurulanıp ağlamaklı olduğum yer : Filmin sonu ''Keşke bir kahraman çıksaydıda Geldikleri gibi giderler deseydi''

Yukarı Alt