Ortalık karıştı!
Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp'in sözlerine başkan Aziz Yıldırım cevap verdi. Kutlualp'in sözleri ağır oldu.

"Anelka, Hooijdonk gibi oldu satalım" Fenerbahçe, eski yönetici Hakan Bilal Kutlaulp bu sözü Aziz Yıldırım'ın söylediğini öne sürünce, Şekip Mosturoğlu tarafından yalanlandı. "Şekip bey hemen atlamamalıydı" diyen Kutlaulp'e ise Aziz Yıldırım'dan cevap geldi. Sazı bir kez daha eline alan Kutlualp, bu kez ağır konuştu.

Başkan Yıldırım, "Kutlualp, 17 Ekim 2005 tarihinde istifa etmiştir. Anelka ile yollarımız ise 28 Ağustos 2006'da ayrılmıştır. Kutlualp, oyuncunun ayrılış sürecinde bulunmamıştır. Hal böyleyken bu sürece dair televizyonda asılsız iddialarda bulunmasının art niyetten başka bir izahı olamaz" dedi.

YILDIRIM YALAN SÖYLÜYOR
Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp ise sarı-lacivertlilerin eski oyuncusu Anelka'nın Fenerbahçe'den ayrılması sırasında yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarına yanıt veren kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın doğruları söylemediğini savundu.

ANELKA İLE BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER
Kutlualp, Aziz Yıldırım'ın öncelikle, Anelka ile birbirlerinin üzerine yürüyüp, tartaklamalara varacak kadar yaşanan skandaldan bahsetmesini isteyerek, ''Bunun canlı şahitleri var. Bir tanesi eski idari menajer Volkan Ballı'dır. Fakat hiçbir zaman için Fenerbahçe taraftarına doğru konuşmadığı için, bunu da inkar edeceğinden eminim. Maalesef Fenerbahçe Kulübü'nün başında doğru konuşmayan, gerçekleri işine geldiği gibi saptıran bir başkanımız bulunmaktadır'' dedi.

Hakan Bilal Kutlualp, Anelka'nın transferinde yaşananları ise şöyle anlattı:

''Tabii ki bir kulübün oyuncu transferlerini yönetim kurulu birlikte yapar. Ben Anelka'nın transferi için defalarca yurt dışına gittim ve yaptığım pazarlıkların notları bile hala bugün elimde bulunmaktadır. Yurt dışından Aziz Yıldırım'ı aradığım dönemlerde, yanındaki yönetici arkadaşları dahil, telefonda bana desteklerini belirtmişlerdi ve oyuncuyu Türkiye'ye getirdiğimin sabahı Aziz Yıldırım beni telefonla arayarak, 'Hakan çok büyük iş başardın' dediğinde, 'Estağfurullah başkanım, sayenizde' dediğim zaman 'Kolay iş değil, bu kadar mütevazı olma, herkes yapamaz' dedi bana. Ama bakıyorum ki bugün yalan konuşuyor. Gerçekleri saptırmak için de insanları televizyon kameralarına çıkma arzusuyla veya Fenerbahçe'nin başına kendi şahsi menfaatleri için gelmek istemeleriyle suçluyor.

FENERBAHÇE'YE KENDİ YAPTIĞIMIZ VİLLALARI SATMAYACAĞIZ
Şunu kamuoyu iyi bilsin ki, biz Fenerbahçe'nin başına gelirsek, hiçbir ihaleyi Fenerbahçe yüzünden almayacağımız gibi, Fenerbahçe'ye kendi yaptığımız villaları satmayacağız. Hiçbir yanlış ve illegal işimize de Fenerbahçe'yi kalkan yapmayacağız, bazılarının yaptığı gibi. Marka değerinden bahsedenler, kulübü Deloitte tarafından denetlenmiş süsü verip Fenerbahçe'nin 14 bin 300 kongre üyesini ve taraftarı aldatarak, Fenerbahçe marka değerine en büyük zararı verdiklerinin farkında değiller mi?''

AZİZ YILDIRIM'DAN CEVAP GELDİ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, eski futbolcuları Nicolas Anelka'nın kulüpten ayrılışıyla ilgili eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp'ın iddialarına yanıt verdi.

Yıldırım, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, Kutlualp'in medyada yer alabilmek, kendisini TV ekranlarında, gazete sayfalarında görmek ve gösterebilmek adına daha önce de pek çok kez tekrarladığı gibi, son dönemde de yine asılsız iddialarla ortaya çıktığını ileri sürerek, ''Fenerbahçe Kulübü, Kutlualp ile yollarını, kulübümüzün marka değerine hizmetten ziyade kendi imajına yarar sağlamak niyetinde olduğu için ayırmıştır'' dedi.

KUTLUALP ANELKA'YI SADECE ALMAYA GİTMİŞTİ
Nicolas Anelka'nın Fenerbahçe'ye transferi ve takımdan ayrılmasıyla ilgili bazı bilgileri kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına paylaşmak istediğini vurgulayan Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:

''Hakan Bilal Kutlualp, Anelka'yı kulübümüz adına, kulübümüz tarafından kiralanan uçakla ülkemize getirmiştir. Kulübümüzde herhangi bir oyuncunun ya da herhangi bir teknik adamın transferinin bir yönetici tarafından tek başına yapılması söz konusu olamaz. Transferler, yönetim ve teknik heyetin ortak kararı, çalışmaları ve mevcut bütçe olanakları dahilinde yapılır. Kutlualp, Anelka transferine giderken randevular ve pazarlıklar da dahil olmak üzere her türlü hazırlık önceden yapılmıştı. Kutlualp, Anelka'yı sadece almaya gitmişti. Kutlualp'in her fırsatta basında 'Anelka'yı ben transfer ettim' aldatmacasını devam ettirmeye çalışması, yine sadece kendi imajına hizmet etmek niyetinden öteye gitmemektedir.

HEPSİ KUTLUALP'İN BİR SENARYOSUDUR
Kutlualp, kendisi ile çalışmak istemememiz üzerine yönetimimizden 17 Ekim 2005 tarihinde istifa etmiştir. Anelka ile yollarımız ise 28 Ağustos 2006'da ayrılmıştır. Kutlualp, Anelka'nın kulübümüzden ayrılışından bir yıl önce yönetimden istifa ettiği için oyuncunun ayrılış sürecinde bulunmamıştır. Hal böyleyken bu sürece dair televizyonda asılsız iddialarda bulunmasının art niyetten başka bir izahı olamaz. Bu Kutlualp'in bir gün daha TV ekranlarında görünmek ve gazete sayfalarında yer almak adına kurguladığı bir senaryodan ibarettir.''

Aziz Yıldırım, o dönemde kendilerine Luis Fabiano'nun teklif edildiğini, ancak kadrolarında Anelka olduğu için bu oyuncuyla ilgilenmediklerini anlatarak, şunları kaydetti:

''Dolayısıyla Kutlualp'in iddia ettiği gibi Anelka'nın satılması ile ilgili yönetimimizin herhangi bir kararı kesinlikle söz konusu değildir. Tam tersine yönetimimizin Anelka'nın kalması konusunda kesin ve net bir tavrı söz konusuydu. İngiliz takımlarından Bolton, Anelka'nın takımımızla yaz dönemi hazırlık kampında olduğu süre içerisinde, futbolcumuza talip olduğunu kulübümüze defalarca resmi yollarla iletmiş olmasına karşın, futbolcumuzu satmak istemememiz sebebiyle ilgili takımın yetkilileri ile o tarihe dek herhangi bir görüşme yapılmamıştır. Hazırlık kampı sonrası Anelka'nın Premier Lig'de oynama arzusu ve ısrarı nedeniyle kendisinin kulübümüze daha fazla yarar sağlamayacağına karar verilmiş, o zamanki teknik direktörümüz Zico'nun da onayıyla oyuncunun Bolton'a gitmesine izin verilmiştir.''

KUTLUALP'İN MOSTUROĞLU'NA SÖZLERİ
"Kendisi Bolton ila ilgili pazarlıkları hatırlıyor ama öncesi var, eksik bilgiye sahip olan kendisi. Bize Anelka 2005 yılının ocak ayında geldi, Newcastle United ve hocası Souness yazdan itibaren Anelka'yı istemeye başladı. O zamanki CEO Levent Ersalman, Başkan ingilizce bilmediği için Newcastle ile görüşüyordu, anlaşılamadı. Daha sonra Başkan istifa etti, İsviçre'de Fransa'da, çölde bir ay dolaştı... Daha sonra geldi, yeni yönetim kurdu, Şekip Mosturoğlu'nu da aldı. Şekip Mosturoğlu ondan sonraki kısmını biliyor."

BAŞKAN DOĞRUYU SÖYLEYECEKTİR
"Anelka Ağustos ayında satıldı, Mosturoğlu olağanüstü kongreyle Temmuz'da yönetici oldu. Mehmet Demirkol Şekip Bey'e "sizden önce satmaya çalışmış olamaz mı?" diye güzel bir soru sordu, Şekip Bey de "hayır, biz planlarımızı Anelka üzerine kurmuştuk" falan filan dedi. Ben inanıyorum ki benim başkanım Şekip Mosturoğlu'na bugün doğruyu söyleyecektir" senin bilmediğin şeyler var, ben Hakan Bilal Kutlualp'e (bu adam Hooijdonk'tan beter) dedim" diyecektir..."

ŞEKİP BEY HEMEN ATLAMAMALIYDI
"Bakıyorum da ufacık bir meseleden bile Şekip Bey "bizi taraftarın önüne atıyor" diyor. Siz devamlı beni atıyorsunuz. O gün Fenerbahçe Anelka'dan kar etti, sattı, kimi ilgilendirir bu? Paniklemeye gerek yok ki! Beni yalanlayabildikleri bir nokta bulduklarını zannettiler ama yanıldılar. Şekip Bey eksik bilgiyle konuşuyor, İki aylık yöneticiydi o zaman, Souness ile olan görüşmeleri, Anelka'nın da olduğu yerde Başkan'la Anelka'nın menajerinin, birbirlerinin üzerine yürümelerini, kavgaları, gürültüleri bilmiyor. Beni konuşturmasınlar daha fazla. Şekip Bey bunları bilmeden, beni yalanlayabileceğini düşünerek, hemen atlamamalıydı."

Geçtiğimiz haftalardaki, yönetim açısından hoş olmayan olayların ortaya çıkmasının vermiş olduğu hırsla "bunu bulduk, ah yalanlayalım!" demenin ve duvara toslamanın alemi yok ki! Hepimizin aşkı Fenerbahçe, hep gerçekleri konuşaceğız. Keşke bunları anlatsaydı "Hakan Bilal Kutlualp son kısmını bilmiyor" deseydi ben de sevgili Mosturoğlu asbaşkanımı iki yanağından öperdim."

Yukarı Alt