WE'RE VALAR OF MIDDLE EARTH

WE WERE SANG BY AINUR, SENT BY ERU

Orta Dünya sohbetlerimizi bu başlık altından yapabiliriz. Bilmek isteyene dünyayı öğretir, bilenlerle tartışırız. En çok sevdiğim şeydir Orta Dünya ve müzik üzerine sohbet etmek.

tenpanter demiş ki:
Kendine ait olmayan Silmarili takıp gezmedi mi Earandil?
Daha kendi aralarında geçinemeyen, akraba kıyımı gerçekleştiren Maedhros mu taksaydı, yoksa diğer Feanor dölleri mi?

İstekleriyle yok edilmedi tam olarak delirdikleri için yok edildiler ama aslında Maedros lavlara atlayıp intihar etti lavda erimiyordur belki silmaril :D öbürüde maglor tarafından okyanusa atıldı.

Sanırım 1 i mi yok olmuş oluyor.

Silmarili göğsüne takmak Earendil'e mi düştü o kim oluyor la?

Amacın ne abi? Melkorcu musun :D Sonuç olarak hala boşlukta duruyor malak, şimdi de Sauron'un Ağzı geçecek diyorlar ama Tolkien hikaye durmadan kendini tekrarlayacağı düşündüğü için yazmadı, bıraktı yazmayı. Ama Kara Gölge adına bir şey Mordor'a yerleşiyor, büyük ihtimal de Mouth of Sauron.

Orta Dünya ile ilgilenmeye başladığımda sanırım sene 92 idi. Büyük bir çoğunluk gibi ben de bu müthiş dünyaya Hobbit ile adım attım. Cüceler ve Bilbo’nun Orta Dünya’nın içlerine yaptıkları o yolculuk, benim de, bir insan tarafından yaratılmış bu en geniş ve en büyük dünyaya bir daha sönmemek üzere aşık olmama neden oldu. Hobbit’i okurken bile üstad Tolkien’in en önemli eserinin bu olmadığını biliyordum. Beş Ordular Savaşı’nın ardından yazarın bu savaşın aslında Orta Dünya tarihi içinde pek önemsiz olduğunu söylemesi beni hem sinirlendirmiş (hadi canım Beş Ordular Savaşı’ndan bahsediyoruz burada, orklar, kartallar, cüceler ne ararsan var!) hem de merakımı körüklemişti. Orta Dünya’nın Hobbit’te kendini gösterdiğinden çok daha görkemli ve çok daha muhteşem bir yer olduğunu hissetmiştim.

Lemonade demiş ki:
Orta Dünya ile ilgilenmeye başladığımda sanırım sene 92 idi. Büyük bir çoğunluk gibi ben de bu müthiş dünyaya Hobbit ile adım attım. Cüceler ve Bilbo’nun Orta Dünya’nın içlerine yaptıkları o yolculuk, benim de, bir insan tarafından yaratılmış bu en geniş ve en büyük dünyaya bir daha sönmemek üzere aşık olmama neden oldu. Hobbit’i okurken bile üstad Tolkien’in en önemli eserinin bu olmadığını biliyordum. Beş Ordular Savaşı’nın ardından yazarın bu savaşın aslında Orta Dünya tarihi içinde pek önemsiz olduğunu söylemesi beni hem sinirlendirmiş (hadi canım Beş Ordular Savaşı’ndan bahsediyoruz burada, orklar, kartallar, cüceler ne ararsan var!) hem de merakımı körüklemişti. Orta Dünya’nın Hobbit’te kendini gösterdiğinden çok daha görkemli ve çok daha muhteşem bir yer olduğunu hissetmiştim.
sene 92?WTF

Ananın karnında mı Tolkien okuyordun :santa: :santa:

O zaman yoktun bile la :D

Lordzek demiş ki:
Anlayan varsa bir anlatsın

Barbaros sana özet geçicem kardeşim :=)

Ayy Lordzek kim valla tanımıyorum o da mı gay? :P

Sövüyor musunuz ne yapıyorsunuz hiçbir şey anlamadım :D

Neyse beyler buradan sorayım o zaman LOtR serisini okumalı mıyım sizce?Yoksa direkt filmlerden mi gitsem.Özellikle izlemedim şimdiye kadar ama girmek lazım artık :D

İlk önce filmi izle, zaten hayran kalacaksın. Ardından kitabı okuyunca hayranlığın katlanacak. Bunlar toy dönemleri. Sonra Hurin'in Çocukları, Masallar derken Silmarillion'a kadar girersin.

Yukarı Alt