1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Opera sustu, başkası başladı!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Tarayıcı seçim ekranı macerası sürüyor.

  Windows 7'nin tarayıcı seçim ekranına ilginç bir itiraz daha geldi; ama bu sefer Opera'dan değil.

  Çok tartışılan, çok konuşulan ve defalarca elden geçirilen tarayıcı seçim ekranı konusunda yeniden eleştiriler ortaya çıktı.

  Microsoft'un, Avrupa Birliği'nin isteği üzerine hayata geçirdiği proje, haksız rekabete yol açmamak için kullanıcıların karşısına farklı internet tarayıcıların seçilebileceği bir ekran çıkartıyor.

  1 Mart'tan itibaren Avrupalı Windows kullanıcıları, Internet Explorer ekranında açılan pencerelerle karşılaşmaya başladı. Bu pencereler kullanıcılara farklı bir internet tarayıcı seçmeyi isteyip istemediklerini soracak.

  Bu ekranda en popüler internet tarayıcılar, rastgele bir sırayla diziliyor. Her birinin kısa tanımı yer alıyor.

  İşte en son şikayet!

  Bu konuda yeni eleştiri web tasarımcısı Richard Quick'ten geldi. Tarayıcı seçim ekranıyla karşılaşan Quick, pek tanınmamış tarayıcıları denemek istedi.

  Bu internet tarayıcıları kurup deneyen Quick, bu internet tarayıcıları denerken pek çoğunun Internet Explorer'ın da kullandığı ve Microsoft ürünü olan Trident render motoru kullandığını fark etti.

  Aslında bu oldukça bilinen bir gerçek, piyasadaki 3 ana tarayıcı motoru, sayısız tarayıcının gücünün kaynağı.

  Sonuçta Avant, Maxton, Slim ve Green Browser'ın standart olarak Trident motoru kullanmasının IE yanlısı bir haksızlık olduğunu düşünen Quick, durumu Avrupa Komisyonu'na şikayet etti.

  Her şeye rağmen, bu şikayetin mantıkıl olduğunu söylemek güç. Şikayetin ardından ciddi bir gelişme yaşanması ise pek mümkün görünmüyor...