1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Opera 10.5 ile en hızlısı! İndirin!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Yeni Opera, Chrome'a toz yutturdu! Opera kendine format attı!

  Opera hızda Chrome'a bile toz yutturdu! İşte yeniden doğan en hızlı ve en şık Opera sürümü...

  Opera'nın pek yaygın kullanılmayan Opera tarayıcısı 10.50 beta sürümüyle herkesi şaşırttı.

  Gelişmiş özellikleri ve sağladığı kullanım kolaylıklarıyla adından söz ettiren, ancak JavaScript hızı olarak sınıfta kaldığı için bir türlü yaygınlaşamayan tarayıcı, bu defa şeytanın bacağını kırmış gibi görünüyor.

  Hızıyla övülen ve diğer tarayıcıları uzun vadede tehdit eden, güçlü bir çıkış yapan Chrome bile ilk ölçümlere göre Opera beta'sından yarım saniye geride kalıyor. Opera'nın Carakan ECMAScript motoru yepyeni ve çok hızlı! Ayrıca Opera, uzun süredir direttiği bazı şeylerden vazgeçerek kayıt defteri kullanmaya başladı.

  Önceki Opera sürümleriyle kıyaslanacak olursa neden JavaScript hızında bugüne kadar sınıfta kaldığı anlaşılabilir. Opera 10.50, Opera 10.2'den 2.5 kat, 10.1'den 7 kat daha hızlı!

  Opera 10.5 ile en hızlısı! İndirin!

  Ancak yenilikler bununla bitmiyor, tasarım olarak da Windows 7'ye yakışır bir hal alan Opera 10.50'de şeffaflık çok şık bir şekilde kullanılmış.

  Minimalist bir tasarım, yüksek hız ve uzun zamandır bünyesinde mevcut bulunan rafine özellikler ile Opera 10.50 denemeyi hak eden bir tarayıcı halini almış.

  Adres satırındaki isimleri otomatik doldurarak aramayı hızlandırma özelliği nihayet eklenmiş. Ayrıca artık bütün tarayıcılarda yer alan, ama Opera'da bulunmayan Gizli Sörf özelliği de 10.50'de yerini almış. Bu moda gezdikten sonra tarayıcıyı kapattığınızda, sörf geçmişinizden hiçbir veri tarayıcı geçmişinizde tutulmuyor.

  Şu an zengin özellikler barındıran, buna karşın arayüzü yıllardır çok şişmeyen tarayıcı, IE, Firefox, Chrome ve Safari karşısında güçlü bir avantaj elde etmiş durumda. Elbette tam sürümü çıktığında daha detaylı bir test sizleri bekliyor olacak.

  Download: Opera 10.50 beta