1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Origin ~ 90 CH/\EU ~ 08.08.2015 ~ Hep birlikte,daha ileriye!


 1. Legbra

  Legbra rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]


  Merhaba, Origin, temeli Job'a dayanan bir Silkroad Private Server olmasının dışında, isminden de anlaşılacağı üzere Silkroad'ın ilk zamanlarını örnek alan ve vaktinizi değerlendirebileceğiniz onlarca aktivite havuzunu içinde barından bir yapıdır..

  Ekibimizin büyük bir kısmının, orijinalin de çok uzun bir süre oynamış olmasının yanı sıra bu piyasada gerçekleştirdiğimiz, baştan aşağı detaylı araştırmalar ve incelemeler sonucunda; Yaptığımız belli başlı denemelerle kendimizi "gözle görülür" bir biçimde geliştirdik.

  Hiç bir şey vaat etmesek dahi; Origin, "Silkroad" dünyasına anlamlı bir iz bırakmak için yola koyuldu, bu işin artık geri dönüşü yok !

  Platformda bulunan oyuncularımızın genel olarak boş vakit bulamayacağı ve eğlencenin sınırlarını zorlayacağı bir sistem oluşturmak çok zor olmasa da, vakit alan bir işlemdi.

  Fakat, detaylı çalışmalarımız ve derin incelemelerimiz neticesinde tamamen sorunsuz, lag ve bug'dan arındırılmış bir oyun tasarladık. Umuyoruz ki bir çok oyuncunun zevklerine hitap edeceğiz .

  Oyunun "silk satışlı" bir konsepte sahip olması kimseyi yanıltmasın, item mall'da mevcut olan bir çok eşya; oyun içinde kervan çekerek, unique kovalayarak veya otomatik event'lara katılarak elde edebileceğiniz materyallerle de elde edilebilecek şekilde ayarlandı.

  Lafı fazla uzatmadan, nasıl bir emek çıkardığımızı incelemeniz adına huzurlarınızda Origin :


  [​IMG]

  Ekibimizde bulunan her insan, kendi bölümü ve görev yeri hakkında A’dan Z’ye kadar “her türlü” bilgiye ve donanıma olmasının dışında; Belirli gün ve saatler içerisinde “nöbet” sistemini uygulayarak, oyuncuların “huzuru” ve “refahı” için 7/24 hizmet vermek adına aramızdadırlar.


  Sunucumuzda barınan her oyuncu, “bizim” güvencemiz altında olacaktır. Fakat, unutulmaması gereken bir şey vardır; o da yönetimin yetkilerinin de bir sınırının oluşudur; Bunlar platformda bulunan bütün insanları kapsayan “Oyun Kuralları” tarafından belirlenmekte olup, hepimiz adına “eşit ve adaletli” bir oyun sisteminin temel yapı taşlarıdır.


  Göz boyamak gibi bir gayemizin olmadığını belirttiğimizden, ekibimizin tam sayısını vermek istemiyoruz. Her ne kadar bu private bir sunucu olsa dahi, kaliteli, sağlıklı ve iyi bir hizmet vermek adına görev yerleri mevcuttur.
  Ayrıca, aldığınız ve alacağınız “hizmet”le birlikte neye uğradığınıza zaten şaşıracaksınız. Bununla beraber, yöneticiler “Oyun Kuralları” gereği “in-game” olaylara müdahil olmayacaklarından, “oyunun” kendi kendini döndüren bir çark sistemi olacaktır.


  Web Site

  http://www.originsro.com

  Facebook

  https://www.facebook.com/OriginSilkroad

  Open Beta Tarihi

  25.07.2015

  Resmi Açılış Tarihi :

  [​IMG]

  [​IMG]

  ∞ Cap 90 ∞

  - Çin & Avrupa

  ∞ BAŞLANGIÇ EŞYALARI ∞

  - 50 Adet Reverse Return Scrool
  - 50 Adet Instant Return Scrool
  - 3 Günlük Toplayıcı Pet
  - 10000 HP Recovery Potion (X-Large)
  - 10000 MP Recovery Potion (X-Large)
  - 1000 Special Universal Pill (Medium)
  - 100 Purification Pill (X- Large)
  - 50 Adet %100 Speed Scrool
  - 5 Adet Tiger
  - 1.000.000 Gold


  ∞ Skill Point ∞

  Her karaktere başlangıçta 1.000.000 Skill Point verilmektedir. Bu neticede karakter geliştirilirken aksaklıklar yaşanmayacak.

  ∞ Otomatik Ekipman Sistemi ∞

  8 DG eşyalara kadar, her 10 Level'da bir olma suretiyle "return" çekildiğinde veya oyundan çıkıp-girildiğinde karakterin geldiği seviyenin eşyaları üstünüze otomatik olarak giydirilecektir.

  Bundan ötürü kasılmak bir hayli kolay olacak.


  ∞ Exp Rate ∞

  - 100x

  ∞ Ana Şehir ∞

  Donwhang

  ∞ Kale Savaşı ∞

  Kale savaşının yapılacağı şehir Jangan olarak belirlenmiştir. Ayrıca, ana şehir olan Donwhang'ın vergileri Jangan kalesine bağlanmıştır.

  Savaş günü ve saati : Cumartesi / 20:30 – 22:00
  Kayıt Zamanı : Pazar – Cumartesi 19:50
  Tax Zamanı : Pazar – Cumartesi 19:50


  ∞ EŞYA ELDE ETME SEÇENEKLERİ ∞

  [​IMG]

  Moblar'dan belirli oranlarda düşme olasılığı var. Her ne kadar şansınıza bağlı olsa dahi matematiksel oran olarak ortalamada ayarlandı.

  Aynı zamanda oyunda
  ; STR MUJI , STR TIGER , Earth , Fire , Water , Air , Selket , Isıs , Neith , Anubis , Osiris , Horus , Nephthys , Sekhmet ,

  Sphinx , Medusa isimli Uniquelerden çıkmaktadır.


  [​IMG]

  Harita üzerinde bulunan standart moblar'ın droplarında mevcut değildir. Sadece kervan çekerek ve uniqueler'den elde edeceğiniz "coin"lerle

  Donwhang da, sonradan eklenmiş olan NPC'lerden alabilirsiniz. Aynı zamanda düşük bir oranla olsa da ;
  STR MUJI , STR TIGER , Earth , Fire , Water , Air , Selket , Isıs , Neith , Anubis , Osiris , Horus veMedusa

  isimli Uniquelerden de düşmektedir.


  [​IMG]

  Oyunun en değerli eşyası olan "Seal of Sun" çok kolay elde edilebilecek bir eşya değildir. Sadece belli başlı Unique'lerin droplarında mevcuttur. Bundan ötürü, bu Unique'leri öldürebilmek için iyi bir ekibe ve sağlam bir stratejiye ihtiyacınız vardır.

  Yalnızca Job Cave içinde bulunan;
  Selket , Isıs , Neith , Anubis ve Downhang dan teleport gidebileceğiniz Medusa'dan elde edilir. Rekabeti kıyasıya yaşattıracak olan bu eşyalar oyuncuları sağlam PvP lere sürükleyecektir.

  İlerleyen güncellemelerde Seal of Sun elde etme yollarını arttırmak adına çeşitli Unique'ler oyuna dahil edilecektir.
  (Zielkiexe , Kalia , Hades , Zeus , Hera gibi)

  [​IMG]

  ∞ Silk Item Dropları ∞

  Oyunda bulunan silk ile temin edilen bazı donate eşyalarını; unique droplarından ve Donwhang'de bulunan NPC'lerden temin edebilirsiniz.

  ∞ Alchemy Rate ∞

  Alchemy rate bazı sunucularda olduğu kadar kolay değil. Bundan ötürü herhangi bir sınır veya belirli bir oran mevcut değil. Ancak birazcık şans ve zamanla herkes eşyalarının seviyesini yükseltebilir. İyi şanslar...

  ∞ Academy ∞

  Academy sistemi oyundan tamamen kaldırıldı. Dengeleri sarsan buff'lar artık oyunda mevcut değil.

  ∞ Union Sistemi ∞

  Guild'lerin bir araya gelerek ordu oluşturması göze güzel gelse dahi, sunucunun ömrünü kısaltan ve rekabeti azaltan bir durum haline gelebiliyor. Bu yüzden Union sistemi oyundan tamamen kaldırıldı.

  ∞ Bug Fixleri ∞

  - Restart Bug
  - Exchange Bug
  - Purification Pill Bug
  - Stall Bug
  - Chinese Hız Bug
  - Wizard Skill Bug
  - Pet bug


  ∞ IP LIMIT ∞

  4 olarak ayarlanan IP Limit hepimiz için ideal olacaktır. Bu sistem, her ne kadar bot karakterlere dayalı olmasa da, IP limit her daim dengeleyici bir unsur olmuştur.

  PC limitle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede, yazılımı bize ait olan koruma programız üzerinde testlerine başlayacağız.


  ∞ Bard ∞

  Avrupa karakterlerde mevcut olan ve oyunun dengesini bozup, abartılı güçlendirmeler sağlayan bard sistemi oyundan kaldırılmıştır. Bu sayede Çin ve Avrupa arasında bir nebzede olsa varolan uçurum dengelenmiş olacak. Kale Savaşların'da ve meydanlar muharebelerinde daha dengeli çatışmalar göreceğiz.

  ∞ STR Uniques ∞

  Str karakterlerin Uniqueler konusunda geri kalmaması için STR Uniqueler oyuna eklenmiştir. Bu Uniquelerin büyü savunmaları ciddi anlamda yüksektir .

  ∞ MOB ∞

  Rock Mountain'e Donwhang teleporttan ışınlanabilirsiniz. Ana şehir Donwhang oldugu için buradan gidişler daha kolay olacaktır. Bu arada Rock Mountain bölgesindeki mobların sayıları normale göre arttırılmıştır.

  ∞ Guild Penalty Scroll ∞

  Guild'den çıkma cezasının süresini sıfırlar. Donwnhang bulunan NPC'den satın alabilirsiniz.

  ∞ Job Penalty Scroll ∞

  Sistem, genel anlamda Job üzerinden ilerlediği için belirli zamanlarda mesleklerini değiştirmek isteyenler olacaktır. Job dan çıkıldığı esnada, verilen cezanın süresini sıfırlamaya yarar. Tıpkı guild Penalty Scroll gibi, bunu da Donwhang'de bulunan NPC'lerden temin edebilirsiniz.

  [​IMG]

  Muallakta olan bir konuya daha aydınlık getirmek istiyoruz:

  Etkinlikler, yarışmalar ve turnuvalar bir oyunun olmazsa olmazları olmasına rağmen, çok sık "event" düzenleme taraftarı değiliz. Oyunun ana işleyişinin devam etmesi gerektiğinden, etkinliklerin "belirli saatleri ve tarihleri" yoktur. Fakat, akılda kalan soruları gidermek adına platformda bulunan etkinliklerin bir kısmının listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz :
  [​IMG]

  Bunların dışında, sürpriz olması gereken ve kendi tasarladığımız aktiviteler platformda mevcuttur. Bunlar anlık olarak oyun içinden geçilen duyurularla birlikte gerçekleştirileceklerdir.

  Ayrıca, paylaş & kazan, çekilişiker, kura'lar ve bu tarz silk ödüllü etkinliklerimizin sonuçları "canlı yayın"da açıklanmaktadır.

  Bunların dışında aklınıza takılan ne varsa, facebook ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.


  [​IMG]

  ∞ Job Reverse Yasaklaması ∞

  Reverse eşyası oyun içinden oldukça cüzzi bir gold ile elde edildiğinden, job esnasında kullanımı bir hayli artıyor. Job esnasında reverse kullanımı sistemsel olarak yasaklandığından; kervan savaşları artık daha heyecanlı olacak.

  ∞ Global Bekleme Süresi ∞

  Reklamları ve gereksiz global sirkülasyonunu azaltmak adına, global eşyasına süre eklendi.

  ∞ Stall Limit ∞

  Ticarete canlılık ve alışverişlere kolaylık sağlamak adına, normale göre stall limiti yükseltildi.

  ∞ Restart Delay ∞

  Gerek unique, gerekse PvP esnasında kullanılan restart bugunu önlemek adına, restart tuşuna süre eklendi.

  ∞ Exchange Delay ∞

  PvP'ler de yapılan ve insanların sinirini bozan bir bug olduğundan, exhange atımına süre getirildi.

  ∞ Stall Delay ∞

  Stall kurulumuna süre getirildi.

  ∞ Global Level Kısıtlaması ∞

  Gerek reklamları, gerek tartışmaları gerekse ard arda atılan globalleri önlemek adına, global eşyasına level sınırı getirildi.


  ∞ Rank Sistemi ∞

  Şu an için sadece Unique Rank'ın dahil olduğu, ilerleyen zamanlarda diğer ranklarında getirileceği; birinciye otomatik olarak silk ve rütbe ödülü veren rank sistemimiz vardır.


  ∞ Orijinal Alchemy Parlamaları ∞

  Farklı renkler güzel olabiliyor. Fakat janjanlı şeyler pekte göze hitap etmiyor. Eminiz ki orijinal artı parlamalarını herkes beğeniyordur.
   
 2. SC Maxvelinga

  SC Maxvelinga rank8

  Kayıt:
  11 Haziran 2013
  Mesajlar:
  247
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Genemi era online :D anlatim şeklinizi değiştirin bare ya :D :D onu geçtim görselleri değiştirin
   
 3. Legbra

  Legbra rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Açılışa doğru yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz! Son 19 gün...