Okan abi dikkat ^^

Otomobillerde yüksek aydınlatma sağlayan xenon farların yaygınlaşması, Emniyet Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.

Kısa far durumunda bile uzun far gibi sürücülerin gözünü alan farlara karşı emniyet yeni bir denetim programı geliştirdi. 81 ilde yapılacak denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek. Standart dışı xenon farlar hakkında yapılan şikâyetler trafik ekiplerinin yeni denetime çıkmasına sebep oldu. Polisler, hız, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu gibi denetimlerin yanı sıra artık xenon far kontrolü de yapacak.

CHaKaLL

Öğretiyorum
Bir Yandan iyi bir yandan da kötü bir uygulama olmuş.İyi oluşu bazıları gerçekten abartıyor kısaları bile uzun gibi yanıyor çok göz alıyor.Kötü olması ise illa orjinal zorunluluğu olmuş.Ben mesela arabama yeni bir xenon taktım süper aydınlatıyor(Karşıdakini rahatsız etmiyor) fakat orjinal değil.Çin de ürtilmiş bir çin malı buna yasak mı uygulanacak yani :think: .

CHaKaLL demiş ki:
Bir Yandan iyi bir yandan da kötü bir uygulama olmuş.İyi oluşu bazıları gerçekten abartıyor kısaları bile uzun gibi yanıyor çok göz alıyor.Kötü olması ise illa orjinal zorunluluğu olmuş.Ben mesela arabama yeni bir xenon taktım süper aydınlatıyor(Karşıdakini rahatsız etmiyor) fakat orjinal değil.Çin de ürtilmiş bir çin malı buna yasak mı uygulanacak yani :think: .
Sanırım evet.
Orjinal in farkıda burada çıkacak orjinaller 400 Tl civarı sanırım.

Yukarı Alt